Escoffier - Moje francouzska kuchyne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
buraci
1136 příspěvků 03.05.07 17:59
Escoffier - Moje francouzska kuchyne

Prave vysla tahle VELIKA kucharka. Bohuzel je velika i cenou a tak jsem si ji jeste neporidila (napor na moji kreditku by byl tento mesic uz neunosny). Berte tuhle zminku jako upozorneni pro ty, kteri ji jeste v knihkupectvi nevideli a francouzska kuchyne je zajima. Levneji ji zakoupite na internetu, treba na http://www.kosmas.cz/…ska-kuchyne/.

Reakce:
Eleeen
1127 příspěvků 12.06.07 10:35
Viděla jsem dnes

a třesou se mi ruce a vůbec všechno, protože tohle je pro labužníky kniha knih. Jsem v pokušení. předpokládám, že ji hned tak nevyprodají a vydrží na pultech…
Jenže jsem tento týden za knihy utratila už 600, to už taky neutáhnu…

Eleeen
1127 příspěvků 12.06.07 19:51
Budu ho mít!!!!!

Dostanu ho k narozeninám. Ó, já se mám!!!

Labužník Jiti02
170 příspěvků 11.01.08 09:23
Ano, také jsem podlehla

a musím přiznat, že se o ni s přítelem pereme. Zatím jsme pouze čerpali inspiraci, dnes budeme vařit hovězí polévku se slepicí… Ale máme oba takové pocity (bez znalosti francouzštiny, ani okolo nás nešla), že některé překlady nejsou úplně OK a ani s korekturou, že si Češi moc práce nedali.
Jak to vidíte vy????????
 J.

Florentyna
439 příspěvků 11.01.08 14:05
Jiti,

máš úplnou pravdu, tahle knížka je poklad, ale překlad nestojí za nic (mírně řečeno). A z toho důvodu čekám, až ji buď někdo pořádně přeloží, nebo až mi do náručí vběhne cizojazyčná verze.

Podobně se bohužel překladatelé zachovali k výtečnému kousku Rose Levy Beranbaumové „Bible domácího pečení“, nejvíc mě na ní vyděsila stavba vět, která jakoby zůstala věrná anglickému originálu. Text se díky tomu nedá souvisle, plynule a delší dobu číst, aniž by se člověk pořádně unavil.

buraci
1136 příspěvků 11.01.08 15:52
Flo

Ja jsem si ji nakonec take neporidila, ze stejneho duvodu jako ty. Prekladatel strasne poskodil i italskou kucharku Marcelly Hazan, tu mam, a kdykoliv se zactu, tak skoro placu… Dnes uz to resim tak, ze si radeji zajimave knihy necham dovezt z US, clovek nemusi cekat, az se nasi vydavatele rozhoupou a neco vydaji a jeste se bat, jak si zaradil prekladatel…

Florentyna
439 příspěvků 12.01.08 19:11
Ano,

i Marcele Hazan, takové velké hvězdě, jsem z téhož důvodu odolala a řeším to úplně stejně, jako ty. A cenově jsou ze zámoří doručené knížky možná ještě zajímavější, než ty u nás zakoupené.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz