Hudební sluch

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tea63
935 příspěvků 13.06.07 10:47
Hudební sluch

Tak jsem si myslela celý svůj dosavadní život, že mám celkem normální a nebo slušný hudební sluch. Pak jsem vyzkoušela test viz " deníček oldsoft" a moje sebevědomí kleslo pod bod mrazu :-)) Zkuste, a když nic jiného, tak se alespoň pobavíte. Tím nesnižuji kvalitu testu, naopak, třeba zjistíte, že jste hudební génius.:) oldsoft, díky, dobrý testík. Ahoj

Reakce:
bona
2416 příspěvků 13.06.07 15:47
Také

jsem zkoušela, dokonce dvakrát…měla jsem sice asi jen tři špatné odpovědi, přesto jsem na tom velmi podprůměrně :-)). Asi se mnou testík nechtěl ztrácet čas, když jsem nerozeznala základní tóny… Děti už po mně naštěstí nechtějí zpívat před spaním, tak si možná někdy zakvílím o samotě ve vaně…:-))). Bona

HelcaK
960 příspěvků 13.06.07 16:22
taky jsem prubla,

v rozeznávání výšky tónů jsem v průměru, zkusila jsem i ty další testíky co tam jsou - v rozeznávání melodií stejná-různá dokonce nadprůměrná, ovšem přátelé, rytmus, to byla tragédie… sice na mě při testu revalo dítě, nicméně jelikož jsem v nejhorší možné kategorii - problém buď se sluchem, nebo s pamětí mi to sdělilo, tak bych asi mezi šampiony nepatřila ani v naprostém klidu…

karminek
757 příspěvků 14.06.07 21:40
testík

měl jsem 69,3 procenta ,ale nevím jak jsem dopadl(bohužel anglicky neumím)

HelcaK
960 příspěvků 14.06.07 22:15
Kamínku,

nedělals to blbě? Ty výsledky jsou nikoli v procentech, ale v hertzích - Hz, muzikanti se pohybují pod jedna, ostatní kolem 4 (průměr), ta tvoje cifra je dost podezřelá. Pročti si ten oldsoftův návod ještě jednou, jsi-li zvědav na výsledek.

HelcaK
960 příspěvků 14.06.07 22:18
Sorry,

vypadlo mi R, Karmínku.

oldsoft
682 příspěvků 15.06.07 00:35
Shrnutí

Kdo si chce test zkusit, tady může kliknout , ať to nemusí vyhledávat.
Test na rozlišování výšky tónů považuji za nejlepší a dává smysluplné výsledky.
„Tonedeaf“ test zjišťuje, jak rozlišíte dva hudební úryvky - tím testuje hudební paměť; provedení je podle mého slabší, protože dává stejnou sestavu příkladů a nijak se nepřizpůsobuje průběžně dosaženým výsledkům. První test je na tom lépe v tom, že onu vzdálenost tónů mění podle toho, jak testovaný začne hromadit chyby.
„Rhythm test“ naneštěstí netestuje rytmus, ale zas jen a pouze hudební paměť (byť je více zaměřen na rytmickou složku). Správný test by spočíval v tom, že byste opakovali nějaký rytmus co nejpřesněji, zřejmě tisknutím nějaké klávesy.
Mimochodem, výběr testovacích rytmů je na nic, připomíná to nějaké soudobé populární proudy typu techno, hip-hop a podobné věci, které nerozlišuji a neposlouchám. Připadají mi dost podobné a jistě vás zaujme, že v tomto testu jsem dopadl dost bídně (procenta si už nepamatuji). Ta „nerozmanitost“ rytmů je dána tím, že všechno je „do blba“ jen na 3 nebo na 4 doby, nikdy se to nevystřídá, tím je to pro mě nezajímavé a nerozlišitelné. Kdyby tu a tam autor vložil pětidobý takt, nebo nějakou podobnou libůstku, možná by se s tím dalo něco dělat.
A teď si pustím něco třeba od Stravinského, kde se to zajímavými rytmy jen hemží.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz