Formy na pečení s teflonovým povrchem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1irena
591 příspěvků 19.10.02 14:35
Formy na pečení s teflonovým povrchem

Mám pouze zkušenost s „teflonovou“ pánví. Když jsem si chtěla koupit fomu na pečení s tefl.povrchem, na můj dotaz, zda musím vymazávat a vysypávat mi prodavačka řekla, že stačí jen vymazat ale její vedoucí s trochou ironie/co že bych ještě nechtěla/ řekl, že musím obojí. Jak to tedy je?

Reklama

Reklama

Reakce:

babi
6360 příspěvků 19.10.02 17:11
Formy s teflonovým povrchem a silikonové formy...

mám obojí a peču v nich tzv. na sucho. Nevím, jestli jsou různé kvality teflonu, ale z mých forem se všechno pěkně vyklopí (říká se jim zde ¨nelepící¨). Ty silikonové FLEXIPAN nebo SILIKONFLEX jsou ještě lepší, na ty se opravdu nic nepřilepí, jsou flexibilní a dají se použít od

• 60°C do +280°C, což je víc než člověk potřebuje ( myslím, že však mají omezenou životnost). Navíc se dostanou ke koupi také silikonové podložky na plechy na pečení, používají se znovu a znovu, jenom se otřou, srolují a uschovají do příštího použití. Ty jsou k nezaplacení! Jmenují se SILPAT a dostanou se koupit v České Republice. Ty jsi pražačka a tak se mrkni do domácích potřeb PRODOK na Praze 7, Milady Horákové 43. anebo u firmy Fiala v Praze tel:257 214 408 nebo v Brně tel:543 254 965.
    Přeji Ti zdárnou koupi formy, ještě úspěšnější její použití a dej nám vědět jak jsi pořídila.

Pampeliska191
1075 příspěvků 19.10.02 17:05
Moje zkusenost

Ireno, dovoluji si napsat moji zkusenost. Drive jsem mela nekolik panvi, a bylo mi receno, ze jsou teflonove. Jenze po case se mi zacaly loupat atd., tak jsem je vsechny vyhazela a koupila jsem si asi pred 3 lety v Cesku jednu ctyrhranou pecici misu se sklenenym poklopem, ktera stala asi 4.500 kc. Je to zn. Cesar a je titanova. Ale stale tvrdim, ze to je nejlepsi vec, kterou mam v kuchyni. Pecu v ni (i kure), varim, dusim i smazim. Vetsinou misto oleje pouziji 2 lzicky vody.(pokud to recept dovoluje) Dobre jsem ji vymazala jen pred prvnim pouzitim. Druhou a to zase panev titanovou jsem si koupila tady a ta je taky super.
Ale muzu vsem doporucit pecici formy od Dr.Oetkra znacku TREND
Ja jsem si koupila tuto formu babovky (stala neco kolem 15 eur). Je opravdu vynikajici, nebo pred prvnim pouziti ji jen vymyjete a mirne vytrete lehce omastkem. Pred dalsim pecenim staci jen lehce vytrit treba papirem, ve kterem bylo zabaleno maslo. Neni potreba uz vysypavat moukou. Po upeceni nechate chvilku babovku vychladnout ve forme a pak jen prevratite a vyklopite. Tato forma je zvlastni tim, ze se vam nikdy v ni nic neprilepi a nezustanou v ni ani zadne drobky. Forma je jako by jiz byla umyta a staci ji vytrit cistym papirovym ubrouskem. Tyto formy se prodavaji ( u nas) v ruznych tvarech a velikostech. Stejne by mne zajimalo, jestli se dostanou koupit v Cesku? Ale si myslim ze urcite ano.

babi
6360 příspěvků 19.10.02 22:29
P.S.

Ireno, jestli Ti jde o formy na pečení, tak co jsem Ti doporučila je to, co používají profesionální kuchaři, cukráři a pekeři a jsou to prozatím nejlepší a nejposlednější výrobky co na trhu existují (nepotřebuje se žádný papír od másla a formy Dr Oetker jsem měla). Jsou to výrobky ze 100% silikonu a existuje jich celá řada (i na zapékání). Na silikon se jednoduše absolutně nic nepřilepí! Nezapomeň na SILPAT pro vyložení plechů (2000-3000 použití), ten budeš a kdokoliv jiný, milovat! Zajdi si na udané adresy (firma FIALA je myslím na adrese 5/161, 150 00 Praha 5) a můžeš sama porovnat. Byla jsem mile překvapena, že jsou tyto výrobky k dostání v ČR. A tak ještě jednou, zdařilý lov na formy!

1irena
591 příspěvků 20.10.02 00:20
babi a Pampeliško

děkuji za odpověď. Babi, docela jsem se zasmála, protože ty dvě různé informace jsem dostala ve firmě PRODOK na Mil.Horákové

babi
6360 příspěvků 20.10.02 11:10
Ještě jednou formy...

Jó, to se nedivím, že jsi se zasmála, když Tě posílám tam, kde Ti tak ¨dobře¨ pomohli. Avšak, ta firma Fiala stejně vypadá líp. Zapomněla jsem Ti však napsat ulici; Vrchlického 5/161 na Praze 5. (Pro brňáky adresa je Mlýnská 15, 602 00 Brno.) Možná tam lépe pochodíš. Zdají se být úplný ráj pro cukráře a pekaře. Vem však, prosím, na vědomí, že doporučení nebylo mířeno na obchody (což pro mě není lehké, zvláště když mám do Prahy 6355km vzdušnou čarou), ale na silikonové výrobky.

1irena
591 příspěvků 20.10.02 13:57
Babi

pátrala jsem na webu, ale fa.Fiala nemá stránku, při nejbližší příležitosti tam vyrazím, díky.

petra1
86 příspěvků 23.10.02 07:21
Teflonový povrch

Pravda je taková, že ne každý teflonový povrch je skutečně teflonový. Asi to opravdu chce investovat větší peníze do něčeho kvalitnějšího. Já sama mám bábovkovou formu teflonovou, stála hafo peněz a na vymazání používám opravdu jenom obal od tuku. Na plechy a chlebíčkové hranolové formy používám pečící papír. Který vymazávám pouze v případě velmi choulostivých těst, tj. těch, kde v původním receptu je napsáno: velmi dobře vymazat a vysypat.

babi
6360 příspěvků 23.10.02 18:11
Firma Fiala...

Mám jejich adresu už dost dlouho v mých oblíbených stránkách, protože jsem plánovala upozornit Labužníky na silikonové podložky do plechů (k nezaplacení při pečení cukroví!), tak jako silikonové formy na pečení, ke krerým se absolutně nic nepřilepí, bez jakéhokoliv vymašťování a vysypávání. Pokusila jsem se firmu zase najít, ale bez úspěchu (máš pravdu Ireno). Proto Vám píši telefonní čísla. Praha tel: 257 214 408 mobil: 603/761 236. Brno tel: 543 254 965 mobil 602/978 850 . E-mail ing.fiala(zavináč, který se mně ztratil)volný.cz . Všem přeji úspěšný den.

petra1
86 příspěvků 23.10.02 23:53

Milé dámy, firma Fiala má svou web stránku a ta funguje:
www.ingfiala.cz a ty formy najdete pod odkazem speciality.

1irena
591 příspěvků 24.10.02 00:40
Petro1

dík, hned tam jdu. Hledala jsem „Fiala“ a nic mi to nenašlo. Ještě jednou díky.

babi
6360 příspěvků 27.10.02 10:16
Petro 1...

já Ti také děkuji! Adresu jsem měla (tak jsem na ně vlastně přišla), ale ten den co jsem je zkoušela zase najít, tak jsem neuspěla.
Teď by mě však zajímalo, co Vy na jejich výrobky (hlavně ty silikonové). Dejte, prosím vědět.

Maruška21
2 příspěvky 30.05.17 13:31

Já mám dobré zkušenosti s formami na pečení, které jsem sehnala v Penny Market :D ** Edit admin - odstraněn odkaz

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz