Instantní jíška - Jaqueline

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tasma
415 příspěvků 14.02.06 23:48
Instantní jíška - Jaqueline

Toto je ta jíška, kterou kupuji a moc mi pomáhá,při zahušťování malého množství omáčky jen na přelití masíčka. A někdy ji použiji na dohušťování polévek a omáček, když ke konci vaření vidím, že jsem klasické jíšky udělala málo a je to řídké.

Reklama

Reklama

Reakce:

dadyk
8 příspěvků 18.05.06 00:29
Instantní jíška? Radši smrt!

Proboha lidi nepoužívejte tyhle chemický srágoroviny, vždyť si přeci všechno umíme udělat poctivě doma sami!!! Prosím tě udělej si jíšku do foroty a po kouskách si jí zamraž, máš jí kdykoliv k dispozici a když potřebuješ jen trošičku tak si můžeš ustrouhnout kolik je libo!!!!!

esmeralda
4813 příspěvků 18.05.06 01:29
Jíška

Musím souhlasit z Dadykem. Chemikáliím se také vyhýbám jak jen můžu. Podle mě není nic jednoduššího než vyrobit jíšku doma. Já ji samozřejmě dělám v mikrovlnce:

Do mikronádoby (ne plastik) dám zhruba stejné množství másla a mouky. Zapnu na 30 vteřin (moje mikrovlnka má na to takový chytrý knoflíček, který ji na dotek roztočí na půl minuty, dva doteky mi dají minutu atd…)
Zamíchám. Další půl minuty vlním, zamíchám. Dělám to tak dlouho až má jíška kýženou barvu.

PITRYS
86 příspěvků 18.05.06 07:34
Přesně jak říká esmeralda

takhle dělám jíšku já, světlá je za 1 min, zhruba, hlavně se mi ještě nepodařilo ji připálit :-)

Labužník Triss
160 příspěvků 18.05.06 09:14
...

v te instatni jisce neni nic jineho nez tuk a mouka…delali jsme si o laborkach ve skole rozbor…
jen je mozna malinko victucna nez ta, co delam doma…to mi ale nevadi, usetri mi spoustu prace

Machnacanka
194 příspěvků 18.05.06 20:01
Instantní jíška

Ja ju kupujem tiež a neviem si ju vynachváliť. Je to veľká pomoc, keď potrebujem rychlo niečo zahustiť. Nie že by som už zápražku nerobila vôbec, ale veľa raz si pomôžem s tou instantnou. Veď keby to človek bral tak vážne, tak by pomaly nič nemohol jesť. A koniec koncov, zloženie je na sáčku, alebo krabičke napísané.

bedla  18.05.06 22:08
Instantní jíška,

není nad domácí, vyzkoušela jsem kupovnou, ale děvčata tam není ta správná chuť a hlavně vůně. Esme Tobě díky za další inspiraci k vlnění. Ještě dnes cítím tu vůni, když maminka dělala jíšku na okraji plotny, dělám sice na plynu, ale na slabém plamínku a té vůně a barvy docílím také. Ale nikomu to nerozmlouvám…když Vám to chutná… bedla

Yvette
704 příspěvků 22.05.06 06:40
Knorr - hotova jiska

Na radu moji kamaradky vloni v lete jsem si privezla svetlou i tmavou jisku z CR a jenom cekala, kdy mi zmizi, ponevadz na delani domaci jisky jsem opomnela a nic jineho nez Knorrky jsem nepouzivala. Bohuzel mam stale jeste obe krabicky a to asi polovinu mnozstvi. Zpocatku jsem si ji nemohla vynachvalit, ale bohuzel v nasi rodine tento skvely vynalez nezdomacnel. Manzel totiz vzdycky brblal, ze ta polevka je jina, omacka take, tudiz jsem se vratila ke klasickym jiskam. No a pokud uz opravdu potrebuji v rychlosti trosinku neco dozahustit, zpravi to kukuricna (bramborova) moucka rozmichana v trosince vody a par minutek povarena.
Esme, moc dekuji za Tvoje zkusenosti v mikrovlnce. Urcite vyzkousim jisku v ni.
Hold muj manzel je jeste ze stare skoly a nebo jsem si jej moc rozmazlila.

marmelada
1643 příspěvků 22.05.06 15:43
Mikrovlnná jíška

Zkusila jsem ji podle Esmeraldy, nemá chybu, tento způsob v mé kuchyni určitě zdomácní.
Hotovou jíšku používá sporadicky k vaření můj manžel, tak to občas vydržím, když už nemusím vařit.

Marjanka2
214 příspěvků 22.05.06 16:42
Instantní jíška

Občas používám hotovou jíšku od Vitany a není to nejhorší, ale domácí je domácí.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz