Hovězí s bílou fazolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kanibrk
31 příspěvků 24.10.07 16:58
Hovězí s bílou fazolí

Pamatujete se někdo na konzervu (ve skle) „Hovězí maso s bílou fazolí“, která se prodávala za totáče? Nevíte jak uvařit tu fazoli, aby to mělo tu (pro mě) fantastickou chuť? Poraďte prosím.

Reakce:
klugenz
1 příspěvek 25.10.11 13:00

já si to pamatuju a právě ted šmejdím jestli někde nenerazím na recept protože to bylo vynikající

wydra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 13:38
obávám se,

že chuti jidla z konzervy docílit nikdy nelze. Kromě dochucovadel z velkovýroben je to dáno i tim zasterilováním.

Zavařuju restované kusy bedel s kmínem a pepřem, příprava na guláš nebo držkovku a po otevření chutnají úpně jinak (mnohem líp) než před konzervací.

jolana
5065 příspěvků 25.10.11 14:51
a bol

tam aj paradajkovy pretlak?

wydra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 15:00

Jolano, to bylo bez protlaku, co ja si pamatuju .

Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 09:45
Jó to je tou konzervací.

Co já se netrápil s vymýšlením leča aby chutnalo jako ze sklenice. Až omylem jsem na to přišel. Totiž, když je zrovna spousta levných (a zralých!) rajčat a paprik, nadělám lečo do zásoby. Zahušťuju ho protlakem, to je od Mistrů. Pak to jde do sklenic, za horka, ale nesteriluju, jen skladuju v lednici. Jednou jsme jednu zapomněli úplně vzadu, byla tam do příštího léta. Přátelé, to bylo jako Lečo s moravskou klobásou od soudružky Vitany.
A tak věřím tomu, že to uskladnění, když už ne sterilace, chuť znásobí, chutě se krásně prolnou, vše se rozleží do dokonalosti.

kanibrk
31 příspěvků 04.11.11 10:02

No skusím to s tím sterilováním. Díky. :-D

dag
540 příspěvků 04.11.11 16:45
wydro

prosím, zavařuješ ty restované houby nasucho, nebo v nějakém nálevu.Moc by mně to zajímalo. Napiš prosím.

wydra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.11 19:10
houby

dag, mam vic zpusobu zavarovani hub, presunu tuhle diskuzi do zavarovani abych nerusila fazole s klobasou ! :-P
Houby tady

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz