Formicky...prvni pouziti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
meisje
580 příspěvků 02.11.08 05:56

Devcata prosim o radu ohledne "prvniho pouziti formicek na orechy, rohlicky apod. ". Mam uplne nove formicky ( jeste nepouzite), krome umyti formicek mam jeste pouzit jakesi triky ci figle? Vim, ze pouzite formicky se mezi pecenim nevymyvaji ani nevymazavaji, ale neni treba je vymazat, ci treba protahnou horkou troubou ci neco jineho pred prvnim pouzitim? Diky predem vsem za rady, zdravim meisje.

Reakce:
iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.08 08:12
Meisje,

určitě je před prvním použitím vymázni tukem. Stačí zlehka olejem.

marmelada
1643 příspěvků 02.11.08 19:30
...

souhlas - určitě bych je promázla tukem a pak trochu utřela ubrouskem, aby toho nebylo moc. Také mám tu zkušenost, že formičky nikdy nemyju ve vodě se saponátem, jen horkou vodou, aby se moc neodmastily. Párkrát jsem formičky někomu půjčila a pak mi nešly vyklopit. Bylo to tak, že půjčující je opravdu poctivě vydrbal a to dokonalé domaštění bylo příčinou nezdaru.

meisje
580 příspěvků 02.12.08 06:09
...

Kdyby mel nekdo stejny problem jako ja, ze ma uplne nove formicky na peceni tak ja uz vim jak na to…formicky jsem umyla v horke vode se saponatem, nekolikrat proplachla v ciste vode. Pak peclive vysusila a nakonec jsem je vytrela kluckem macenym v prepustenem masle a vysledek : pracny a orechy se me nadherne vyklopili. Slo to jak po masle )).
Tim dodatecne vsem dekuji za poskytnute rady a zdravim

Labužník Věra102
2 příspěvky 07.02.09 08:31

A co když už je používám po několikáté a vždycky je vymažu tukem a nikdy se mi cukroví nevyklopí? Snad jen pár ořechů, které jakoby „vyšoupnu“ z formičky, ale rohlíčky a košíčky - z těch je hromada sladké strouhanky. Po skončení je vymyji jen čistou vodou. Tuší někdo kde je chyba?
 díky

marmelada
1643 příspěvků 07.02.09 11:23
Vero

A ty rohlíčky jsou připečené - přibetonované k formičkám nebo se rozpadají? Stalo se mi u nového receptu, že se úplně rozpadaly, když jsem se je pokoušela vyklopit, ale bylo to způsobeno nejspíš chybným poměrem surovin - příliš tuku.
Na rozdíl od toho je tužší kompaktní rohlíček připečený ve formičce a nejde vyklopit - pak mastím formičky.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz