feijâo pedra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.08 09:31
feijâo pedra

Z dovolené jsem si přivezla balíček snad luštěnin, které mne zaujaly svým vzhledem. Nevím ale, jak je připravit. Na Googlu se zobrazily pouze stránky Cabo Verde s receptem na Cachupa Rica.
Ví někdo botanický název a vůbec, co jsem si to z těch Kapverdských ostrovů přivezla? Na balíčku je ještě napsáno „LEGUMES SECOS“.

Reakce:
penda
4751 příspěvků 13.4.08 22:09
iví,

určitě se Ti ozve maňána, já bych řekla, že legumes secos budou sušené (suché) luštěniny a pedra by mohly být kroupy … … našla jsem stránky eurofoods - mrkni se i tam: www.euro-foods.co.uk

Bali
1254 příspěvků 14.4.08 08:22
...

Penda má pravdu, legumes secos jsou suché luštěniny, ale asi nepujde o kroupy. Latinsky to je asi Lablab dolichos, český název možná Dlouhatec? Ale spíš ho tu najdeš pod názvem Lablab.

Manana
1512 příspěvků 14.4.08 09:05
feijao pedra

Tak jsem hledal hledal, ale našel jsem jenom to, že to jsou „kamenné fazole“, stone beans, neboli přesně to, co to znamená v portugalštině. Všude tam, kde jsem to našel, na ně mají reklamu a nabízejí je snad i v tunách, ale jak to vypadá nebo jak je to latinsky není ani v cizí Wikipedii.
Asi neumím hledat.

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.08 23:29
Díky všem za snahu,

je to pravděpodobně Lablab dolichos, jen proti Wikipedii a Floridata.com mám plody v barvě bílé kávy. Ten lem, který mne právě nejvíc zaujal, mají ale také. Tak to prostě uvařím jako naše fazole a uvidím. Vyzkouším Cachupa Rica a v Písku podám referát, možná i s obrázky, ju?

penda
4751 příspěvků 15.4.08 05:18
přece jenom něco:
iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.08 22:43
teda Vladko, to je přesně ono

kdybych nehleděla na ten nenačatý sáček, řekla bych, žes byla u nás, vyfotila tu luštěninu a zakamuflovala obrázek i stránky, aby se tvářily portugalsky…

jolana
5068 příspěvků 16.4.08 06:21
Ivo,

ta fotecka a na nej tie fazule..mne sa zda.. to foto nie je zrovna kvalitne..hm… ja v tom vidim Lupinu bilou. Pozri diety a zdrava vyziva…

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz