jak na chřipky podle pana primaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jarka7
208 příspěvků 23.11.05 12:31
jak na chřipky podle pana primaře

Právě jsem se vrátila z lázní a nedalo mi to, abych i tam nepátrala v lidových fíglech proti „všemu“. Starší pan primař mi doporučil prastarý fígl v prevenci proti chorobám z nachlazení. Na tento čas jako vyšitý.
Vezmeme PET láhev a naplníme vlažnou vodou, přisypeme 5 zarovnaných kávových lžiček kuchyňské soli, 5 zarovnaných lžiček sody bicarbony (jedlé sody) a řádně protřeseme, až se minerály rozpustí.
Vlastní boj proti infekčním nepřátelům je jednoduchý. Vlažným roztokem poctivě!!! kloktáme co nejčastěji, nejméně 8× denně. Minerální bariéra pomůže vytvořit film a náš obranný systém vyřídí ostatní.

Reakce:
goro
82 příspěvků 23.11.05 13:53
PET

Jak velkou petku, prosím?

DanaJ
1136 příspěvků 23.11.05 15:00
Taky...

…používám něco podobného, ale jen se solí bez sody. Vezmu sklenici vody šoupnu do ní lžičku vody, rozpustím ji a kloktám až vykloktám celou sklenici. Nikdy se mi nestalo, že bych se nějak slaným roztokem nějak podráždila. Dělám toto 3× denně maximálně. Se snižujícími se příznaky snižuji počet dávek. Zpravidla druhý až třetí den, když se uleví už jen 2× denně. Toto používám pravidelně při angíně a někdy při chřipce. U angíny doplňuji 1× denně ráno popř. i večer: při čepech či při hnisavce opatrné stírání mandlí suchými vatovými tamponky (každou mandli jiným i více nových čistých na jednu mandli - pokud nevadí dostat dolu co se dá a vydržet co nejdéle, stíráme si mandle vždy sami, poznáme tak lépe kdy je čas přestat, aby se nám nezvedal žaludek; někdy začnou mandle mírně krvácet, tak ihned přestat šťourat - je to přecitlivělostí a velkým překrvením). No fuj, to jsem se rozvášnila.
Při každé nemoci popíjím majoránkový čaj s medem (recept: od oka nasypu suchou majoránku do vroucí vody a nechám v hrnci chvilku vařit, přecedím, nechám trochu vychladnout, omedím a piji; poměry a délka vaření dle momentálního rozpoložení: majoránky tak jako sypaného čaje a vařit tak minutku baj voko, doporučuji upravit dle vlastní chutě). Čaj je velice lahodný, uklidňující a podporuje pocení (asi tím jak je teplý). Čaj se může doplnit i citrusovou šťávou, ale ta se někdy nedoporučuje a já čaj radši bez.

esmeralda
4813 příspěvků 23.11.05 20:01
Jak na chřipky - Jarko7,

asi existuje mnoho „osvědčených rad“ jak na nachlazení a chřipky.
Já už skoro čtyři roky beru denně 250- 500 mg vitamínu C.
A když mám pocit že na mě „něco leze“, dávku zněkolikanásobím.
Zatím to funguje…

DanaJ
1136 příspěvků 24.11.05 07:13
Esme,

…jako že jsi neměla 4 ROKY chřipajznu???
PS: Já teda nereda „zbytečně“ pilule.

esmeralda
4813 příspěvků 24.11.05 11:13
Dano J,

chřipku jsem neměla snad dvacet let, ale poslední čtyři roky ani nachlazení.
Braní pilulek se můžeš vyhnout tím, že denně sníš 8 pomerančů. Ale starosti bych si s tím nedělala, neboť tělo nepozná rozdíl mezi přírodním vitamínem C a vitamínem C vyrobeným synteticky.

DanaJ
1136 příspěvků 25.11.05 08:04
Esme,

ale že víš co, beru antikoncepci a další nesmysle na alergii, tak se mi do dalších tabletek už moc nechce. Chřipku mám už letos za sebou, tak to budu přes vánoce prokládat ovocnýma salátama - jako obvykle. Mívám druhou chřipku až zase v únoru nebo v březnu, tak uvidím. Ale asi do prášku nepůjdu. Spíš bych vyzkoušela akci sůl - tu mám doma.

esmeralda
4813 příspěvků 25.11.05 20:21
Jak na chřipky - Dano J,

je mi líto že tolik trpíš chřipkami. Přemýšlela jsi o tom se nechat každý rok imunizovat? Hodně lidem to pomáhá. Důchodci to tady dostávají zdarma.

DanaJ
1136 příspěvků 28.11.05 08:53
Esme...

…mívám tak třikrát za rok - nevím, jestli to je hodně nebo málo. Na vakcíny nevěřím - teda jestli to je to imunizování - většinou v okolí to dopadne tak, že hned po vakcíně všichni chřipku stejně chytnou. Do toho se mi moc nechce. A zdá se mi to zbytečné utrácení.

PS: Určitě to bude tím, že jsem už nebyla dlouho v zimě lyžovat a v létě u moře. Musím to napravit.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz