Globus' luncheonmeat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Wolfg
583 příspěvků 04.10.11 06:14
Globus' luncheonmeat

Když se Dáša zasnila v debatě u Leberkäse nad sekanou von Globus, tak i já trpím gastronomickým pokleskem. V tomtéž lahůdkářství pečou ve vysoké formě luncheonmeat. Čertví, z čeho tu růžovou potvoru patlají, leč mě chutná a krámek daleko, za sedmerou mýtnou branou na předražené dálnici. A tak se ptám, beze vší ironie zde etablovaných hvězd, zda neví jak nato.

Reakce:

Alis
2617 příspěvků 05.10.11 20:14

Předesílám, že ani střípkem nechci být ironická, ale pořád kolem toho chodím a přemýšlím. Napadá mě, že hodně blízko by tomu mohlo být toto:

http://www.labuznik.com/…-china-1973/

Část masa najemno, část nahrubo, vynechala bych protentokrát kůže. Kvůli mozaice bych možná ještě namlela trochu sádla či co.

Ale - já tento recept neochutnávala, možná se liší přímo diametrálně :-)

jaga13
399 příspěvků 05.10.11 21:14

Alis naopak, kůží je třeba, alespoň v lanšmítu, včera u nás v Globusu zakoupeném, určitě byla, myslím, že jsem zkoumala a testovala docela poctivě…nevím o jaké vysoké formě jsi Wolfgu psal, tady to má tvar válce o průměru 12-13cm, možná, že každý Globus vyrábí jinak…mně tedy od nich určitě víc chutná bavorská sekaná, ale za vyzkoušení to stálo :-)

bocianka
528 příspěvků 06.10.11 13:08
Alis,

to je opravdu něco jiného.

Alis
2617 příspěvků 06.10.11 21:10

Wolfgu, Jago, Bocianko, omlouvám se. Máte pravdu. Nevím, co mě napadlo odpovídat na dotaz,když odpověď neznám. Byl to je nápad a ještě ke všemu hloupý :oops:

bocianka
528 příspěvků 07.10.11 13:11

Proč se omlouváš, máš právo se vyjadřovat. Že jsi se netrefila, neznamená, že jsi hloupá.

gmp
1603 příspěvků 07.10.11 14:32
+

GLOBUS luncheonmeaty. Pokud má jediná šedá buňka mozková si vzpomene, byly za dob lidovědemokra­tického režimu oblíbeným importovaným výrobkem z Maďarské lidové republiky. Mé osrdí se zachvělo, když jsem ty konzervičky objevil v Maďarské republice i v době reálného kapitalismu. Po ochutnání se mé půnebí zachvělo takovým způsobem …ten plech byl určitě kvalitnější než obsah… :mrgreen:

Alis
2617 příspěvků 07.10.11 14:49

Já neříkám, že jsem hloupá, i génius mého formátu může mít o bčas hloupé nápady :D :D :D

anickav
2904 příspěvků 07.10.11 17:33
Z Maďarskej ľudovej republiky

sme vozili aj úžasné konzervy plnenej kapusty (zelí) - töltött káposzta, bolo tam aj mäso, aj plnka aj kúsok klobásy. Sporadicky nejakú kúpim, čo ak…ale kdeže…
Wolfíčku, nepatrí to k tvojmu pátraniu po luncheonmeate, prepáč. Iba ma chytajú nostalgické nálady.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz