HELP!!! Vaření v páře???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lassienka
409 příspěvků 12.06.05 07:58
HELP!!! Vaření v páře???

Prosím, prosím, jak se vaří v páře? Potřebuju zvládnout kynuté knedlíky (blbouny) a všude je psané, žwe vaří v páře, ale já nevím jak… Prosím, pomožte. Díky moc.

Reklama

Reklama

Reakce:

lydia
1227 příspěvků 12.06.05 10:21
Lassienko,

dnes se da koupit hrnec na vareni v pare, trouba na vareni v pare. O troube jsem slysela, ze je velmi dobra, premyslim o koupi. Ale s timto zbusobem vareni nemam zkusenosti.
Moje maminka varila kynute knedliky jenom v pare, rikala, ze je jinak varit neumi. Vzala 2 kastroly stejneho prumeru, do jednoho dala vodu, prikryla uterkou, nebo nejakym cistym,platenym hadrikem, ovazala gumou. Az voda vrela, polozila na hadrik knedliky, prikryla je druhym hrncem a 7 minut varila. Muzes povarit i dele, nic se nestane. Timto zpusobem se knedliky neprevari, a daji se znovu takhle ohrat. Chutnaji jako cerstve. Preji hodne zdaru pri vareni

Lassienka
409 příspěvků 12.06.05 14:36
Lydie,

moc děkuju, povedlo se.

marmelada
1643 příspěvků 12.06.05 17:50
vaření v páře

Já vařím v páře všechny knedlíky tedy kromě noků a bosáků, nejen ty ovocné. Do velkého hrnce naliji asi 3 - 4 cm vody, uvedu do varu, vložím pařák (rozkládací-sluníčko), na to rozloženou utěrku, vložím knedlíky , přiklopím poklicí, cípy utěrky ven pod poklicí a vařím na minimálním plameni či stupni. Všechny knedlíky bez obracení. Knedlíky vyndávám i s utěrkou. Je to výborné i na plněné bramborové knedlíky, které dělám jako roládu. Bramborové knedlíky nechávám ještě chvíli tuhnout, než začnu krájet.
Zkoušela jsem původně omotávat kastrol utěrkou a gumou, ale hrozilo mi opaření, takhle je to bezpečnější.

lydia
1227 příspěvků 14.06.05 21:57
Lassienko,

jsem rada, ze se povedlo. Ja jsem zrovna dnes dostala kynute knedliky s jahodami. Od maminky a timto zpusobem uvarene

penda
4752 příspěvků 27.06.05 18:53
my jsme v páře vařili díky

tj. hrnci s dírami ve dně či takovém tom nápařovači, jak máš na ohřev knedlíků…hrnec s dírami se postavil na hrnec s vodou a jak se dole ta voda vařila, tak ta pára šla na ty knedle…a s tím napařovačem je to něco podobného, má takové nožičky, na kterých stojí v hrnci, pod ním je voda, ta se vaří a pára stoupá na knedle, vše je pochopitelně přikryté pokličkou.......;o)

penda
4752 příspěvků 27.06.05 19:28
tak...

teď se rdím, ..jsem se zachovala jak naprostý amatér a hodila do nadpisu uvozovky…čili mi vypadlo slovo „pařáku“.....­..sorráč…;o))

DanaJ
1136 příspěvků 28.06.05 14:02
hadřík

Moje mamina vaří v páře knedle stejným způsobem, jen ten hadřík před vložením do pařáku namočí do vody a vyždíme. Nikdy se jí nestalo, že by se knedlíky přilepily.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz