Hlošina úzkolistá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.11 16:51
Hlošina úzkolistá

Vyzkoušeli jste někdo využití v kuchyni?
Ochutnali jste tyto jedlé plody hlošiny úzkolisté podobné olivám? Jak se zpracovávají, jak chutnají?
Zajímala by mě jakákoliv kuchařská zkušenost s „českou olivou“…

http://www.google.cz/search?…

http://www.ekozahrady.com/hlosiny.htm
:mrgreen:

Reklama

Reklama

Reakce:

sveva
751 příspěvků 08.06.11 23:11

Glama děkuji za námět, pořád je co se učit. Nikdy jsem je neochutnala. Plodům říkají také datle z Trabzonu. Na blízkém východě je někdy konzumují čerstvé, obsahují některé vitamíny a jsou mírně diuretické. Ale to asi víte také. Nenašla jsem stopy po kulinářském využití, plod má tak málo dužniny, že to asi nestojí zato.

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.11 23:18

Sveva, díky..
Mně se ten strom už dlouho moc líbí a zaujalo mě, že plody jsou jedlé. To jsem nevěděla. Píšou tam také, že musí být dobře uzrálé, jinak jsou trpké..
Asi se pokusím nějaké někde natrhat a ochutnat :-D
Nejvíc hlošin o kterých vím, ale je vysazeno podél dálnice a tam je škubat nebudu..Najdu nějaké „bio“ :wink: :-D

honza39
31 příspěvků 27.10.11 21:40
hlošiny

Existuje větší množství druhů hlošin. H.úzkolistá má podlouhlé plody, stříbřitě šedé, moučnaté, téměř bez chuti. Hlošina mnohokvětá má plody podobné angreštu, na delších stopkách a uvádí se, že velmi chutná ptákům. Hlošina okoličnatá má kulaté, červené plody,ve velkých shlucích, podobné červenému rybízu, také asi ptáky vyhledávané.Žádnou z posledně jmenovaných jsem bohužel neochutnal.
Takže je třeba si nejdříve věc prostudovat a pak teprve vybírat.Hlošina úzkolistá je sice hezký keř, nebo strom do zahrady, za květu nádherně voní, ale plody vás nenadchnou.
Jak jsem napsal úvodem, existují další druhy, viz např.www.biolib.cz, nebo na googlu.

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.11 21:46

Zajímavé…Honzo, díky :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz