Hudební sluch

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tea63
935 příspěvků 13.06.07 10:47
Hudební sluch

Tak jsem si myslela celý svůj dosavadní život, že mám celkem normální a nebo slušný hudební sluch. Pak jsem vyzkoušela test viz " deníček oldsoft" a moje sebevědomí kleslo pod bod mrazu :-)) Zkuste, a když nic jiného, tak se alespoň pobavíte. Tím nesnižuji kvalitu testu, naopak, třeba zjistíte, že jste hudební génius.:) oldsoft, díky, dobrý testík. Ahoj

Reklama

Reklama

Reakce:

bona
2416 příspěvků 13.06.07 15:47
Také

jsem zkoušela, dokonce dvakrát…měla jsem sice asi jen tři špatné odpovědi, přesto jsem na tom velmi podprůměrně :-)). Asi se mnou testík nechtěl ztrácet čas, když jsem nerozeznala základní tóny… Děti už po mně naštěstí nechtějí zpívat před spaním, tak si možná někdy zakvílím o samotě ve vaně…:-))). Bona

HelcaK
960 příspěvků 13.06.07 16:22
taky jsem prubla,

v rozeznávání výšky tónů jsem v průměru, zkusila jsem i ty další testíky co tam jsou - v rozeznávání melodií stejná-různá dokonce nadprůměrná, ovšem přátelé, rytmus, to byla tragédie… sice na mě při testu revalo dítě, nicméně jelikož jsem v nejhorší možné kategorii - problém buď se sluchem, nebo s pamětí mi to sdělilo, tak bych asi mezi šampiony nepatřila ani v naprostém klidu…

karminek
757 příspěvků 14.06.07 21:40
testík

měl jsem 69,3 procenta ,ale nevím jak jsem dopadl(bohužel anglicky neumím)

HelcaK
960 příspěvků 14.06.07 22:15
Kamínku,

nedělals to blbě? Ty výsledky jsou nikoli v procentech, ale v hertzích - Hz, muzikanti se pohybují pod jedna, ostatní kolem 4 (průměr), ta tvoje cifra je dost podezřelá. Pročti si ten oldsoftův návod ještě jednou, jsi-li zvědav na výsledek.

HelcaK
960 příspěvků 14.06.07 22:18
Sorry,

vypadlo mi R, Karmínku.

oldsoft
682 příspěvků 15.06.07 00:35
Shrnutí

Kdo si chce test zkusit, tady může kliknout , ať to nemusí vyhledávat.
Test na rozlišování výšky tónů považuji za nejlepší a dává smysluplné výsledky.
„Tonedeaf“ test zjišťuje, jak rozlišíte dva hudební úryvky - tím testuje hudební paměť; provedení je podle mého slabší, protože dává stejnou sestavu příkladů a nijak se nepřizpůsobuje průběžně dosaženým výsledkům. První test je na tom lépe v tom, že onu vzdálenost tónů mění podle toho, jak testovaný začne hromadit chyby.
„Rhythm test“ naneštěstí netestuje rytmus, ale zas jen a pouze hudební paměť (byť je více zaměřen na rytmickou složku). Správný test by spočíval v tom, že byste opakovali nějaký rytmus co nejpřesněji, zřejmě tisknutím nějaké klávesy.
Mimochodem, výběr testovacích rytmů je na nic, připomíná to nějaké soudobé populární proudy typu techno, hip-hop a podobné věci, které nerozlišuji a neposlouchám. Připadají mi dost podobné a jistě vás zaujme, že v tomto testu jsem dopadl dost bídně (procenta si už nepamatuji). Ta „nerozmanitost“ rytmů je dána tím, že všechno je „do blba“ jen na 3 nebo na 4 doby, nikdy se to nevystřídá, tím je to pro mě nezajímavé a nerozlišitelné. Kdyby tu a tam autor vložil pětidobý takt, nebo nějakou podobnou libůstku, možná by se s tím dalo něco dělat.
A teď si pustím něco třeba od Stravinského, kde se to zajímavými rytmy jen hemží.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz