Gratulerer med dagen, Bunter!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 04.01.06 13:26

[* http://muj.labuznik.com/…iny/8170.jpg>

Tome,
přeji Ti všechno nejlepší k Tvému významnému výročí. Hlavně zdraví, hodně lásky, louku plnou čtyřlístků a hrnec plný peněz, aby se ten život dal lépe přežít.
Penda (vladka)
A jeden labužnický dárek přikládám:

Dort „Gentleman“ z masa
Malý bochník dobrého chleba okrájíme tence z obou kůrek a prořízneme jej ostrým nožem na tři stejné kulaté pláty. Tato tři kola pokrájíme na 12 stejných dílů dortových (trojúhelníků). Na plochou dortovou mísu položíme první plát, dobře srovnaný, namažeme jej na malíček silně dobrým sardelovým máslem a poklademe kousky sekané šunky. Srovnáme na to dílky druhého plátu těsně na spodní průřezy; opět potřeme sardelovým máslem a poklademe uherským oloupaným salámem, na nudle nakrájeným tak, aby nepřesahoval přes průřezy. Položíme třetí plát v dílcích zase těsně na průřezích. Opět se namaže na malík sardelovým máslem. Poté se položí na prst široké a malík vysoké proužky ementálského sýra těsně vedle každého průřezu dílků a kolem celého dortu po okraji. Do středu položí se buď menší humr, nebo se udělá kroužek z račích ocásků. Dílky zdobí se pak hromádkami kaviáru, tvrdými vejci, růžicemi z másla, zelenou petrželkou, kyselými okurkami, nakládanými ryzci a kyselou zeleninou (mixes-pikles), šunkou, lososem, okaticí atd., dle vkusu a fantazie. kolem do kola po obvodu maže se též sardelovým máslem. Je krásný a dobrý.
recept z roku 1927

Reakce:

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.06 13:44

Přidávám se s přáním všeho nejlepšího do dalších plodných let! (Tu plodnost si neber doslova!!!)

Mánek

Jenofefa
1315 příspěvků 04.01.06 13:46
Připojuji se...

Neměla jsem tušení, ale z celého srdce upřímně přeji všechno nejlepší, zdravíčko a pohodu. Vladka určitě promine, že využívám její informaci.

Ivo
1045 příspěvků 04.01.06 13:58

Norsky sice neumím, ale odhaduji, že to nadávka nebude, takže se rovněž připojuji ke gratulacím. Kozorozi jsou stejně nejlepší…hihi.

A tak mě napadá - jak to budeš řešit, když máte v Norsku (jak jsem se nedávno k mému úžasu dozvěděl) prohibici? Anebo to byly pomluvy?…

Scarlet02
577 příspěvků 04.01.06 15:25
Tome,

já se taky přidávám k řadě gratulantů a přeji vše nej, nej, nej.
 Alena

Vali
1326 příspěvků 04.01.06 15:18
Milý Tome
  • hodně zdraví, spokojenosti a plno kulinářských zážitků přeje Vali s rodinou.

Manana
1515 příspěvků 04.01.06 18:41
Tome!

Já se taky připojuju ke gratulantům, tentokrát cakchiquelským „Us a wach!“ aby to nebylo pořád v té norštině.
A vítám tě tímto mezi dospělými!
 Manana

Cuso
345 příspěvků 04.01.06 21:24
Tome,

Dovol aj mne sa pripojit s prianim vsetkeho najlepsieho k tvojim narodeninam.

Alec
84 příspěvků 06.01.06 15:39
Tome,

sice se zpožděním,ale vše nejlepší!!

Bunter
457 příspěvků 09.01.06 21:53
Blahopřání

Děkuju moc všem za gratulace.Zaletěli jsme si do Prahy na pivo a bylo to moc hezké. Teď však ležím s chřipkou. Nahatej jsem ale na hotelovém balkoně netancoval Ivo odkud bereš tyto scestné informace?? V Norsku nikdy prohibice nebyla a nebude. Tady se pije jako v českých zemích.
Koukám, že i Penda má narozeniny a tak i já se připojuji ke gratulantům. Pendo přeji ti hodně zdravíčka toho není nikdy dost a ať se ti všechno daří!!! Tom.

babi
6360 příspěvků 09.01.06 22:52
Milý Tome...

Taktéž bych Ti ráda a upřímně poblahopřála ke Tvým kulatým narozeninám a popřála Ti mnoho dalších repríz prožitých ve zdraví a spokojenosti

Jitka

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz