Fazolový salát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Drobek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.09 15:25
Fazolový salát

Kdysi dávno, v roce 1967 - 8 jsem pracoval na rohu Jungmanovy a Národní třídy. Kupovali jsme si v Lahůdkářství na rohu, kdysi „U Zoufalého“ Fazolový salát.
Byly to bílé fazole v zá:,–(ě s majonézou, byla v tom cibule, ne moc, a stálo to 1,10 za 10 deka, tedy opravdu levné. Hned po výplatě jsme jedli čabajku, před výplatou tenhle fazolový salát.
Nevíte někdo jak se to dělá?

Reakce:

anickav
2904 příspěvků 18.11.09 19:23
Niečo podobné robím-

biele fazule a cibuľka vňaťová - kúsky a zmiešam s kyslou smotanou + soľ, + čierne korenie…

Manana
1515 příspěvků 18.11.09 19:50
Drobku, pamatuju se na něj!

A měli ho ještě ve Vodičkově v lahůdkářství u rohu s Palackého uličkou, byl tenkrát populární.
Jsou to bílé fazole, trochu cibulky, majonéza, černý pepř, možná trochu hořčice, a hlavně čerstvě nastrouhaný křen!! Ten to teprve udělá!

Užij si ho a dobrou chuť!

anickav
2904 příspěvků 18.11.09 20:59
Zaujímavé,

ja som v Prahe nepoznala nikdy žiadne lahôdkárstva, ale chute mám ako vy v Čechách…

Drobek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.09 22:06
Dík Maňano

To je ono, křen!!!! Já se ho pokoušel několikrát vyrobit a furt tomu něco chybělo. Teď zrovna je v lednici další můj pokus, jdu tam šoupnout poslední ingredienci, KŘEN.
A napiš mi prosím, někde jsem zabordelil tvou adresu.

Drobek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.09 22:11
AničkoV

Přesně to mám právě v lednici, jdu to dokončit křenem a věřím, že to je ONO. Zkus to taky,
Maňana má hubu ještě mlsnější než já, tak to bude určitě ono. Věřím, že se na mně, jak ho znám, za tu mlsnou hubu zlobit nebude.

anickav
2904 příspěvků 19.11.09 20:53
Drobku,

Maňana je sympaťák a pohoďák…ale to vieš dobre.
Pošli šalát. U nás nebol aspoň rok.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz