Hledám marinádu s javorovým sirupem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

georgehradec
373 příspěvků 18.03.08 16:48
Hledám marinádu s javorovým sirupem

Kdo mi poradí jak s touto ingrediencí nakládat masíčko.

Reklama

Reklama

Reakce:

lydia
1227 příspěvků 18.03.08 18:47
recept někde mám,

dokonce jsem dělala. Ale musím hledat. Určitě tam byl česnek, chilli, sojová omáčka, zázvor, myslím že i hřebíček. Ale mám více receptů, tak abych něco nepletla. Podívám se a napíšu
Javorový sirup miluji.

lydia
1227 příspěvků 19.03.08 09:27
abys měl větší výběr

3 pl balsamico octa, 1 pl strouhaného zázvoru, 2 stroužky česneku, 2 pl javorového sirupu, 5 pl sojové omáčky, 5 pl olivového oleje, sůl, pepř

nebo bez oleje, 2 stroužky česneku, 1 chilli paprička, 4 pl javorového sirupu, 4 pl sojové omáčky, strouhaný zázvor, pepř, sůl
můžeš přidat i sherry, horčici francouzskou hrubou, špetku muškátového oříšku, hřebíček, nebo nějakou ostřejší omáčku, s tou opatrně:-)
jsou to základní suroviny, které můžeš použít, záleží jaké množství chceš udělat. Maso můžeš použít jakékoliv, nechat přes noc marinovat.
Doufám, že jsem také trochu pomohla

ChefBronia
57 příspěvků 28.05.08 20:31
syrupek

davam treba i do bileho jogurtu, na zmrzlinu etc. Vlastne ho muzes pouzit skoro vsude, kde med
Jestli vladnes anglictinou tady je link
 http://www.ontariomaplesyrup.com/book1.html

gemma
245 příspěvků 28.05.08 21:34
george,

taková naše universální rodinná marináda je: 1 díl javorového sirupu, 1 díl jablečného octa, 3 díly olivového nebo slunečnicového oleje, 1 díl sojové omáčky, chilli, česnek, případně čerstvý zázvor podle chuti. Dokud byli vnuci malí, dělali jsme ještě dětskou marinádu: 1 díl javorového syrupu, 1 díl pomerančové sťávy (nebo grapefruitové nebo citronové, ale té méně), 2 díly olivového oleje, hodně čerstvé meduňky a pár snítek tymiánu.
Z javorového sirupu je také výborná BBQ omáčka, kromě širokého použití ve sladké a slané kuchyni. Já ho nejraději na lívance a na toasty.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz