Gastronomické kursy ???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cognac
10 příspěvků 18.01.07 08:49
Gastronomické kursy ???

Nevíte někdo, jestli se u nás pořádají nějaké gastronomické kursy, podobně jako v Paříži? Našel jsem jen nějaké vegetariány, co se zoufale snaží nalézt způsob, jak vařit jen z vody…

Reakce:

karminek
757 příspěvků 18.01.07 08:58
kursy

taky by mě to zajímalo

penda
4752 příspěvků 18.01.07 09:06
mám pocit,

že kursy kolem vaření jsou na webu skolavareni.cz … jojo, jsou tam, nespletla jsem se… here ;o)

penda
4752 příspěvků 18.01.07 09:14
anebo, koňáčku,

můžeš zakoupit své drahé polovičce či sám sobě kurz v podobě dárku a zažít tak den jak sen ;o))

cognac
10 příspěvků 19.01.07 10:48
...

Díky, sám jsem zatím našel toto: http://www.kulinarska-akademie.cz.
Nicméně jsem nucen konstatovat, že ani jedno z toho není úplně ono, i když Škola vaření vypadá celkem nadějně. Škoda, že poslední aktualizace těchto stránek proběhla 20.1.2002 večer…
Kulinářská akademie je profesní organizací a kursy pořádá jen pro kamarády, neboť to vše mají placeno z fondů EU. Z (ne)komunikace s nimi a z toho, co o nich vím, mám však dojem, že bych se mezi nimi necítil dobře, přece jen jsou to absolventi učebních oborů „kuchař - číšník“…
Den jako sen už mi přijde přece jen trochu drahý, navíc s nejasným programem a s nejasnou úrovní (mám obavy, že počítají s naprosto negramotným a trochu snobským publikem, které je třeba učit i jak se krájí cibule). Já se přitom zajímám o konkrétní témata na poněkud pokročilejší úrovni - francouzskou a italskou kuchyni, moderní úpravy zvěřiny, atp. V kuchařkách se lze dočíst ledacos, ale oni ti autoři jsou pěkně vypečení a dost často si to podstatné nechají pro sebe, jde totiž, jak známo hlavně o ten „grif“.
Takže hledám dál…

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz