Jak na sterilizovani nebo konzervovani masa?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Bibi
47 příspěvků 11.06.03 20:09
Jak na sterilizovani nebo konzervovani masa?

Nebo hotovych jidel. Chystame se kempovat a protoze nehodlam travit dny varenim rada bych neco pripravila predem. Ovsem i kdyz to uvarim, tak to asi neprezije to horko, ktere tady mame. Poradite mi nekdo jak zasterilizovat hotove jidlo? Predem diky

Reklama

Reklama

Reakce:

1irena
591 příspěvků 18.06.03 08:15
Bibi

taky jsem zamlada sterilovala hotová jídla do sklenic,abych nemusela při kempování vařit. Je to dost časově náročné, protože se po první sterilaci musí asi po 24-48 hodinách sterilace opakovat.Musí se použít víčka tzv.masovky/mají červený těsnící proužek/Ale taky se mi přihodilo, ikdyž jsem postup přesně dodržela, že po otevření třeba guláše, jsem cítila nakyslý pach,a nebylo to ono. Asi záleží na „omastku“, protože ten guláš byl dělaný na sádle a to sádlo sterilací zřejmě utrpělo.Nebo nevím, čím to asi bylo.Prostě výsledek neodpovídal vynaloženému usílí. Po těch zkušenostech, kdy jsem doma několik dní vařila a následně sterilovala, jsem zkusila jinou formu stravování.
Když byl kemp poblíž města, našli jsme jídelnu, kde se dalo koupit jídlo „přes ulici“. Nebo se i v horku dá udělat jednodušší jídlo z čertvých surovin třeba lečo, nové brambory s tvarohem,těs­toviny s jednoduchou omáčkou, nebo pokud snášíte luštěniny tak čočka anebo jsou sterilované bílé či červené fazole, které se jednoduše připraví třeba s kečupem a rozkrájeným párkem.
Pokusím se někde ještě najít doby a teplotu sterilace a ještě ti to sdělím.

Labužník Bibi
47 příspěvků 18.06.03 21:53

Irena - diky moc. Tady je to trosku problem, stravovat se pres ulici. Momentalne bydlim v Kanade a stanovat jezdime do dost odlehlych koutu, kde nezkopnes o nic (nebo maximalne o hamburgra)., takze ani o obchod. Asi to vyresim zamrazenim a ono to nejak dopadne. Ale stejne, diky moc.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz