Jak nás vidí naši sousedi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gmp
1603 příspěvků 26.10.09 20:34
Jak nás vidí naši sousedi

Při čtení nějakého periodika, jsem narazil na oslavný článek o krásách Prahy. Pod článkem byla diskuse a dosti rozsáhlá. Přečetl jsem a konstatoval, že nic tak nepřiblíží sousední bratrský národ jako to jak nás vidí. Diskuse byla na čtyři strany, vyjmul jsem to co se netýkalo Čech a Prahy. Jenom bych podotkl, ža na těch čtyřech stranách jsem nenarazil na jediný tvrdý vulgarismus, kterými se podoné diskuse na Čechách jen hemží. Omlouvám se za neumělý překlad:

Praha piekna…??

11 paź, 23:09

przejedźcie się po za starówką po Pradze… smród,brud itp… ceny kosmiczne,zakor­kowana bardziej niż Wa-wa… nie ma się czym ekscytować…
Projděte se mimo památkovou rezervaci po Praze … smrad, špína atd. …ceny kosmické, ucpaná víc jak Waršawa … není čím se chlubit.

A jaki ohydny i brudny jest dworzec Praha - Smihow. Coś wstrętnego!
Jak hnusné a špinavé je nádraží Praha – Smíchov. Něco hrozného!

Smíchov - Smíchovské nádraží - jest o wiele czystszy i bezpieczniejszy niz ktorykolwiek dworzec w Warszawie
Smíchov - Smíchovské nádraží – je čistší a bezpečnější, než kterékoliv nádraží ve Waršavě.

bzdury! chyba ze byles/as na Žižkově, tylko tam jest brzydko. polecam odwiedzic tutejsze osiedla - wszedzie zielen, kwiaty, porzadek. w Polsce by kwiatki przed blokiem wytrzymaly moze jeden dzien… regularnie 2× w roku robia generalne czyszczenie ulic czego w PL nigdy nie widzialam… i mozna tak wymieniac bez konca

Hloupost! Jedině, že jsi byla na Žižkově, jen tam je hnusně. Doporučuji navštívit pražská sídliště – všude zeleň a pořádek. V Polsku by květiny před panelákem vydržely možná den. Dvakrát do roka se dělá generální úklid ulic, to jsem v PL nikdy neviděla a mohu vyjmenovávat bez konce.

Jak zwykle przy artykule o Czechach…
11.10.2009 18:27
Wypowiadają się antypolscy czechofile, mieszający Polaków z błotem i robiący żenujące porównania Pragi do Warszawy czy Krakowa.
Jako obvykle při článku o Čechách se vypovídají antipolští čechofilové, házející na Poláky blátem, porovnávajíc neporovnatelné - Prahu s Waršavou nebo Krakowem.

ja tez zrobie porownanie z Krakowem: Praga jest ladniejsza i co nie moge? pamietam jak na dworcu w Pradze czekalem na pociag a obok calowaly sie 2 lesbijki;) tak niedaleko a taka tolerancja
Já také porovnal Prahu s Krakowem: Praha je krásnější . Vzpomínám si jak jsem na nádraží v Praze čekal na vlak a vedle se líbaly dvě lesbičky. Tak blízko a taková tolerance.

spotkałam juz jakis 10 jak to nazwałeś „czechofilów“ i są po prostu straszni, nienawidza swojego kraju (Polski) a kochaja Czechy, niech sobie kochaja, ale obrażanie włsanego narodu chyba jest nie w porządku
Bo to takie modne, fajnie opluć swój kraj, popsioczyć na Polaków, a jak przychodzi co do czego to jakiej narodowości są takiego kolesia rodzina i przyjaciele? Polacy. Ale mimo to napisze, że Polacy to same takie owakie. I to podniecanie się TCHÓRZOSTWEM Czechów, że tacy mądrzy bo im Pragi nie zniszczyli. Zbyt wiele osób dało sobie wmówić, że duma, godność czy honor to zbyt patetyczne i niepotrzebne pojęcia.

Potkala jsem už nějakých deset - jak jsi je nazval - čechofilů. Jsou prostě hrozní, nenávidí svou vlast (Polsko) a milují Čechy, ať si milují, ale urážky vlastního národu to není v pořádku. To je taková móda plivnout na svou vlast, zanadávat na Poláky. Když se jde k jádru - jaké národnosti jsou přátelé, rodina u takového člověka – Poláci. A ten obdiv k české zbabělosti, jací jsou moudří, že si Prahu nezničili. Příliš mnoho lidí si dalo namluvit, že hrdost, čest je nepotřebným patosem.

Hołd? Za co?!
11 paź, 23:32
Hołd za to że wciąż mają zabytki, bo zawsze byli tchórzami i w każdym konflikcie od razu ręce do góry? Doceniam te dzieła architektury i piękno miasta, ale za to conajwyżej uznanie dla architektów i urbanistów, a hołd to dla bohaterów, których Czesi nie mają za bardzo. Hołd to MY mamy komu składać

Hold za to, že ještě mají památky, protože vždycky byli zbabělci a v každém konfliktu vždy dali ruce vzhůru? Oceňuji ta architektonická díla i krásné město, ale za to patří nejvýš uznání architektům a urbanistům, a uznání hrdinům, kterých Češi mají pomálu. MY máme komu skládat hold.

My tylko mozemy skladac holdy naszym martwym bohaterom,
ktorzy dla nas nigdy zadnej bitwy nie wygrali.
My můžeme skládat hold našim mrtvým hrdinům, kteří pro nás nikdy žádné bitvy nevyhráli.

I to jest właśnie geniusz Czechów - nie machali szabelką jak kretyni, nie ginęli jak barany, ocalili bezcenne skarby kultury…
A v tom je vlastně genialita Čechů – nemávali šavlenkami jako kreténi, nehnali se jak berani. Zachránili neocenitelné kulturní poklady.

Praga ceny itp.
11.10.2009 19:04
butelka wody mineralnej 8 zł, lody 2 kulki 8zł. kufel piwa 8 zł, jedzenie wstrętne i 3 razy droższe niż u nas itd.Pominąć nie można braku polskiego tłumaczenia w automatycznych przewodnikach.A tak przy okazji to nie kochaja nas za 68/ a co my teraz winni/ ale o tym że 20 tych latach nie przepuścili wojsk Węgierskich które chciały nam przyjść z pomoca to nie pamietają

Lahev minerální vody 8 zl, zmrzlina 2 kopečky 8 zl (1 PLN = 6,50 CZK) pivo 8 zl, jídlo otřesné a 3× dražší než u nás. Vůbec nemluvím o chybějících polských překladech. Prý nás nemají rádi za r. 68, ale o tom že ve 20. letech nepustili Maďarská vojska nám na pomoc na to si nepamatují. (Autor poněkud pozapomněl na r. 1919,1938,1946, války o Těšínsko)

Nie wiem gdzie chodziles, ale w wielu miejscach piwo kosztuje z 30 koron a to jakies 5 zl, taniej niz w Krakowie. Jedzenie w podobnych cenach jak w Krakowie. Owszem w nieco lepszych knajpkach drozej, ale nie az tak wiele. Dania za 120 mozna znalesc bez problemu a to jakies 20 zl. jak na tak piekne miasto, stolice to wcale nie tak drogo. W Krakowie ceny to okolo 16 zl. W restauracjach o poziom wyzej to 30 - 40 zl za danie (duze porcje) w krakowie w podobnych knajpach ceny sa tez podobne.

Nevím kde si lítal, ale většinou pivo stojí 30 korun, což je o 5 zl méně než v Krakowě. Jídlo se cenově shoduje s |Krakowskými cenami. Samozřejmě v lepších podnicích je dráže, ale ne až tak moc.Menu za 120 najdeš bez problému a to je nějakých 20 zl. To na tak pěkné město, hlavní město, není až tak moc. V Krakově jsou ceny kolem 16 zl . V restauracích o řád výše 30 – 40 zl za menu – velké porce. V podobných stylových restauracích v Krakowě jsou ceny stejné.

Czesi są wyjątkowo niemili,zjedziłem całą Europę ale tylko w Czechach nie mówią dziękuję czy proszę,także dzień dobry czy do widzenia do słowa „mało znane“.W ogóle się nie uśmiechają, same smutasy.
Powiedziałbym że nawet w Polsce ludzie są dużo bardziej uprzejmi.

Češi jsou výjmečně nepříjemní, projezdil jsem celou Evropu, ale jen v Čechách neznají „děkuji“ nebo „prosím“, taktéž „dobrý den“ nebo dokonce „nashledanou“ - to jsou slova téměř neznámá. A vůbec se neusmívají, samí smutňasi. Řekl bych, že i v Polsku jsou lidé více zdvořilí.

Praga zatłoczona maksymalnie,ceny zbliżone do paryskich,na starym miejscie nie ma w ogóle Czechów tylko stare dziadki sączące piwo, zero klimatu i atmosfery.No i ta „czeska uprzejmość“ - raczej już tam nie wrócę … Nawet nie wspomnę o kościołach do których wstęp kosztuje 4 euro,super zatłocznym moście Karola itd. Plus dla Czechów za dużą ilośc toalet na mieście.

Praha na:,–(ila maximální ceny, blížící se pařížským. Na Starém Městě nenajdete Čecha, krom pár staříků cucajících si své pivo. Nemá klima, nemá atmosféru. No a ještě ta česká vstřícnost – raději se tam už nevrátím a to nehovořím o kostelech, kde vstup je 4 euro(!), o ucpaném Karlově mostě. Jediné plus pro Čechy – dostatek toalet.
100CZK = 4 euro , (Pokud vím tak cirkev svatá vybírala 160 Kč, asi měl dobrý kurs)

do czechów mówiliśmy po polsku,czesku,an­gielsku i rosyjsku - za każdym razem zachowują się tak samo - jak chamy - ani dziękuję ani proszę,często nie odpowiadają na dobry den, i nie mowia dowidzenia.Nie wmawiaj mi że to wina Polaków bo moja znajoma Rosjanka ma takie same odczucia.Może mam ich w d… całować ? Byłiśmy we Francji i każdy był miły,grzeczny i uśmiechnięty,dzi­ękuję dzień dobry do widzenia we Francji to normalność w Czechach jak widać nie.W pradze mentalnośc jest „zapłać i spadaj“, totalnie przereklamowane miasto.

S Čechy jsme hovořili polsky, česky, anglicky i rusky – pokaždé se chovají jako burani. Ani děkuji, ani prosím, často neodpovídají ani na dobrý den a nashledanou už vůbec ne. A nech mi nikdo neříká, že je to vina Poláků, moje známá Ruska má ty samé zkušenosti. Może mam ich w d… całować ? (nepřekládám, a souhlasím) Byli jsme ve Francii a každý byl milý, usměvavý, pozdrav je normální věci, v Čechách jak vidno nikoliv. Pražská mentalita je zaplať a vypadni.

patrzac z drugiej strony nie mozna sie dziwic, Polak prosto z pociagu leci do sklepu po piwo, nachla sie i bajzel robi. spotykajac tu Polakow na ulicy wstyd mi, ze w polowie jestem Polka…
Při pohledu z druhé strany se není možná co divit. Polák letí rovnou z vlaku do obchodu pro pivo, ožere se a dělá binec. Setkávám se tu s Poláky na ulici, stydím se, že jsem z poloviny Polkou

Pojedziesz to się rozczarujesz, dla mnie Praga jest mocno przereklamowana a Czesi ‚uprzejmi‘ jak panie na poczcie polskiej
Přijeď a zažiješ rozčarování. Praha je pro mě velice profláknutá a Češi vstřícní jak poštovní úřednice za PLR

Zwiedziłem w swoim życiu wiele miast, ale gdyby ze wszystkich wybrać najpiękniejsze budowle, to i tak nie dorównają urokowi Pragi. Nie znam nikogo, kogo to miasto nie urzekło.
Navštívil jsem za svého života hodně měst, ale kdybych měl vybrat to nejkrásnější nic se nevyrovná kráse Prahy. Neznám nikoho, koho by to město neokouzlilo.

powiedz mi jakie menu maja czesi knedliki i piwo… ochyda Řekni mi jaké menu mají češi - knedliky a pivo – hnus

Gdyby wymienić obecnych mieszkańców Pragi na ludzi to chętnie bym jeszcze raz pojechał
Pokud by bylo možné vyměnit obyvatele Prahy za lidi, tak bych se ještě rád jednou podíval.

Tak niemilo przez obsługę to ostatnio byłam traktowana w mięsnym w PRlu.
Tak otřesnou obsluhu jsem zažila naposledy v masně za PLR

Bezczelne dojenie turystów. Zero szacunku i uprzejmowści. Dawanie napiwków to obowiązek turysty, a często jest tak, że obsługa sama sobie buierze napiwek i nie wydaje reszty !!!
Dla mnie to szok jakie to bydło!
Bezohledné dojení turistů. Žádný přístup k zákazníkovi. Dávání spropitného je pro turistu povinností, často se stává, že obsluha si sama spropitné bere a nevydává nazpět

W Pradze były fajne defenestracje
14.09.2009 10:30

.. może by powrócić do tych tradycji?

To myslím není nutno překládat
Miloš

Reakce:

Alis
2617 příspěvků 27.10.09 15:59
Pár postřehů jedné pražačky, která by byla ráda vyměněna za člově

Když se projdu mimo „památkovou rezervaci“ po Praze, je Praha ještě krásnější, než samotné turistické centrum. Často je mi líto, že se turisté vodí vyšlapanými cestami… kdo z nich viděl Ungelt, uličky za Týnem, kdo se coural uličkami kolem Haštala, kolem Stínadel, kdo se prošel pražskými ostrovy, po nábřeží, kdo se dostane do pražských parků, na Letnou, do Stromovky, vinohradské Gröbovky, do honosných ulic vršovických? Kdo zažije génius loci strahovských zákoutí, kdo prošel Myší díru? Že je na Žižkově hnusně? Přesně tak, jsou tam ulice, kde bych se bála i za dne, stejně jako v Nuslích, jsou krásná žižkovská zákoutí s nádherným výhledem na Prahu :-)

Na Karlův most? Jedině za svítání :-)

Praha na:,–(ila ceny pařížské? Řekla bych, že spíš ceny logické… Pokud si budu myslet, že poznám krásy Prahy jako turista-ovce, která se nechá bez ducha vláčet Prahou společně s celou skupinou, budu stejný blázen, jako bych to udělala v Berlíně, Paříži, Mnichově nebo Londýně, prostě kdekoli a měla dojem, že nasaju atmosféru města a poznám ho důvěrně. Nachozené trasy turistických skupin jsou olemovány právě hospodami s nehoráznými cenami a obchůdky s brakem všude na světě. Udělejte krok mimo tyto trasy, v Praze stejně jako v Benátkách a dostanete se rázem do toho správného světa, s milými hostinskými, útulnými podničky a vlídnými cenami. Uvidíte život místních, uvidíte, jak si děti hrají a co probírají starší u čtvrtky vína či u piva.

Turista, který se nechá obrat o vynucené dýško a ani nepípne, není turista, ale úplný… FAKT úplný :-))
Menu knedlíky-pivo, si dá turista taky jen když chce, ne? :-))

Že český prodavač v krámě nezdraví? To proto, že je to většinou rus, ukrajinec nebo gruzínec a neumí česky ani slovo :-)

V kostelích se v drtivé většině vstupné nevybírá, osobně jsem to zažila jen v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha :-))

Zdravím naše sousedy

Alis

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz