Hubnutí se světem zdraví

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Magdulkaa
29 příspěvků 23.11.16 21:46
Hubnutí se světem zdraví

Pěkný den, prosím o vaše názory na hubnutí se Světem zdraví, děkuji!

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

salatovka
30 příspěvků 24.11.16 09:32

Jo, funguje to stoprocentne!!! Kdyz jim skocis na lep, proluftujou ti srajtofli tak dukladne, ze uz ti nezbyde ani na jidlo. Pak jistojiste zhubnes - kolikrat i vic, nez jsi puvodne chtel/chtela. Staci pro priklad nahlednout do jejich Ceniku sluzeb ci do eshopu :pocitac:

Ja mam overeno, ze na hubnuti plati prirozene, racionalni stravovani se snizenym obsahem tuku. I bez cviceni ve fitku (dalsi pruvan v penezence). Zcela jednoduse: prijem energie (kJ, kcal) musi byt nizsi nez jeji vydej. To je cele kouzlo! Za usetrene penize pak muzes treba jet na hezkou dovolenou.

P. S. Na internetu ti sestavi jidelnicek i zdarma (napr. pestry jidelnicek), staci zadat prislusny text do vyhledavace :potlesk: :mavam:

MaruskaMalíková
2 příspěvky 24.11.16 10:10

Salatovka, můžu se zeptat, proč jste se do programu světa zdraví zapojila, když jste věděla, jakou cestou docílíte zhubnutí?

salatovka
30 příspěvků 24.11.16 11:29

@MaruskaMalíková, ja jsem se nastesti do zadneho takoveho programu nezapojila :roll: (nevim, jak jste na to prisla 8o ). Ono staci chodit mezi lidi a poslouchat jejich neblahe zkusenosti.

Dokazala jsem sama na sobe, ze se da zhubnout (docela dost kg) a udrzet si vahu bez jojo efektu i bez drahych placebo-lektvaru, placenych „posudku“, opakovanych „konzultaci“ a „prohlidek“ ;).

Svym prispevkem jsem chtela ty vahajici a duverive motivovat k prirozenemu hubnuti a stravovani. Aby zbytecne nevyhazovali penize za iluzi, kterou jim nektere programy nabizeji (napr. budete pravidelne uzivat nasi „specialitu“ a zhubnete bez diety :zed: ; bez naseho potravinoveho doplnku, ktery je pro vas nezbytny, urcite nebudete zdravi, atd.).

Jak se rika, neni sprochu aby na nem nebylo pravdy trochu a take, ze postrelena kachna se vzdycky ozve. Dik za vasi predchozi rychlou reakci :kytka: :D

MaruskaMalíková
2 příspěvky 24.11.16 11:44

@salatovka z Vašeho textu vyznělo, že máte zkušenosti - zdá se, že jste navštívila jejich stránky, když víte, jaký je ceník. Jen jsem se slušně zeptala a ihned dorazila útočná odpověď. No což…

salatovka
30 příspěvků 24.11.16 12:23

@MaruskaMalíková, kdyby to bylo vsechno tak uzasne zazracne, meli by vsichni idealni stihle postavy. A protoze tomu tak neni, lide stale doufaji v zazrak a ksefty se toci :potlesk:.

Samozrejme, ze jsem se podivala, za kolik penez se da prodat duverivym nestastnikum krasny sen. Pokud povazujete zverejneni meho (pro vas nevhodneho) nazoru za utok, pak ano, byla to utocna odpoved.

Mimochodem, na Labuzniku existuji pro inzerci a odkazy na jine stranky zvlastni diskusni temata.

di
2451 příspěvků 24.11.16 15:10

@salatovka :potlesk:

Zuzka1973
2201 příspěvků 24.11.16 19:33

Jde to i ZADARMO, jak zhubnout trvale a váhu si udržet, stačí vsadit na zdravý rozum, zdravý jídelníček a pohyb… Nemusí to být posilovna, ale i obyčejná chůze umí zázraky…
Jsem toho důkazem:
Od začátku letošního roku jsem zhubla už 21 kilo, pomáhá mi v tom jedna bezplatná aplikace na netu (Kalorické tabulky).
Tam si vyvážený jídelníček sestavuju sama, z věcí, které mám ve špajzu a v lednici, takže z věcí, které mám ráda a i s ohledem na moji alergii na mandle či olivový olej a s ohledem na to, co smím či nesmím s ohledem na moje zdravotní problémy, prostě podle svého, jen si vše plánuji na den dopředu a dávám pozor na to, aby jídelníček obsahoval vše potřebné a rovnoměrně rozložené.
No, je pohodlnější zaplatit si výživovým poradcům… ale zdá se mi to zbytečné…
Zvlášť když z preventivní kontroly u obvodní lékařky vím, že se mi díky novému jídelníčku mnohé výsledky zlepšily…
Podle mě už se začalo řídit několik lidí z mého okolí a úspěšně se daří všem a jak píšu: zadarmo…

@salatovka :palec: :potlesk:

birkana
1671 příspěvků 25.11.16 09:26

@salatovka, jsi moje „krevní skupina“ (stejný názor na zázračné pilulky jsem vyjádřila ve vláknech s obdobnými tématy). Jenže dokud budou lidé pohodlní a věřit na zázraky…

@Zuzka1973, já kalorické tabulky používám již 2 roky ne proto, abych si váhu upravila, nýbrž abych sledovala vyváženost živin ve stravě a hlavně množství tolik potřebné vlákniny. Ta je důležitá pro správné trávení hlavně v zimním období, kdy je přece jen toho pohybu méně (zahrada, sběr hub a jiných lesních plodů). Já vím, kdekdo může namítnout, že si můžu zacvičit doma. Jenže pro mne musí mít vykonávaný pohyb nějaký účel, např. naštípat třísky na zatápění, přerývání záhonů, přehazování kompostu. Bezcílné „poskakování“ je proti mému vnitřnímu přesvědčení :cert:. Je nádherné, jak se ti daří hubnout. Sama jsi se určitě přesvědčila, že kromě změny jídelníčku hraje důležitou roli i změna životního stylu, třeba i ty procházky přírodou. Držím ti palce, abys dosáhla svého cíle a pak si váhu dlouhodobě udržela :palec:.

Zuzka1973
2201 příspěvků 25.11.16 10:36

@birkana
To máš pravdu - ty tabulky jsou super právě na to hlídání toho, aby člověk ohlídal právě tu vlákninu & spol.
Jsem ráda, že ji dokážu ohlídat přirozenou cestou bez nutnosti dodávat ji tělu v tabletách :)
Váha jde dolů sama… v podstatě opravdu nejraději (jako ty) využívám pohyb běžný, všem dostupný: chůze, momentálně to je hrabání listí - bo máme tolik stromů + dva obří duby, které to shazují postupně, ale po pořádných dávkách, ono i dobře naplánované žehlení, vytírání a pod. je velmi nápomocné, jen to člověk musí naplánovat tak, aby ten intenzivní pohyb alespoň na půl hodiny…
Sice klasické cvičení nezvládám, to s mojí artrózou nedám - ale chůze mi je naopak doporučena, já ji miluju (není nad příjemnou procházku - paradoxně uklidní, neunaví ani když je chůze lehce ostřejší…)
Povedlo se mi shodit ze 116 kg už na 95 kg, váha jde sama dolů dál a bez pocitu hladu či strádání…
Moje jedna velmi blízká příbuzná váží už hodně ke dvěma metrákům… je na invalidce, pohyb minimální, ale stále jako malé děcko věří na pohádky: v létě si asi za dva tisíce nakoupila „zaručeně fungující spalovače tuků“…
Se mnou nemluví od chvíle, kdy jsem si dovolila shodit tehdy prvních osm kilo… Když jí tamtamy donesly, že jsem shodila dvacet, tak si mě zablokovala na FB s tím, že mi ještě před tím stihla vyčíst, jak je život nespravedlivý, že ona už utratila tolik peněz a nehubne a že jsem zlá, když jí nechci poradit, co si kupuju já… (To není vtip.)
Když jsem jí několikrát řekla i napsala, že nekupuju nic, jen z počátku sem tam tu vlákninu, dala jsem jí i odkaz na Tabulky… tak výsledek? Prý lžu, protože jí to nefunguje…
Když jsem zjistila proč jí to nefunguje, musela jsem se smát :D
Nastavila si tam ten nejakčnější denní režim, (na ní je akční i ten sedavý, co je tam nejnižší) a ještě prý si tam vždy honem přiklikla nějakou aktivitu kdykoli, když jí některý ten ukazatel zajel do červeného :D :mrgreen:
Několik lidí z okolí se rozhodlo jít mojí cestou, radím jim po emailu či osobně zdarma, i se s nimi dělím o již mnou vytvořené jídelníčky - jedné kamarádce je pomáhám vymýšlet hodně předem, aby měla zásobu: má to hodně omezeno tím, co smí a nesmí - ze začátku to byl oříšek, ale pak jsme obě zjistily, že i to málo, co smí, skýtá všelijaké kombinace a ona konečně nejen hubne, ale konečně ji i její lékař chválí za to, že dodržuje jeho rady :D
I mu řekla, že místo k ním doporučené placené poradkyni chodí za mnou, posílá mu emailem ty naše jídelníčky a zatím vždy v pořádku…
Proč to tu píšu - ano, jde si sestavit vyváženou stravu doplněnou pohybem sám, zadarmo, ale má-li někdo nějaké omezení, je třeba na to nezapomínat a nebát se poradit se se svým lékařem, zda někde nechybujeme, moje doktorka i kamarádčin lékař jsou nám oporou a taky zadarmo - jen v rámci prohlídky u nich…
Výživového poradce bych byla ochotna zaplatit jedině v případě, že bych nevěděla, co s penězi (prostě je nemám…)
Navíc: to plánování jídelníčku ukázalo se být i zajímavou zábavou a po určitě době už to zabere jen pár minut večer, člověk už ví, co asi tak zkombinovat a v Tabulkách doladím jen množství.
Je zajímavé, že největší problém bylo naučit se doplnit právě tu vlákninu a pak bílkoviny (snažím se půl na půl rostlinnou i živočišnou). Paradoxně nebyl problém kočírovat tuky a v sacharidech jsem se musela jen naučit to, že sacharidy nejsou jen cukr… :mavam:

EDIT:
Dokonce mám svůj postup, jak přežít oslavy a svátky tak, aby člověk nepřibral, ale netrpěl :D
Zatím to funguje…

birkana
1671 příspěvků 25.11.16 12:04

@Zuzka1973, je pravda, že díky průběžnému sledování živin v tabulkách se dá i mírně „hřešit“. Např. já měla dnes k snídani menší škvarkovou(!) placku - 54 g, sklenici mléka a 1 strouhanou syrovou mrkev. Vlákninu jsem při svačině „doháněla“ čerstvým kysaným zelím s nasucho opečeným plátkem veky. A protože u mě je problém splnit sacharidy (mám jich paradoxně málo, protože nejím sladké a sacharidovým přílohám příliš neholduji), odpoledne si dopřeji i malé pivo 10°. Vláknina, to je celozrnné pečivo, luštěniny, houby a zelenina (nejraději mám zelí a kapustu). Všechno jsou obyčejná jídla převážně sestavená z lokálních potravin. Přijde mi rozhazovačné kupovat dovážené superpotraviny, když jsou k dispozici ty „obyčejné“ a při tom nutričně hodnotné.

Sestavování jídelníčku takřka „za pochodu“ se mi stalo koníčkem. Postupně mám v hlavě databázi vytipovaných potravin s přibližnými nutričními hodnotami. Jídla, která vařím často, jsem si hotová propočítala na množství 100 g, zaznamenala a pak už stačí pokrm zvážit, vynásobit a vypsat hodnoty do jídelníčku (pod tlačítkem Hodnota).

V tabulkách jsem si zvolila denní výdej „dle vyplněných aktivit“ v Nastavení účtu. Musím sice psát všechny aktivity, ale zase na druhou stranu rozdíl příjmu a výdeje není ovlivněn a zkreslen předvyplněným celodenním předpokládaným režimem. A jsem na sebe tak přísná, že na rozdíl od tvé známé si spíš intenzitu pohybu ubírám (zkracuji čas, pokud jej jen odhaduji) a u potravin váhu raději navýším (když nemám možnost přesně vážit a odhaduji). Inu, podvádět sama sebe neumím a ani nechci. To vše je o pevné vůli a motivaci; zde je stoprocentně pravdivé rčení, že když se chce, tak to jde! ;) :mavam:

Zuzka1973
2201 příspěvků 25.11.16 13:19

@birkana Já tam mám předvyplněn „den sedavý“ - moje práce taková opravdu je a aktivity dopisuji jen ty, které jsou opravdu výrazné, takže nedopisuji čtení či práci na PC, ale jen chůzi, zahradnické práce nebo když gruntování i s vařením dá dohromady aspoň tu hodinu…
Také se snažím co nejvíce využít tzv. lokální zdroje (co si budem povídat: my, co máme zahradu, máme v tomto opravdu výhodu) :)
Ze „super potravin“ kupuji goji a chia (Goji mi vyloženě chutná, více než rozinky a muž, který rozinky odmítá zcela, tak přítomnost goji mu paradoxně nevadí :) A chia používám na zahuštění jogurtových dezertů, to je ale asi tak vše…
Já mám váhu sice po ruce a dovažovací, ale ne digitální - takže plno toho taky jen tak odhadnu, ale mám na lednici tahák, kolik čeho je třeba jedna PL či KL - já jsem poděs: když už se do něčeho pustím, tak jsem šílenec, který to hlídá do detailu :D
Přesně jak píšeš - proč by měl člověk podvádět sám sebe? Já se snažím to opravdu zapisovat poctivě, když se někdy stane, že se naláduju třeba třešněma - tak holt mi tam sacharidy ten den svítí červeně a někdy holt i červeně ta lišta s denním plánem, ale zjistila jsem, že tím, že pokud to není pravidlem (jednou či dvakrát měsíčně se mi to povede :oops: :mrgreen: ), tak se nic neděje… maximálně se pak na váze na týden zaseknu, což není důvod k panice - ono se to pak zase srovná a váha jde zase dolů bez problémů.
Teď už to jde sice pomaleji, než na začátku, třeba jen dvě kila za měsíc, ale zato je nyní každé to kilo dole konečně i hodně vidět na postavě, na začátku šla dolů třeba i čtyři kila měsíčně dolů, ale poznat to bylo jen „na gumě u tepláků“ - jak to nazval můj muž, když mě viděl dělat uzel na té gumě v době, kdy bylo dole deset kilo :lol:
Hlavně jsem dříve vyzkoušela stovky diet, od nízkokalorické přes sacharidovou až po doslova úlety…
Ale vždy nastal jo-jo efekt a nedalo se to vydržet, člověk měl hlad nebo to bylo strašně stereotypní…
Na „stará kolena“ jsem našla ty Tabulky a jsem za to vděčná náhodě…protože jinak jsem sice KJ počítala, ale netušila jsem, že ve skutečnosti jsem tehdy jen dodržovala cca správný počet KJ, ale až díky tabulkám jsem zjistila, že jím absolutně nevyváženě…
Hlavně mě potěšilo, že tímhle způsobem to není nijak omezující, takže to prostě není v podstatě žádná dieta, jen nový způsob stravování a jak jsem si ještě loni neuměla představit, že kafe bez cukru nezvládnu, dnes se mi navalí, když si ho osladím… Člověk na sladkou chuť opravdu odvykne…
Sice peču často, ale s minimem cukru a už se i stalo, že jsme na návštěvě dostali ke kafi moučník a cestou domů mi Dan povídá: „To se nedalo, ta to měla tak přeslazené, že jsem měla co dělat to dojíst…“ No, já na tom byla stejně…

Já si do Tabulek zase zapisuju jídla tak, že napřed tam naházím celkovou gramáž všeho a teprve pak to vše vydělím na počet porcí (či kusů, v případě moučníku).
:kytka:

birkana
1671 příspěvků 28.11.16 18:28

@Zuzka1973, když mám čas si „hrát“, ve svých denních jídelníčcích zohledňuji i glykemický index (glycemic index) a glykemickou nálož (glycemic load). To je sice jakási „vyšší dívčí“, kterou málokdo chápe :nevim:. U mne v racionálním jídelníčku docela dobře funguje :mavam:

Zuzka1973
2201 příspěvků 28.11.16 19:10

@birkana To jsi dobrá :palec:
Já GI sleduju jen okrajově a přiznám se, že v tom dost tápu :)
Jsem ráda, že jsem konečně ovládla to nejzákladnější: hlídat bílkoviny, tuky, sacharidy a vlákninu a pak to, co potřebuju mít pod kontrolou kvůli mým specifickým zdravotním problémům
Vždy jsem si dříve myslela, že stačí jen jíst pořádně zeleninu a ovoce a ejhle: ono to nestačí… :D
Opravdu mě mrzí, že jsem tohle neobjevila dřív, ale naštěstí přeci jen ještě včas…
Jinak musím jednu perličku:
Zrovna včera jsme to probíraly s kamarádkou a ona prý se byla na radu svojí doktorky podívat u jedné takové poradkyně přes výživu.
Odradila ji nejen cena, ale hlavně to, že milá poradkyně prý vážila víc, než Jíťa…
Dnes premiérově jedla a vařila pomocí Tabulek a podle toho, co jsem jí vše stihla včera říct, tak jsem na ni zvědavá :)
:mavam: :kytka:

birkana
1671 příspěvků 29.11.16 08:45

@Zuzka1973, hlídat glykemický index a nálož není zas až tak velká alchymie. Já jsem začínala s mírně upraveným rámcovým jídelníčkem (sacharidy 175 g, bílkoviny 75 g, tuky 50 g, energie 6150 kJ) pro diabetiky. Podle něj jsem se snažila dodržet obsah bílkovin a tuků; sacharidovou složku jsem vybírala podle obsahu vlákniny, glykemického indexu a samozřejmě i podle energie.

Vyhotovila jsem si vlastní „tabulku záměn“ - pečivo pokud možno celozrnné, vynechat bílou rýži a klasický houskový knedlík - ten nahradit aspoň bramborovým, místo obvyklých nudlí do polévky třeba hrst vařené cizrny nebo čočky, trhaných krupek či ovesných vloček. Hroznové víno nahradit jablkem nebo ještě lépe strouhanou syrovou mrkví (vařením se glykemický index zvyšuje!). Červenou řepu a dýni zařazuji v menším množství, jako zákusek podávám raději ořechy a sýr (zde hlídám tuky), bílý jogurt, tvarohové slané dezerty (na způsob budapešťské pomazánky, bez pečiva), atd. :think:

Podrobnější propočty (index a nálož) dělám jen příležitostně, pokud je čas. S tou poradkyní tvé kamarádky jsi mne pobavila. Také jsem ze svého okolí slyšela příběhy, kterak pěkně kulaťoučká růžolící dáma radí se stravováním a prodává předražené preparáty s nejasným účinkem. Ale „vyšetření“ a „prohlídku“ poskytuje zdarma! Jen si musíš koupit zázračný lektvar, jinak nezhubneš a nebudeš zdravá :roll: :lol: :mavam:

Zuzka1973
2201 příspěvků 29.11.16 09:44

@birkana Já to mám prozatím takto (viz foto), ale mění se to vždy při úbytku a nebo když přidám nějakou větší aktivitu nad rámec zadaného režimu.

Hodně jsem zredukovala použití klasické bílé mouky a jinak koukám, že to máme dost podobné :)
Nevadí mi ani vařit kolikrát na dvakrát: jedno jídlo mně, druhé mužovi. Ale už je to málokdy - buď ta jídla mají stejný základ a nebo řekne ten můj: „Udělej to pro oba.“
Ze začátku totiž myslel, že „zdravě“ znamená „o hladu“ a „fuj“…
Ale pak několikrát ochutnal a třeba už nemusím dělat dvoje knedlíky - oblíbil si ty „moje“ a hlavně zjistil, že plno věcí, které odmítal dříve ochutnat, mu najednou chutná, moučníky peču stále - ale mně stačí vždy jen kousek ke kávě, zbytek sbaští muž s klukama v práci :)
Já hlavně od mala miluju zeleninu všeho druhu a hlavně luštěniny a obiloviny, takže pro mě je to jako dělané.
Zkoušela jsi už tu černou čočku? Beluga se tuším jmenuje. Nemusí se předmáčet, má moc pěkné složení a i ten GI má hodně pěkný. Hlavně jsem nadšená, že se nerozvaří - takže ji ráda používám na saláty, chci vyzkoušet i pomlít a udělat pomazánku (něco jako se dělá z vloček).

Teď jsem koukala, že u některých věcí v Tabulkách ten GI je udán… ale na to asi budou dobré nějaké tabulky přímo pro diabetiky, já už si to moc nepamatuju - sice jsem jeden čas vařila pro dědu, který diabetes měl, ale vařila jsem přímo podle brožurky, kde to bylo vše už spočítané, jen to stačilo sestavit mu to podle potřeby. Bylo tam vše krásně vypsáno a já nemusela téměř nic hlídat, jen správně poskládat na daný den…
(Já se s tím sestavovala a vařila a děda pak vzal lahvičku Maggi nebo cukřenku a dotvořil si dietu dle svého…)

Hlídat KJ jsem se naučila v dobách, kdy jsem držela nízkokalorickou dietu, takže dodnes plno věcí pamatuju z hlavy, kolik to má energetickou hodnotu, ale tehdy jsem netušila, že to není holt vše - takže zpětně vidím, kde jsem dělala chyby.
Tehdy jsem vlastně přecpávala sama sebe sacharidy a tuky… a myslela jsem, že když se vejdu do určitého limitu v KJ, je to OK… :D
No, ale přiznám se, že když jsem s tím v lednu začínala, absolutně jsem tápala a první asi dva měsíce byly „na jedno brdo, den co den“ :D
Až pak jsem se konečně zjistila, že to není vůbec věda a že plno našich oblíbených jídel splňuje „nové požadavky“a jiná stačí jen trochu pozměnit…

birkana
1671 příspěvků 29.11.16 11:46

@Zuzka1973, o té čočce vím, že existuje. Zatím jsem ji nezkoušela. V „obyčejném“ obchodu není; snad až pojedu do Globusu :nevim:.

Základní tabulkové hodnoty mám: bazální metabolismus 5100 kJ, cíl pro hubnutí 5000 kJ, BMI 24,6. Když mám „žrací“ den, jdu pak přehazovat kompost. Je to fyzicky náročná činnost, pro zahrádkáře nezbytná a já navíc odbourám přebytek přijaté energie - účelně.

Já jsem si už zvykla vařit jídlo ve dvojí úpravě ze stejného základu. Např. dnes k obědu jsou pečená kuřecí stehna (zadní čtvrtky) s cibulí, česnekem a rajčaty na kari - bez tuku, jen co si pustilo maso. Sobě jsem oddělila polovinu vč. šťávy; jako přílohu budu mít 150 g šťouchaných brambor. Pro masožravce šťávu doplním máslem, zapráším moukou a přidám smetanu. Jako přílohu bude mít rýži. Polévky také vařím s minimem tuku, manželovi přidám máslo nebo sádlo do talíře, přeliju horkou polévkou. A vepřo-knedlo-zelo? Já mám porci masa bez mastné šťávy, 3(!) porce zelí a 1 - 2 knedle (jak říkávám, abych neurazila :oops: ).

Níže píšu odkazy na stránky, které by se ti mohly hodit (nejen tobě, možná naše diskuse zaujala i ostatní ;) ). Aby nám je překotně aktivní admini nesmazali, některé symboly vypisuji slovem, aby se „netvářily“ jako odkazy. Samozřejmě při vkládání do adresního řádku je nahradíš.

• glykemický index - tabulka

stob tečka cz/cs/glykemicky-index-tabulky

• o glykemickém indexu

www tečka mte tečka cz/stravovani/vy­vazeny-energ-prijem/glykemicky-index

• o glykemické náloži

www tečka mte tečka cz/stravovani/vy­vazeny-energ-prijem/glykemicka-naloz

• rámcový jídelníček D175

www tečka dietologie.cz/di­eta/zakladni-dieta/diabeticka-dieta/diabetes-mellitus-ramcovy-jidelni-listek/cukrovka-dieta-175-g-sacharidu tečka html

Zuzka1973
2201 příspěvků 29.11.16 13:06

@birkana Díky moc za odkazy - myslím, že nebudu sama, kdo je využije. :kytka:
Tak nějak to právě dělám i já - vaření z jednoho základu a uzpůsobení porcí každému podle jeho…
U nás tu černou čočku mají běžně v samoobsluze, je to ten řetězez Pogrr (nebo tak nějak, podporují hodně české výrobky, ceny ujdou, hlavně konkrétně u nás mají opravdu hodně pěkný výběr, co se týče zdravé výživy, ale nevím, zda to nemá každá prodejna jinak.
Třeba ta naše diskuze popostrčí i další k tomu, to vyzkoušet… :mavam:

di
2451 příspěvků 29.11.16 15:49

@birkana Všelijaké ty jinobarevné čočky mívají v drogerii D&M.
P. S. Zajímavě píšete, dámy, pokračujte. Taky s váhou zápasím, mám víc, než bych chtěla. Zdravě +- jím, ale potřebuju pohyb, pak to jde dolů samo (a docela rychle). Nicméně, něco se přiučit od druhých, to nikdy nezaškodí.

birkana
1671 příspěvků 29.11.16 16:54

@di, dík za tip; tu drogerii mám o něco blíž, než Globus. Až pojedu na nákupy, poohlédnu se!

Hubnout se dá i s menším množstvím (intenzitou) pohybu. Pak je to ale zatraceně tvrdá řehole :cert:. Tím víc musíš pak hlídat energii, které přijímáš o dost méně, než když jsi aktivní. Sledovat poměr živin, přesně vážit, zapisovat vše a na nic nezapomenout, průběžně přes den hodnotit jídelníček a hlavně dodržovat množství vlákniny. Nápoje bez cukru jsou samozřejmostí - stejně tak důsledné dodržování pitného režimu. Ale jde to i tak ;).

Já jsem sama u sebe zjistila, že když jídlo nezapíšu včas, jsem schopná za půl dne zapomenout. Ideální je používat přes den (v zaměstnání, nemám-li po ruce PC) kaloricketabulky tečka cz v mobilu. Nebo po staru notýsek a tužku a pak to najednou „hodit do stroje“.

@Zuzka1973, Pogrr u nás zásobuje takovou mikroprodejničku, kam se vejdou regály se základními potravinami, mrazák a chladicí pult. Takže jiné druhy čočky, než je ta obyčejná, nehrozí. Ale už ji mám na nákupním seznamu 8o.

Zuzka1973
2201 příspěvků 29.11.16 17:19

@birkana Dnes jsme v té samoobsluze byli, tak z venku mají „Potraviny.cz“, ale na netu Pogrr - ve znaku takového lvíčka.
Koukala jsem - tak jen od Arax tam mají toho tolik (včetně několika druhů čočky).
Mě ta černá oslovila nejvíc, ne že bych neměla tu obyčejnou ráda, ale ta černá mi jaksi vyhovuje nejvíce, kupuju balení 300g, což mám na tři velké porce nebo na čtyři menší (podle toho, k čemu použiji).
Vyzkoušej ji - kdo rád luštěniny, myslím že uvítá rozšíření sortimentu.
A jak píše Di. v D&M by ji měli mít také, to mi nenapadlo zmínit, bo od nás je DéeMko daleko a málokdy tam zajdu, ale tam mají vážně také pěkný výběr. Hlavně se nerozvaří a zůstává na skus.

Já to v mobilu nemám (ten můj kepl to nepodporuje :D ) ale rozplánuju to vždy večer na celý druhý den a vytisknu si to (kvůli gramáži).

@di Zkuste juknout na ten web KalorickéTabulky (pokud již neznáte) - když si dáte nastavení jako mám já zmíněné výše v jednom z komentářů, tak to je nastavené na den s minimem pohybu, ten si tam pak dopíši aktuálně pomocí jejich databáze, zapisuji si jen např. chůzi nad půl hodinu nebo hrabání listí či jiné aktivity nad rámec sedavého dne trvající alespoň půl hodiny (mám sedavou práci a kvůli zdravotnímu stavu mohu opravdu využít jen přirozený pohyb jako chůzi), třeba fajn je naplánovat si vytírání a úklid spojený s žehlením tak, aby to vydalo spojené v celek aspoň hodinku a pomáhá mi to skvěle. Cvičení se snažím jen takové ty cviky na zpevnění břicha, co mi bolavé svaly a klouby dovolí, super je plavání, ale to se mi povede málokdy.
Jinak na těch Tabulkách to vše stačí zadávat pomocí jejich databáze, jak potraviny, tak i aktivity a samo to za nás počítá kolik čeho je potřeba dodat a doladit.

Magdulkaa
29 příspěvků 30.11.16 20:33

Vím, že lidi mají špatné zkušenosti, jenže oni se najdou i ti, kteří ty zkušenosti mají dobré a chválí, proto jsem chtěla vědet i další názory…Děkuji

birkana
1671 příspěvků 01.12.16 08:12

@Magdulkaa, já čekala, že když zde čile diskutujeme na téma proč ne, přidají se ti spokojení - třeba i se Světem zdraví. Že budou argumentovat proč ano a sdělí nám své poznatky. Už jsem se těšila, jak se jich zeptám, kolik že peněz je stál každý shozený kilogram (speciální diety, výživové doplňky, řízený výdej energie ve fitku apod.). A za jak dlouho se dostavil jo-jo efekt, pokud už platili/y či neplatili/y dále :nevim:.

Kde jsou ti, co za hotové diety (různé krabičky, ketodiety a spol. z např. reklam Google) pro jednoho měsíčně vydají víc, než kolik je můj rozpočet na potraviny na 6 týdnů pro dva? Další výdaje nepočítaje! Kde jsou ti, co s podobným „stravováním“ mají skutečně dobré zkušenosti? Já nikoho takového ve svém širém okolí neznám (píšeš, že se najdou, ale kde se schovávají :pocitac: ). Dokud neuvidím, neuvěřím! :twisted: :twisted: :twisted:

Zuzka1973
2201 příspěvků 03.12.16 18:14

@Magdulkaa
Musím se přiklonit k @birkana - já zatím nejkladnější reakci slyšela tu, že kdyby dotyčná věděla, že to jde zadarmo, tak by byla už chytřejší…
Navíc třeba u mě: nejbližší pobočka konkrétně Světa zdraví je na více jak půldenní zajížďku… Pro mě osobně to je ztráta výdělku (uteče mi pracovní den - odpoledne či večer nemám šanci se tam dostat) a ještě skoro dvě stovky za jízdné… Takže to mi uteče jen tak nejméně 1200 kč plus to, co zaplatím tam - za něco, co si každý dokáže s troškou pevné vůle zajistit sám a plynule, za chodu…
Bez té pevné vůle je to pak ještě větší provar: bo bez té pevné vůle to nefunguje ani když si zaplatí kdo ví kolik…
Asi tak: kdo má zbytečné peníze a ví, že vydoluje i tu pevnou vůli - pro toho pak bude Svět zdraví & pod. účinný počin.
Nezavrhuji je - jen využili to samé, co i já (v jiném oboru) - tzv. „černou díru na trhu“.

Takže, Magdulko - pokud na to máš peníze a čas tam docházet a víš, že MÁŠ pevnou vůli to zvládnout - proč by ne, myslím, že úspěch by se dostavit mohl…
Ale opravdu mi přijde zbytečné dávat peníze a čas na něco, co lze zvládnout i sama…
Navíc třeba já mám několik omezení v jídle kvůli alergiím - takže o to by mě to asi vyšlo dráž, že by nemohli vytáhnout z PC již starší jídelníčky po někom jiném, ale museli by mi je stavět opravdu na míru.
Takto si to ale plánuji sama přesně podle svého a za ušetřené peníze jsme měli krásnou dovolenou v Tatrách… :kytka:

salatovka
30 příspěvků 04.12.16 10:46

@birkana, no ty me bavis :potlesk:. Vazne si myslis, ze ten kdo naletel (nekdo i opakovane), se ti bude sverovat se svou nekonecnou hlouposti? ;)

birkana
1671 příspěvků 04.12.16 13:25

@salatovka, :zed: :zed: :zed: :lol:

Magdulkaa
29 příspěvků 05.12.16 16:33

Já jsem právě teda čekala, ale hlavně jsem teda chtěla, aby mi někdo podal i ty dobré zkušenosti. Na různých forech se to prolina, tak jsem čekala, kdo se k nim přida, no… :( Každopádně mám v práci kolegyni (moc se s ní nebavím, takže se jí neptám) a ta s nimi zhubla, jako vypadá fakt dobře, proto jsem si říkala, že bych je taky zkusila… :nevim:

Zuzka1973
2201 příspěvků 05.12.16 17:44

@Magdulkaa - Magdulko, zkus ty KalorickéTabulky… sama a zadarmo se naučíš ovládat to samé, za co musela ta tvoje kolegyně zaplatit druhým ;)
Navíc to prý jde nejen na PC, ale i na mobilu (ta aplikace) a kdybys potřebovala do začátku poradit: já osobně ráda poradím jak na to a ZADARMO :kytka:
K dnešnímu dni přesně 25 kilo dole od začátku letošního roku a bez pocitu hladu, vystačím si s přirozeným pohybem) a hlavně s vědomím, že si sestavuji jídelníček přesně sama sobě na míru…
Pokud ti ale není líto peněz, tak to vyzkoušej a sama uvidíš…
Lepší je podle mě naučit se to sestavovat sama - lépe porozumíš souvislostem a lépe ti to přejde do krve a snáze si to pak člověk osvojí…

Prostě se budu opakovat: „Proč platit za něco, co funguje i zadarmo?“

Jak píši: pokud chceš OPRAVDU zhubnout (ty, ne peněženka), jukni na ten web KalorickéTabulky, případně písni do zpráv - ráda poradím (bývám tu cca dvakrát za den) a věř mi, že to opravdu jde a peníze, které ušetříš, si nech třeba na nové letní šaty :kytka:

Magdulkaa
29 příspěvků 09.12.16 19:50
@Zuzka1973 píše:
@Magdulkaa - Magdulko, zkus ty KalorickéTabulky… sama a zadarmo se naučíš ovládat to samé, za co musela ta tvoje kolegyně zaplatit druhým ;)
Navíc to prý jde nejen na PC, ale i na mobilu (ta aplikace) a kdybys potřebovala do začátku poradit: já osobně ráda poradím jak na to a ZADARMO :kytka:
K dnešnímu dni přesně 25 kilo dole od začátku letošního roku a bez pocitu hladu, vystačím si s přirozeným pohybem) a hlavně s vědomím, že si sestavuji jídelníček přesně sama sobě na míru…
Pokud ti ale není líto peněz, tak to vyzkoušej a sama uvidíš…
Lepší je podle mě naučit se to sestavovat sama - lépe porozumíš souvislostem a lépe ti to přejde do krve a snáze si to pak člověk osvojí…

Prostě se budu opakovat: „Proč platit za něco, co funguje i zadarmo?“

Jak píši: pokud chceš OPRAVDU zhubnout (ty, ne peněženka), jukni na ten web KalorickéTabulky, případně písni do zpráv - ráda poradím (bývám tu cca dvakrát za den) a věř mi, že to opravdu jde a peníze, které ušetříš, si nech třeba na nové letní šaty :kytka:

Děkuji za tip :)

Zuzka1973
2201 příspěvků 09.12.16 21:02

@Magdulkaa - není zač :kytka:
Vedou to tam také specialisté a na všeobecné dotazy odpovídají zdarma.
Díky té webové aplikaci hubnu nejen já, ale už i plno mých přátel a lidé z rodiny a všichni už máme výsledky, o kterých se nám dříve mohlo jen zdát :)
Kdybys potřebovala poradit, neboj se mě zeptat, ráda poradím :) :mavam:

birkana
1671 příspěvků 10.12.16 09:46

@Zuzka1973, @Magdulkaa, kaloricketabulky jsou výborný pomocník, ale jako vše na světě, také ony nejsou stoprocentně dokonalé - tedy hodnoty vložené do jejich databáze. Můžeš si ověřit sama následující: vypíšeš do vyhledávání heslo „knedlík“ a vyskočí ti spousta knedlíků (energetická hodnota v gramech). Ty chceš obyčejný knedlík kynutý. U toho je ale hodnota 13,91 kJ - zdá se, že je to knedlík sladký, něčím plněný. Houskové knedlíky kynuté mají 10,36 kJ; knedlík houskový domácí 8,29 kJ; knedlíky hrnkové 7,4 kJ atd. atd. Je jasné, že i když si jich naložím méně, téměř padesátiprocentní rozdíly jsou v plánovaném jídelníčku znát :twisted:.

Když jsem zjistila i u jiných jídel docela markantní rozdíly, napoprvé jsem si jídlo vařené podle svého oblíbeného receptu (který víceméně dodržuji stále) spočítala sama. Vážila jsem výchozí potraviny, zvážila hotový výrobek a vypočítala energii i ostatní živiny na 100 g. Pak jsem si v databázi jídelníčku našla stejné jídlo s totožnou nebo nejbližší podobnou hodnotou a tu jsem uložila do oblíbených. Výpočet jsem si pro jistotu uschovala.

Podobné chybky jsem našla i v aktivitách - na ty, co se lišily desetinásobkem, jsem tvůrce upozornila. Dnes jsou již opraveny či vymazány. Samozřejmě, že jsem vše neodhalila. Chce to zase napsat aktivitu do vyhledávání a najít jakýsi zlatý střed hodnot.

@Magdulkaa, zpočátku se ti to možná bude zdát složité a nepřehledné, ale jak ti napsala už @Zuzka1973, když si nebudeš vědět rady, ptej se. Kdybys potřebovala poradit s výpočtem, napíšu vzorový příklad :idea:. Hlavně své předsevzetí neodkládej „na příště, na zítra, od příštího týdne, od Nového roku apod.“, začni hned a nevzdávej to. Držím palce! :mavam:

@Zuzka1973, snad by bylo vhodné psát veřejně, ne přes SZ; tak se možná připojí nebo bude třeba jen číst více zájemců. I ti, co se ostýchají zeptat. Jen bych opustila toto vlákno a našla nějaké vhodnější, také zaměřené na hubnutí a zdravé stravování (třeba již existující Moje hubnutí). V diskusi si snad nebude žádný šťoural stěžovat na delší texty neboť v diskusi se diskutuje, že 8o :lol: :mavam:

Zuzka1973
2201 příspěvků 10.12.16 10:39

@birkana - já využívám ty jejich hodnoty jen když jsem si jista, že odpovídají skutečnosti.
Třeba knedlíky si zapíšu tak, že vím, kolik čeho jsem použila na vše, to si zapíši, vše vydělím počtem porcí a zadám jen tolik, kolik sním.
To samé dělám u moučníků - naťukám seznam a gramáž celého vařeného jídla, vydělím počtem porcí, tj. když např bábovku dělím na 16 ks, tak vše pak vydělím šestnácti, získám tak hodnotu jednoho dílku a pak už je to jednoduché :) Zní to pracně, ale není to pracné…
Stejně tak veškeré pečivo, neboť koupený rohlík má energetickou hodnotu daleko nižší, než ty, co peču doma, takže domácí mi stačí jeden k nasycení.
Vlastně jsem si zavedla systém, který je doslova detailní.
Líbí se mi i možnost dodat do databáze nové potraviny, už je tam několik mnou dodaných.

S těmi aktivitami si to kontroluji podle tabulek, které mám z minula, kdy jsem držela nízkokalorickou dietu, která je tomuto systému nejvíce podobná, jen tam byla chyba, že se nehledělo na vyváženost, což tabulky splňují dokonale.

Máš pravdu - veřejně je to lepší, mohlo by to pomoci i dalším, navíc je to pro dobrou věc: zhubnout, žít zdravě a ještě ušetřit peníze :) ;)

Ta hotová jídla z databáze nepoužívám vůbec - vše si vypočítávám podle toho, co aktuálně při vaření použiju, rohlíky mám uloženy snad patery: pokaždé používám jiné poměry a druhy mouky, to samé chléb: točím dokola několik receptů, vím kolik má celý bochník, přepočteno pak na padesáti a sto gramové porce.
Mám v uložených a pak jen podle názvu najdu a vložím.

Jinak mám nastaven sedavý režim (moje práce je sedavá) a aktivity tam dopisuji jen ty nad rámec sedavého dne, tj. vše, co mi pomáhá spálit nějakou tu kalorii, jasně, že si nezapíšu pět minut mytí nádobí, ale když jsem přes hodinu šúrovala po okenářích, tak to jsem si zaznamenala :)

Hlavní pro začátečníky je rada, že tělo nesmí hladovět a žíznit, plno lidí má nadváhiú paradoxně z toho, že málo jí…
Hlavně ti, co sportují si musí uvědomit, že si mohou i v rámci hubnutí dovolit sníst více, než jejich „kolega“ se stejnými proporcemi, který ale nesportuje…

Mně nejdéle trvalo naučit se dodržovat správně pitný režim (dříve jsem pila nárazově a jen když už byla žízeň jako trám.
Dnes vím, že stačí po dvou deckách či po hrnečcích průběžně po celý den a nemám problém vypít dva - tři litry. Piju vodu s citronem či zázvorem, nebo lehce domácí sirup (není to takový tlamolep jako z obchodu), bylinné a ovocné čaje - u ovocných je třeba počítat s tím, že tam nějaký ten sacharid je.
Kávu piju jen jednu - ráno a je již potvrzeno, že pokud je je jedna, smí se započítat do pitného režimu.
Do pitného režimu ale nepatří mléko (je bráno jako potravina) a je sporný černý čaj a káva ve větším měřítku.

Pak mi trvalo naučit se snídat… to byla fuška :)
Zbytek už šel dobře, prostě v šest ráno snídaně, v devět sváča, ve dvanáct oběd, ve tři sváča a v šest večeře…

Vím - mám výhodu, že pracuji z domova a ta pravidelnost je tudíž dobře dodržitelná, ale známí, co na tento režim najeli také, si vypracovali každý svůj harmonogram podle toho, jak jim to jejich zaměstnání dovoluje.
Zvládla to i kamarádka, co dělá na tři směny - ta to měla asi nejtěžší, ale co říkala nedávno, má to už zmáknuté :)

Pak to chce vykašlat se na průmyslově zpracovaná jídla, v tom mám také výhodu, v podstatě jsme je nikdy nekupovali, jen kdysi dávno občas něco na zkoušku, ale nikdy se nic neujalo, prostě to nebylo ono…

Škoda, že jsem nevěděla před rokem, že ty tabulky znáš :) Já je našla cca před rokem, ale nevěděla jsem co a jak, takže dlouho jsem si to psala jen na papír podle těch databází a teprve později našla čas - zaregistrovala jsem se tam a zjistila, jak to funguje a byla jsem nadšená - najednou šla kila dolů sama…
Jdou stále dolů, sice už ne tak rychle jako na začátku, ale to je logické, ovšem teď jsem ve fázi, kdy je vidět každé shozené deko.
Třeba v době, kdy bylo dole 15 kilo, poznala jsem to jen já a muž, jinak to moc vidět nebylo.
Poprvé si lidé všímali až když bylo dole dvacet a teď je dole 25 a to konečně už vidí všichni a reagují :)
Největší radost mám z toho, že jsem dostala nádherné šaty a ony mi jsou a vlajou na mně :D To je ten největší radostný pocit - obléci si šaty, triko, halenku a zjistit, že mám konečně zase pas a ne pneumatiky…
Začínala jsem hubnout na 116 kg… tak si to asi každý umí představit…
No, čeká mě ještě pěkných pár kil shodit, ale to už se nebojím, když už vím, co s tím :)

Opravdu to na začátku vypadalo děsně složitě, ale teď už to praktikuju tak, že večer k tomu sednu, rozplánuju a vím, co bude den na to k jídlu, kolik si naložím já, co tam přidám muži, aby „nestrádal“ :D ;)
Takže i v tomto směru je to výhoda…
Juknu do lednice a do špajzu, co je k mání a podle toho pak už jen sestavím jídelníček, dám jen bacha, abych si nedala něco, co nesmím nebo smím jen omezeně a je to :) :kytka:

birkana
1671 příspěvků 10.12.16 13:54

@Zuzka1973, na téma hubnutí a přirozené stravování jsem na Labužníku psala již asi před 3 lety. Já naivka jsem do textu psala přímé odkazy na stránky - pomocníky. Nyní jsem své příspěvky zpětně zkontrolovala. A ejhle, admini všechny potřebné odkazy vymazali. Teď ty příspěvky vyhlížejí jako od nějakého pomatence.

Kromě odkazu na kaloricketabulky tečka cz jsem ještě v minulosti krátce používala jídelníčky zdarma ze stránek pestryjidelnicek tečka cz. Tam mi nevyhovovalo používání přemíry importovaných potravin. Ale možná někdo žijící ve městě by takový jídelníček využil.

Já mám propočítány oblíbené recepty na 100 g proto, že pokaždé se množství nebo váha jídla liší. Např. mám-li hovězí guláš k svačině, je ho určitě méně, než k večeři nebo k obědu (zde více masa). Mám jej rozpočítán zvlášť na omáčku a zvlášť maso. Nemusím pak přesně odhadovat z celého hrnce šestinu, pětinu, osminu nebo jinou část. Pro sebe vylovím nejdříve maso, zvážím, přidám omáčku, zvážím, doplním přílohu, zvážím. Vše poznamenám a pak při odpočinku v klidu zapíšu do jídelníčku potřebné údaje. Manželovi neservíruji na porce, ale podle odpovědi na dotaz „jak máš hlad?“. Prostě mu naberu do hlubokého talíře víc či míň a nesleduji váhu či objem. Nevím, jak bych si s dávkováním poradila podle tvého způsobu.

Rohlíky nebo dalamánky také netrefím přesně na stejnou váhu, nikdy nevím, kolik bude vážit upečený bochník ( neumím v domácích podmínkách upéct přesně padesátigramový rohlík, přesně ukrojit plátek masa z různě velkých kuřecích prsou nebo na určitou váhu naporcovat celou rybu :think: ); mouku sypu podle typu (pšeničná, žitná celozrnná, chlebová, míchané v různých poměrech) a množství tekutiny - vše zadělávám „od oka“. Např. moje dalamánky z jedné várky se pohybují od 70 g do 85 g. Takže je pro mne výhodnější vážit každý kus a počítat. Odhaduji jen v nejnutnějších případech. Jídlo „s sebou“ si připravuji doma, takže mám možnost vážit vše. Mimo domov se stravuji tak 1 - 2× za rok; tehdy uplatním odhad.

Do databáze v Tabulkách moje výpočty nevkládám, je tam už nyní pro nováčka téměř nepřehledno. Každý/á vaříme podle jiných receptů a tak moje hodnoty nemusí vyhovovat ostatním.

Systém 6:00, 9:00, 12:00, 15:00, 18:00 dodržuji přes zimu. V létě, kdy vstávám dřív a chodím si lehnout později, harmonogram jídel upravuji. Protože je v létě více pohybu při péči o zahradu a dům, mohu si dovolit 2. večeři (zeleninový salát a kousek celozrnného pečiva). Pak snídaně a dopolední svačina jsou vydatnější, než další jídla.

Zuzka1973
2201 příspěvků 10.12.16 14:40

@birkana - mně to zase nejde s tím převažováním a přepočítáváním na gramy.

Já to právě dělám tak, že vezmu recept, předem vím kolik čeho použiju, tak to naťukám.
Vím, že to bude rozděleno na tolik či tolik stejných dílů a tím počtem to vydělím (moučníky, knedlíky apod. - co jde dobře dělit na stejné díly). Pak vím, že já třeba sním tři díly, tak si ten jeden díl vynásobím třemi (u všeho použitého), takže moje zápisky tam se nejmenují „knedlík“, ale mám to rozepsáno od mouky, přes vejce až po droždí…
U jídel předem vím, že je dělím buď přesně na půl na dvě porce, nebo na tři porce (já jednu, muž dvě).
Je to pro mě snadnější a mám to úplně přesně.
Neumím to přesně popsat, ale funguje to - své rozpisy si dávám jen k sobě do uložených, do databáze je také nedávám - tam dávám jen to, co tam ještě chybí, třeba teď jsem objevila chléb, který kupuji když se mi nechce péct, bo je úžasný - v KT nebyl, tak jsem ho tam uložila, je to pastýřský chléb (dělají více druhů, znám zatím dva) - má složení jako domácí a i tak chutná :)

jj, přes léto jsem také využívala „druhou večeři“ - bylo více pohybu, dřív se vstávalo.
Když jím v restauraci, dám to, co si tak nějak pamatuji, kolik má a nestydím se říct, že nechci omastek nebo že nechci tatarku - navíc musím hlídat alergii na oliváč a věci, které nesmím kvůli krvi a dalším problémům, takže ono toho moc není, co si mohu mimo domov dát, ale díky bohu za kuřecí a rybí jídla, ale když narazíme na restauraci s echt českou kuchyní - bez výčitek si dám něco kaloričtějšího, nezdravého :mrgreen: :D
Ono se to pak vždy stihne vyběhat, ať už jde o výlet či závody…
Oslavy mám zmáknuté - už vím, jak to zařídit, abych nemusela poslouchat výzvy: „Jez… ty nejíš…“ a přitom nestrádat ani to nepřehnat :)
Já mívám nejvydatnější dopolední svačinu, naučila jsem se sice konečně snídat, ale nedokážu sníst ráno víc než třeba jen mističku kaše nebo jogurt - víc do sebe ráno nedostanu - na tom teprve pomalu pracuju :)

Jsem ráda, že se mám s kým podělit o zkušenosti s KT - hlavně dík za to, žes prve zmínila možnost využití té „vlastní hodnoty“ - já to doteď neuměla využít a díky tvé zmínce jsem zjistila, že to je dobré, když chci jen nárazově dát něco, co sice třeba i v KT je zaneseno, ale liší se to od hodnot napsaných na mém výrobku.

K těm odkazům: oni tu mažou šmahem vše bez rozmyslu - ani nekouknou, zda je odkaz cílená reklama nebo nějaká užitečná zkratka na jiný web…
Ještě bych chápala reklamu nebo konkurenci, ale odkazy, kde člověk radí jiným něco, co se reklamy netýká, to nechápu…
No, ale vyřešila jsi to dobře :palec: I takto se člověk dostane na správnou adresu :kytka:

birkana
1671 příspěvků 10.12.16 16:49

@Zuzka1973, já jsem nedokázala snídat od dětství. Ráno max. čaj nebo kávu a první jídlo byl oběd mezi 11 - 12 h. I při tom „nepořádku“ jsem zůstávala štíhlá. Po 43. roce jsem začala plíživě přibírat, co rok, to 1 kg. Před 4 lety jsem zjistila, že by bylo vhodné shodit nějakých 13 kg. Zpočátku to byla legrace, posledních 3 - 5 kg bylo nejhorších, to trvalo rok a půl :oops:. A pak tu váhu udržet = už nikdy nejíst tak, jako kdysi :,(

Až posledních 10 let jsem se začala nutit a učit se snídat. Právě v souvislosti se zdravějším stravováním. Ze začátku se moc nedařilo, dnes už mohu jíst asi za hodinu, co vstanu z postele. Kávu s medem (1 KL) musím mít ale co nejdříve, abych začala fungovat :roll:

Zuzka1973
2201 příspěvků 10.12.16 18:00

@birkana - tak to jsme na tom podobně… já také nebyla štonc snídat - nějak to nešlo…
Do čtyřicítky v pohodě - stačilo hlídat jen kilojouly bez ohledu na skladbu jídelníčku a váha šla dolů nebo se držela (dle potřeby)…
Ale pak… najednou jako by se každá snědená kalorie dvojnásobila… najednou to nefungovalo… Tak jsem si spokojeně nakynula na těch 116 :oops: s tím, že: „to nejde, to jsou geny a věk…“
Jenže naštěstí jsem našla ty KT… tam se sice netají tím, že věkem to jde stále obtížněji, ale zase na druhou stranu když jsem obětovala čas a pročetla plno článků tam, došlo mi, že věj´k - nevěk: ono to jde…
Pro mě je hlavní, že tohle vlastně není dieta, když dodržím pravidla a dám tělu vše v rovnováze, mohu si dát vše - třeba i smažené, sladké…
A to je hodně ulevující, když vím, že nic není zakázané jen si musím ohlídat, kdy a kolik…
Je to v hlavě, ne v genech.
Kávu jsem se naučila pít neslazenou - ještě relativně nedávno jsem nevěřila, že by to mohlo jít a dnes jsem ve fázi, že když bych si nechtěně kafe osladila, musela bych ho vylít :)
K té „rychlosti“ hubnutí: každému, komu dávám odkaz na KT, říkám, že stejně tak, jako to sádlíčko na nás pomaličku nabylo, tak stejně tak pomaličku je dobré, aby mizelo - bo jedině tak je šance, že se bude postava formovat do figury - když chce někdo hrrr… tak riskuje, že se mu kůže nestihne smršťovat zpět a bude to nepěkné…
Já to podporuju tím, že kdykoli si na to vzpomenu, „zatnu“ břišní svaly (třeba při vaření, žehlení… ) - opravdu i to málo umí hodně pomoci.
Takže ač jsem zhubla už 25 kg, kůže nevisí :)
Ale to je spíš postřeho pro ty, kdo chtějí shodit více - docela závidím, žes musela bojovat s „jen“ 13 kily ;)
Já mám před sebou ještě k těm 25 dalších alespoň 15 - 20 (dle výšky a věku).
Tak snad to půjde, i kdybych měla další rok shodit jen deset, pořád by to byl mega úspěch :)
Hlavní je, že konečně vím, jak toho docílit bez hladu, odpírání…
A pohyb? Kdo tvrdí, že to nejde, kecá…
Stačí přirozený pohyb, jako práce, chůze, plavání… (cachtat se chodí v létě snad každý, tak stačí místo plácání se u břehu opravdu plavat :) )
Já si i žehlení nechávám ze tří - čtyř praček najednou, kdy to trvá hodinu a k tomu muziku a žehlit pěkně do rytmu - a jakpak je to pak znát :)
Začátečníkům taky vždy radím dodržovat pitný režim - tělo si přebytečnou vodu umí vyloučit. Horší je, že když se málo pije, tak si organismus naopak vodu zadržuje i tu, co nemusí. A stejné je to s jídlem…

di
2451 příspěvků 11.12.16 08:14

Jak to tady čtu - dámy, jste skvělé. A moc vám přeju, že se vám to hubnutí tak daří.
K tomu mazání - vůbec to nechápu. Zjevné reklamy tu zůstávají, užitečné odkazy mizí, je to škoda.

Zuzka1973
2201 příspěvků 11.12.16 12:48

@di - těch reklam jsem si všimla: kolikrát tu visí jakou dobu, ale jak dá člověk odkaz na něco užitečného, co podle mě Labužníka nemá šanci „ohrozit“, tak to smažou hned…
Nejhorší je, že pak plno diskuzí ztrácí smysl…

Díky za povzbuzení - snad se povede shodit i ta zbylá nadbytečná kila, Vánoc se nebojím, sice napeču, navařím, ale naštěstí se umím v tomhle ohledu hlídat, během roku jsme se na různých oslavách naučila, jak na to…
Takže si dám i cukroví, i salát, i nějaké ty další dobroty, ale holt přibudou delší procházky.

Magdulkaa
29 příspěvků 03.01.17 09:40

Vy s nimi máte zkušenosti?

Magdulkaa
29 příspěvků 03.01.17 09:41
@MaruskaMalíková píše:
Salatovka, můžu se zeptat, proč jste se do programu světa zdraví zapojila, když jste věděla, jakou cestou docílíte zhubnutí?

Vy s nimi máte zkušenosti?

birkana
1671 příspěvků 03.01.17 14:32
@Magdulkaa, ona @salatovka píše:
Ono staci chodit mezi lidi a poslouchat jejich neblahe zkusenosti.

Já se, s dovolením, připojím. Stačí projít na netu stránky obdobných větších či menších „firem“, projít nabídku i ceny zaručeně účinných doplňků, porovnat ceny za různé úkony. Pak vzít rozum do hrsti, nepropadat zoufalství a beznaději a nenechat se masírovat reklamou, že je někde něco zadarmo :twisted: :mavam:

salatovka
30 příspěvků 04.01.17 09:46

@birkana, dik za zaskok :palec: :palec: :palec:. 100% souhlas!

Zuzka1973
2201 příspěvků 04.01.17 11:39

Vypsaly jsme tu vlastní zkušenosti, jak na to jít ZADARMO - a koukám, že nadarmo…

Pořád vítězí touha tazatelky za každou cenu utrácet peníze za něco, co lze získat zdarma a riskovat, že peníze jen tak zmizí v kapse někoho, kdo vydělává na lenosti druhých…

Já i bez Světa zdraví zhubla už 25 kg (přežila jsem bez přibrání jediného deka i Vánoce a Silvestra, a to jsem se neošidila o nic…), opravdu jen díky té aplikace zdarma „KalorickéTabulky“ a zdravého rozumu…

Loveme
12 příspěvků 22.01.17 11:53

A tak zase třeba u někoho vidí, že to funguje a chce to taky zkusit. Já jsem ve světě zdraví třeba byla a přes veškeré negativní recenze jsem já osobně byla spokojená!

Magdulkaa
29 příspěvků 25.02.17 12:09

Moc všem děkuji za reakce!!! Nejde o to, že bych chtěla utratit peníze za každou cenu, jde spíš o to, že „tonoucí se stébla chytá“ :( Já mám za sebou opravdu dost pokusů, žádný nevyšel…Ale moc vám děkuji, zase jste mě trochu inspirovaly!

Sona.K8
5 příspěvků 15.03.17 13:24

@Magdulkaa Tak jak ses nakonec rozhodla? Koukám, že je tady dost info o Světě zdraví… Jako chápu, co píšeš, ale taky jsou některé věci, co tady holky píšou, ke zvážení, k zamyšlení… :think:

Loveme
12 příspěvků 16.04.17 13:47

No, přesně, já se tam přesně z tohoto důvodu vydala :)

Marjanka2
214 příspěvků 18.04.17 22:17
Hubnutí se světem zdraví

Zkus to raděj se STOBem, nebudeš na to sama a přijde tě to levněji. :mavam:

Magdulkaa
29 příspěvků 20.05.17 14:16
@Marjanka2 píše:
Zkus to raděj se STOBem, nebudeš na to sama a přijde tě to levněji. :mavam:

Kolik to stoji? Jak to probiha?

Zuzka1973
2201 příspěvků 20.05.17 15:09

Pokud pořád někdo váháte: pomocí BEZPLATNÉ aplikace KalorickéTabulky to jde opravdu díky článku v tamním blogu a zmíněné aplikace super ;)

K minulému týdnu mám za cca rok a čtvrt dole rovných 30 kg, naučila jsem se jídlo kombinovat tak, že hlady rozhodně netrpím a ani nemusím nic nadobro z jídelníčku vyřadit…

Hlavní je: ZAČÍT HNED a ne čekat ;)

STOB je na podobném principu, jako ty KT.

Magdulko: zkus si to najít na Google: STOB najdeš (vede to tuším paní Iva Málková) a dost odkazů na výživové poradce je i na tom blogu od KalorickýchTabulek…
Lze tedy jak využít bezplatnou aplikaci, ale v případě zájmu oslovit i placené pracovníky…
Odkazy sem dát nemohu, admini to pak stejně mažou jako „reklamu“… Ale najít jde dobře obojí ;)

DRŽÍM PALCE.
Kdybys třeba chtěla poradit, pomoct sestavit na zkoušku jídelníček - napiš mi do soukromé zprávy: ráda se podělím o své zkušenosti a zdarma :) :mavam:
Když by se to dařilo, naučíš se to postupně sama a ušetříš peníze za poradce třeba pak na nové šaty ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz