Jak by to řešil Saturnin?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
oldsoft
682 příspěvků 11.5.05 04:06
Jak by to řešil Saturnin?

Ze začátku chci říct, že to co tu teď napíšu, je natolik „mimo mísu“, že si nejsem jist, zdali to sem mohu vůbec napsat. Pokud se mi tímto příspěvkem podařilo nechtěně porušit nějaká nepsaná pravidla tohoto serveru, pak ať to pepíček bez milosti vymaže. Rozhodně to nebyl záměr.
Pojďme se společně pokusit vyřešit jeden problém. Bydlím řízením osudu v paneláku a v bytě nade mnou bydlí „člověk“, který není schopen pochopit, že si pouští muziku tak nahlas, že se pod ním 3 patra nedá existovat. Argumentuje tím, že noční klid je od dvaadvacáté hodiny a do té doby si podle jeho názoru může dělat co chce. Vychází z mylného předpokladu, že co není zakázáno, je povoleno. Pokusy o racionální diskusi nikam nevedou. Ještě než budu donucen řešit tuto situaci právní cestou (on mně a celému okolí brání ve výkonu vlastnických práv), chci vyčerpat všechny ostatní možnosti. Otázka tedy zní: jak by mu právně nenapadnutelně a pokud možno vtipně a s nápadem znepříjemnil život Saturnin?
Přeju hezký den a tolerantní sousedy.

Reakce:
Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 11.5.05 12:48
na hluk hlupákův

přebíjet hluk hlukem by asi nebylo k ničemu, co to zkusit přes jiné smysly člověčí? Na chuť bych to nezkoušela, proč taky vykrmovat dobrotama někoho, kdo si to absolutně nezaslouží…?
S hmatem a zrakem v této situaci moc nepořídíme, ale co čich?!? Mně syrečky voní, ale někdo je nesnese, senný nálev (kopřivy ve vodě, zavřené přikryté) je po týdnu plný trepek a navíc vydává nesnesitelný zápach, …

Cuso
350 příspěvků 11.5.05 16:16
Ja si práveže myslím,

že na hluk je najlepší tiež hluk, ale z podstatne iného žánru. Pokiaľ je mladý, tak taká fajnová dychovka by mohla zabrať. prípadne aj vybrané trash metalové kapely, pokiaľ teda nie je vyznavačom tejto hudby. :-) Samozrejme treba upozorniť okolie, že čo sa bude diať a nezdržovať sa doma.

penda
4751 příspěvků 11.5.05 17:17
hahaha...

ten nápad se syrečky je super…nedávno jsem četla na jakémsi pivním serveru návod na syrečkový koktejl..hahaha..stačí syrečky zapomenout zhruba 4 měsíce na parapetu okna… ;-)
Jinak, já bych asi takového souseda ignorovala a naopak mu pochválila jeho super nahrávky, třeba by časem zjistil, že to nikoho nedráždí a nechal by toho a pak…člověk takto ušetří za vlastní elektriku, když doma nemusí pouštět žádný přijímač. Anebo si pořídit něco, co on nenávidí…psa, kočku, mluvícího papouška nebo milenku..to je ono, milenku, která to má hodně ráda a dává to najevo silně nahlas…a až po desáté … hahaha..anebo baby…uplakané, uječené, které navíc usne jen při zvuku vysavače (jako usínal můj syn).....dej vědět, co z toho zvolíš jako první ;-)

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.05 07:33
Noční klid

ten „člověk“ má pravdu, že noční klid je od 22.00. Ale ví také, že jen do 6.00? A co takhle budíček nějakou říznou dechovkou (jak je již zmíněno)? Nápad se syrečky není špatný, ale je k němu dopravit? Jedině mu je uložit pod rohožku…
My jsme před 19 lety řešili podobný problém. U nás na vsi omladina založila rockovou skupinu a zkoušeli v domku (obecním) přes cestu. Nejlépe v době, kdy naše miminko sladce spinkalo (tedy chtělo). Domluvy účinné nebyly, protože jedním ze členů byl i syn politického „šéfa“ naší obce. A tak mého chotě (povoláním chemik) napadla kyselina máselná. Injekční stříkačkou a klíčovou dírkou vpravil hochům do domku řádnou dávku a my měli klid. Nějak se jim nedařilo vyvětrat. Pro neznalé - takto je cítit zkažená siláž = vůně socialistické vesnice. A má ještě tu vlastnost, že čím nižší koncentrace, tím hůř.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 13.5.05 09:16
oldsoft,

budeš nás informovat o průběžných úspěších?

Ivo
1045 příspěvků 14.5.05 16:42
Oldsofte...

…chemický boj je nejúčinnější (někde to dokonce využívá i Policie pro boj proti „skvotu“). Další osvědčenou metodou je při každém průchodu kolem pojistkové skříně vyhodit jistič. A také by onen nepovedený soused mohl něšikovně několikrát upadnout na něčí ruku, které byla v té době náhodou sevřená v pěst (na vojně se tak povedlo zařadit do fronty dost „vyčnívajících“)

oldsoft
682 příspěvků 16.5.05 12:36
Zatím je klid...

…on se nakonec na vyznavače hluku vrhl bývalý policista z bytu o několik pater níž a vzal ho pod krkem a děsivě ho seřval za hluk a za drzost. Ve všech schránkách se totiž našly špunty do uší z lékárny v ceně 4.50 Kč s textem: Když vám moje muzika tolik vadí, vezměte si špunty. S pozdravem X.
Já sám ho pod krkem vzít nemůžu, tak prostě musím být rafinovanější
Skrz tu kyselinu máselnou: Kde jí vzít, případně jak jí vyrobit?
Díky.

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.05 10:33
Dostupnost kyseliny máselné

z http://gympl.tisnof.cz/vyroky/
Kyselina máselná; můžete vyrobit doma. Vložte máslo do sklinky, dejte na sluníčko, do tepla, po měsíci otevřete a rodiče vás vydědí…
Jinak jsem pro zajímavost začala pátrat, ale v maloobchodě to asi mít nebudou.

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz