Hledam recept, ale ne na jidlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník katuska02
11 příspěvků 06.11.03 12:37
Hledam recept, ale ne na jidlo

Ahoj Labuznicci,
moje mala kmotrenka by si k vanocum strasne prala obchod i s produkty a tak jsem myslela ze bych par vecicek mohla vyrobit sama, pamatuji se ze jsme tenkrat vyrabeli ve skolce housky a vanocky z vizovickeho testa ktere se pak peklo a ztvrdlo na kamen. Muzete mi prosim nekdo poradit jak se to vsechno dela. A nebo jako alternativa moduritove „pochoutky“ Pani ucitelky tenkrat kouzlily krasne dortiky.
Predem moc dekuji za rady.
Katuska

Reklama

Reklama

Reakce:

goodman
4 příspěvky 20.11.03 01:55
nejsem si jist,

ale jestli si dobře pamatuju, tak těsto bylo jenom z hladké mouky a vody. Pořádně propracovat, no a na potírání žloudek a na zdobení…ale to už asi víš. Tak snad jsem poradil.

glama  20.11.03 07:56
Pozor!

Velmi důležité: Do vizovického těsta patří kromě mouky a vody také OCET! Ten je podstatný kvůli tvárnosti těsta či kvůli čemu vlastně. Ale, bohužel, nepamatuji si kolik. Je mi líto!

kokoska
97 příspěvků 01.01.04 09:19

Ahoj. Na vizovické těsto je potřeba velmi málo věčí. Je to zhruba:1 kg hladké mouky, 4 dl vody a 2 lžíce octa. Vypracuješ velmi tuhé těsto (snad jako na nudle) a necháš chvíli odpočívat. potom můžeš dělat co chceš a opatrně peč (ne v horké troubě nebo by tvé ozdůbky nebyly hladké ale měly by bubliny). Tak ať se ti podaří!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz