jáhly - 3x spařit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

trikolka
383 příspěvků 07.04.06 08:48
jáhly - 3x spařit

všude se píše, že jáhly je nutno 3× spařit vřící vodou, než se dají vařit. proč? a proč ne 2× nebo 5×? dík za světlo ve tmě

Reakce:

AbiesAlba
400 příspěvků 07.04.06 09:02
...

Aby nebyly hořké .

penda
4752 příspěvků 07.04.06 09:56
Triki,

schválně jsem prolistovala kuchařky, zda v některé třeba nebude podrobněji popsán důvod každého propláchnutí, ale není ;o). A v kuchařkách, co mám doma, se většinou proplachují jen dvakrát a je uveden důvod, o kterém píše Abí, aby se odstranila hořkost - dokonce je tam napsáno, že po těch dvou propláchnutí se má ještě první voda, kterou jáhly zaliješ vylít, a dát je vařit až ve druhé vodě. ;o))
P.S. Ještě mrknu do Rettigové a Kejřové ;o))

trikolka
383 příspěvků 07.04.06 10:16
vida vida

dik koukam, ze clovek se porad uci :)

Labužník Andry02
121 příspěvků 07.04.06 13:11
Kecy :-))

Kdyz sezenes cerstve jahly, krasne zlute, tak je ani nemusis sparovat. Jen bezne proplachnout… Jahly maji udajne vysoky obsah tuku a ten pri nevhodnem skladovani muzu zluknout - horknout. Horkost se pak odstrani sparenim… Tak mi to bylo vysvetleno od babicky z chajdaloupky, kera proso pestovala na policku :-))

trikolka
383 příspěvků 07.04.06 14:18
...

Andry, dik za dalsi osvetu. Zde ovsem se jahly kupuji pouze v nepruhlednych krabicich, takze dopredu nevim, zda jsou krasne zlute nebo ne. Ale po otevreni to muzu posoudit, zda je treba sparovat (a kolikrat :)). Dneska jsem delala jahlovou polivku s houbama, sparovala jsem 3×, vodu jsem vzdycky vylila a polivka je enonuno.

olda007
2 příspěvky 29.11.08 15:51
...

Hele mrkni sem, je tu super postup - http://www.mujplan.cz/postup.php?…

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz