Farmářské trhy v Praze

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JohnDoe
10 příspěvků 21.03.12 23:30
Farmářské trhy v Praze

Na které farmářské trhy v Praze chodíte a co dobrého kupujete?

Za mě můžu doporučit celoroční trh na Jiřího z Poděbrad a odtam výborné domácí těstoviny.

Poraďte, kam jinam chodíte a co na farmářských trzích vybíráte.

Reklama

Reklama

Reakce:

ester
288 příspěvků 22.03.12 09:42

Chystám se na farmářské trhy do Dejvic :-),ale spíš za známými,no pravda,že tam nabízejí dobrý klobásy,ale spíš nepohrdnu nějakými přírodními sýry.
Taky jsou maximálně vytížené trhy na Andělu,ale tam prý vybíraj farmáře podle úplaty mnohem víc,než podle kvality výrobků :-)

gmp
1603 příspěvků 22.03.12 15:40
-

„Farmářské trhy na "Jiřáku“. Zaručeně „domácí“ mořské ryby obklopené rojem much. Bedničky od zeleniny, za stánkem se štítkem MAKRO, igelitové pytle od uzenin z velkovýroby. Máslo, před chvílí ještě strojově zabalené. Chlaďáky na uzeniny, které nejsou zapojeny do žádného zdroje… atd. To je moje zkušenost. Je třeba se dívat za stánek a do odpadkových košů pak si udělat obrázek. Mimochodem před chvílí jsem narazil na tohle:
http://www.metro.cz/diskuse.aspx?…
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

JohnDoe
10 příspěvků 22.03.12 16:05

To je spíš k pláči než k smíchu. To jste mě moc nepotěšil, ale na ty těstoviny z Jiřího z Poděbrad nedám dopustit.

A taky káva od www.kavovyklub.eu je tam jedna z nejlepších v celé Praze.

Nějaké pozitivní tipy?

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.12 17:58

Myslím, že čerstvé těstoviny vynikající kvality nabízí právě na farmářských trzích pan Blažek z Karlových Varů.
Ale nemusíte být odkázáni jen na Farmářské trhy, dá se koupit i jinak. Najdete na jejich stránkách. E-shop Čerstvá Pasta

Frantiska
927 příspěvků 23.03.12 22:43

ja chodim na Naplavku a jsem tam se zeleninou spokojena :) a blbe je, ze minule leto vajicka byly casto vyprodane uz v deset hodin …to jsem zvedava, co bude tento rok

ester
288 příspěvků 24.03.12 11:28

vždYť ŘÍKÁM JohnDoe že v Dejvicích :-)
A taky maj výbornej farmářskej krámek na Janáčkově nábř. v Praze :-),skoro vše z přírodních surovin,do kafe místo mléka kravského snad i kozí mléko :-)

JohnDoe
10 příspěvků 24.03.12 14:17

@ester Vyzkouším :palec: I když to máme trochu dál.

No na Jiřího to není žádná sláva, dnes např. viz http://life.ihned.cz/…tingovy-trik.

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.12 14:49
V holešovické tržnici

jsou také a k tomu ještě každodenní trhovci, tak je z čeho vybírat. Jezdím tam často, mimo trhy tam bývá stánek i s klobásama, rybama a sýrama, vejce, řecké speciality, sazenice a forbes na mlíko od pravých slepic :potlesk:

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.12 16:41

Jsem asi trochu out…myslela jsem si, že mlíko je od krav..že by pokrok…? :think:
:mrgreen:

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.12 19:29

Glama a proc by nemohlo byt kravske mleko od pravych slepic ? :dance:

jcs1
77 příspěvků 29.03.12 11:25

Užitečné k přečtení o trhu na JzP: http://life.ihned.cz/…nka-pozarova****

Daniel9
14 příspěvků 18.04.12 16:42

Chce si to udělat obrázek o každém stánku zvlášť. Obecně jsem spokojený s Dejvicemi a Andělem.. Dejvice jsou ideální na ryby a na Andělu zas beru zeleninu u největšího stánku hned u křižovatky.. celkově tento stánek je vychvalován, co jsem tak četl.. Jinak Náplavka mi nic moc neříká, necítím se tam dobře.. ale pečivo tam mají z pekárny ve Vodičkovce, což je vcelku dobré, i když já si tam zas tak moc nevyberu.. a zelenina byla taky ok. Speciálky jsou v pořádku všude, toho bych se nebál a když už výběr, tak v Dejvicích mají celou řadu uprostřed trhů. Co se týče masa, tak krom ryb nejsem schopen říci.. Dobré jsou vcelku i trhy v Karlíně, nicméně vcelku omezené a dlouho tam nevydrží.. ale zas si tam přijdou více na své zahrádkáři. Menší trhy, jako Mírák, Nám. Republiky, apod.. jsou turistické, osobně bych tam neměl pro co jít.. i když zas u Náměstí Republiky je za Kotvou malý trh kde se dá dobře nakoupit a jsou tam dlouho, mám pocit až do prosince. Obecně si nemohu stěžovat, jen to základní, ovoce a zelenina, si chce hodně dobře hlídat..:) Těstoviny domácí si raději udělám domácí, když už.. či pravděpodobněji, koupím v Italské. Na trzích stačí kouknout a na pohled se pozná, zda za to stojí nebo ne, já osobně je nemusím, neb jsou vaječné..:)

jcs1
77 příspěvků 18.04.12 23:27

Daniel9, díky :-) Dejvic se trochu bojím - prý je tam vždy nejvíce přeplněno lidmi. Zkusíme Anděl, i když to máme dále.

Na JZP mají ryby dobré, ale prodavači občas nejsou moc příjemní. A kdo půjdete na JZP, tak doporučuju zaskočit za roh do Sýrárny http://www.scuk.cz/d/syrarna/ a taky dát si něco na zub v Pho Vietnam http://www.scuk.cz/d/pho-vietnam/.

Daniel9
14 příspěvků 19.04.12 09:43

Záleží na čase, každopádně když se „bojíš“ lidí (jako já;)), tak to neber jako většina ostatních.. jako výlet, ale jako nákup:) Prostě jít si za svým, když už víš co chceš.. Já to mám snadné, protože chodím jen do dvou tří stánků, na speciálky mám speciálky.. prakticky Dejvice beru vždy okruhem ještě směrem k Puškinu, kde je řecká, Manua italská a Tomiovo Japashop:) Jinak k trhům v Dejvicích, u ovoce zeleniny se fronty hýbou, u ryb je to trochu horší, ale zas jsou na místě, kde se dá stát a ne se motat s procházejícími, takže lidi tolik nevadí. Každopádně Anděl je lidmi přeplněnější, protože je na malém prostoru a hlavně v místech, kde i bez trhů prochází jeden za druhým. Spíš bych vyhnal ty náboráře, brožurkáře, příspěvkáře..:(:)

gmp
1603 příspěvků 03.07.12 14:17
Farmářské trhy na Pangráci

Vítr mě zavál na Pangrác, původně jsem se bral na Bonifác přes Servác, ale stalo se. Zabloudil jsem na Pangrác a viděl tam farmářské trhy. je až neuvěřitelné za co jsou pražáci ochotni platit. Chleba za 130,– korun! A nyní velevážené publikum, největší překvapení: pravý „STAROČESKÝ GYROS“. Tak to jinde neuvidíš, jo Praha je Praha. Dvouhlavý tele už tak netáhne, ale „Staročeský gyros“, to je světová senzace.

Sylvie
2302 příspěvků 04.07.12 11:57

Staročeský gyros…příspěvek od Miloše jsem četla včera a ještě dnes ho trávím, ale asi dloho trávit budu… nee - to se strávit nedá.

Frantiska
927 příspěvků 15.07.12 16:43

Ja jsem si vcera na naplavce koupila vyborny chleba za 30kc :) to jen pro mimoprazske ne vsechny chleby stoji 130kc

Daniel9
14 příspěvků 20.07.12 23:50

Tak tak, dají se sehnat levnější. Mimoto chléb je dnes drahý už všude, takový Šumavský na Šumavě taky pod 40,– neseženete ani přímo v pekárně. Ty taháky na lidi na staročeské pochutiny a i jiné.. jen marketing:) Ale tak co, mně tyhle stánky stejně netankujou:)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz