Jak jíte, prozradí, jací jste

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fany
69 příspěvků 6.4.04 13:58
Jak jíte, prozradí, jací jste

Nedávno provedený sociologický průzkum stravovacích zvyků odhalil šest základních typů strávníků. Podle výsledků studie zvyklosti a chování u stolu přesně odráží charakterové vlastnosti člověka. Rozdělení kategorií, ke kterému vědci dospěli, začíná flirtujícími ženami, které prozradí otevřené a značně výrazné stravovací zvyklosti.
Na druhém konci stojí muži - syslíci, kteří v životě pro sebe všechno stále křečkují. Prozradí je rychlá konzumace, vylizování talířů a důsledné dojídání zbytků. Psychoterapeutka a socioložka Christine Webberová si pro účely svého výzkumu vybrala tři sta dobrovolníků, dětí i dospělých.

Nejvýznamnějším objevem je popis stravovacího chování u žen - koketek. Jídlo taková konzumentka používá jako zbraň. Její flirtování se projevuje volným uchopením vidličky, s níž manipuluje velmi měkce a doslova s ní tančí po talíři. Takové chování během jídla výborně poutá pozornost mužských protějšků.

Druhým typem žen sedících u stolu jsou oportunistky. Vyznačují se přílišným zájmem o cizí talíř. Zatímco se ostatní věnují své porci, oportunistka neustále prohlíží a srovnává jídlo ostatních osob u stolu. Svůj talíř však nesleduje.

Jako výchovný typ označuje studie matky, které sedí u stolu a pozorují s nadšením své blízké. Dávají pozor, aby všem chutnalo, měli dostatek jídla a mohli se uvolnit. Samy jsou přitom každou minutku v pohotovosti a od svého talíře ochotně odskakují, aby doladily poslední nesrovnalosti.

Muži se nejčastěji vyprofilovali jako křečkové a syslové. Jejich zájmem je všechno rychle sníst a nenechat na talíři nejlépe ani jediné smítko. U talíře sedí shrbeni, s rameny nízce posazenými, ústa naklánějí nad talíř a lokty vytláčejí vpřed, čímž si kolem své porce tvoří ochranu.

Naproti tomu například takový chirurg je při jídle pomalý, klidný a precizní. Jeho pohyby jsou sladěné, vyzařuje klid, každé sousto perfektně zpracuje na talíři do úhledného a malého kousku.

Dalším častým mužským typem je rychlý démon, jemuž ve studii odpovídal mladý muž či hoch, který svým rychlým stravováním a značnou konzumací vyvažuje prudký nárůst svalové hmoty a tělesné výšky.

Reakce:
gmp
1603 příspěvků 14.1.09 22:51
nevysvětlitelné ani po 5 letech

Jsem perspektivní mladý muž či hoch, ve vší skromnosti, řečený rychlý démon. Může mi tedy někdo vysvětlit proč „malej, tlustej a plešatej“? Miloš

zlata
1200 příspěvků 14.1.09 23:46
Miloši,

nevěš hlavu, já taky byla před 100 lety sličná víla. Zase tenkrát bych si dala ............. pffff a co já vím

esmeralda
4812 příspěvků 15.1.09 06:38
Gmp a Zlato,

já byla sličná víla ještě před třiceti lety.
Zato teď by se ze mne daly udělat tři.
Můj partner ale říká: Co bych dělal se třemi devatenáctiletými.
Takhle to mám vše pěkně pohromadě.

Labužník jandule02
1099 příspěvků 15.1.09 11:29
...

Příroda má ráda pestrost. Já byla víla ještě před 10 lety - sice víla vyzrálá, ale štíhlá. Pak se oni pomalí klidní a precizní chirurgové vyřádili na mém ubohém těle a po operaci jsem začala kynout. Teď jsem na tom jako Esme - tři třicetikilové víly by se našly.

gmp
1603 příspěvků 15.1.09 18:41
jo...

taky v poslední době nějak jezdim sám v přetíženym vytahu

svato
1454 příspěvků 16.1.09 12:49
najviac milujem ten typ chirurga,

ktorý si každý kúsok mäsa fanaticky čistí a okrajuje, aby preboha náhodou nezjedol ani molekulu väziva alebo tuku

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz