Grilovací koření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

esmeralda
4813 příspěvků 19.07.06 09:28
Grilovací koření

Recepty na Labužníku často vyžadují grilovací koření. Předpokládám že jde o směs různých druhů. Mohli byste mi prosím napsat o jaké druhy koření jde a v jakém jsou poměru?

Reklama

Reklama

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 19.07.06 11:32
Grilovací koření - Esme

Podle mého názoru je tím míněno prodávané namíchané grilovací koření jako směs všeho možného, základem je paprika. Různí výrobci to míchají podle svého a recepty ani poměry zpravidla nezveřejňují. V supermarketu najdeš napytlíkováno aspoň od čtyř výrobců. Našla jsem odkaz na průmyslově vyráběné koření AVOKÁDO a můj oblíbený plzeňský obchůdek se zásilkovou službou Koření od Antonína . Snad ti to pro orientaci pomůže. Ještě jsem přidala různé směsi koření od Dagmar Lánské, ale tomu odpovídají asi tak ty první dvě.
Avokádo uvádí složení: jedlá sůl max. 64 %, paprika mletá sladká, sušená cibule granulovaná, sušený česnek granulovaný, kmín drcený, glutaman sodný (E621) – látka zvýrazňující chuť, paprika mletá pálivá, pepř černý mletý, chilli mleté. Koření od Antonína obsahuje: paprika sladká, chilli, cibule, pepř černý, česnek, oregano, nové koření, koriandr, hořčice, šalvěj, kmín, sůl (15 %), glutaman.
Dagmar Lánská uvádí ve své knize Koření pro každé vaření šest různých směsí (kořením se maso potírá nebo se z koření a oleje udělá pasta, která se před grilováním vetře do masa):
I. směs Barbecue: sladká paprika, chilli, cibulový prášek nebo šťáva, celerová nať, muškátový oříšek, česneková šťáva, dobromysl, nové koření, koriandr, prášek z hořčicového semene, šalvěj, kmín, hřebíček, pepř,sůl, glutasol
II. směs: paprika, karí, česneková a cibulová šťáva (nebo rozstrouhaná cibule a česnek), glutasol
III. směs: tymián, šalvěj, saturejka, pepř, strouhaná cibule
IV. směs: zázvor, petrželka, strouhaná cibule a česnek
V. směs: karí, Vegeta, strouhaná cibule a česnek
VI. Bylinková směs: z čerstvých nebo sušených bylinek na 1 kg masa: 1/2 stroužku česneku, 1/2 lžičky rozmarýnu, 1/2 lžičky bazalky, 1/4 lžičky šalvěje, 1/4 lžičky máty peprné, 1/4 lžičky tymiánu, 1/2 lžičky dobromysli, 1/4 lžičky pepře, spojíme česnekem a olejem.

DanaJ
1136 příspěvků 19.07.06 12:30
Směs klasického Grilovacího koření s velkým G obsahuje:

Nejvíce papriky a dále mletý pepř černý, kmín …a trochu šalvěje nebo rozmarýnu.

Při nakládání masa dávám výše zmíněnou směs, kterou si vždy míchám čerstvou a od oka. Někdy spestřuji chilli paprikou nebo směsí barevných pepřů, někdy hodím rozmačkaný česnek.
Vždy nakládám do alkoholu (víno, pivo, whisky, koňak - tvrdého alkoholu vždy měně než vína nebo piva; slivovice a rum mi nechutnají) nebo do octa (bílého vinného nebo balsamica). Doliju olejem slunečnickovým nebo olivovým, promíchám a nechám přes noc v lednici, někdy i dva dny.
Když nakládám, tak nikdy nesolím. Solím až sundám z pánve či grilu.

PS: Směs koření, která neobsahuje papriku, pepř a kmín není Grilovacím kořením, ale směsí koření ke grilování.

penda
4752 příspěvků 19.07.06 13:03
Esme,

šparně jsem četla Tvé přání a hodila do receptů nějaké kořenící směsi. Je to ze stejného zdroje, co uvádí Jenoféfka. V jedné z dalších moudrých knížek jsem našla následující radu ke grilovací směsi:
80 % jemné kuchyňské soli,
5 % glutasolu,
11 % pálivé červené papriky
a 4 % kari koření.

Papa, habáně už je v myčce ve Žďáře (teda jeho auto, pochopitelně…hi­hihihii…)..tak já mizím. Mějte se tady všichni báječně! ;o)

esmeralda
4813 příspěvků 20.07.06 08:59
Grilovací koření - Jeno, Dano a Vladko,

díky vám moc. Snad si z toho něco vyberu.
Já totiž směsi nekupuju ani tady, takže samotný název mi nic neříkal.

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz