Duplicitní recepty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janelita
93 příspěvků 1.2.11 13:48
Duplicitní recepty

Mám návrh k duplicitním receptům. Mohly by se zavést dvě kategorie receptů - soukromé/neviditelné a veřejné/viditelné. Ty soukromé by standardně viděl jen jejich autor. Pokud by se objevil další duplicitní recept, byl by přesunut do kategorie Soukromé a neotravoval by ostatní. Takto by se postupně mohla zpracovat a vyčistit celá databáze Labužníka a byly by ponechány jen první či nejlepší verze receptů. Případně by každý nově zadaný recept mohl být nejdříve soukromý a až po prověření (adminem či skupinou dobrovolníků z řad respektovaných a zkušených uživatelů) by byl zveřejněn.

Soukromé recepty by bylo možné prohledávat zatržením políčka „Prohledávat i soukromé“ ve vyhledávači, případně by byly k dispozici přes profil autorů. My, kteří o duplicitní recepty nemáme zájem, bychom se nemuseli probírat dlouhým seznamem skoro stejných receptů. Vyhovělo by se tak i těm, kteří si sem pomalu kopírují všechny své rodinné recepty. Vysvětlovat jim, že duplicitní recepty sem nepatří, je tak jako tak boj s větrnými mlýny.

Nevýhodou je - kromě potenciálních sporů o to, který recept je ten nejlepší - pracnost tohoto systému, ale na druhou stranu tady máme labužníky, kteří u mnoha nových receptů nelitují času a vyhledají autorovi identický recept, který již v databázi je. Myslím, že kdyby tito uživatelé místo toho klikli na tlačítko „Ponechat v soukromých“ či „Přesunout do veřejných“, nebyla by to moc velká zátěž.

Reakce:
alena45
588 příspěvků 7.2.11 10:40

nie je to zlý nápad, najmä keď niektoré recepty majú zvláštne názvy, veď len obyčajnú živánsku pečienku možno nazvať hocijako a autor ani nemá ako zistiť, či jeho recept je duplicitný.

Admin Labužník.cz
610 příspěvků 14.2.11 19:28

O této možnosti přemýšlíme - možnost soukromých receptů na stránkách (Vlastní kuchařka). Tzn. pokud by někdo na web vložil recept, který tu již je, nemusela bych ho mazat, ale pouze bych ho přesunula do osobní složky na profil.

Hm?

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.11 20:36

No…nevím…
Nejednou se zde zdůrazňovalo, že hledat jen podle názvu je úplně k ničemu.. Musí se hledat i podle surovin..
A nejvíc duplikátů vkládají ti, co se sotva zaregistrují..
A jaký má smysl tady mít 365× Hrk hrk Buchtu, ač 364× je zneviditelněna..????
Myslím, že pro vlastní kuchařky je jiný prostor..chtělo by to jen více upozornění, či výraznější, na pravidla…
A když je někdo odmítá respektovat, a admini mu jeho omletý recept vymažou, on si to zapamatuje a nebude dělat marnou práci…

Pokud ovšem admini myslí, že systém je vhodný k vytváření vlastních, neviditelných kuchařek…proč ne..
Jen upozorňuji, že mnohé ze starých, letitých receptů, které se dnes hojně využívají, mouhou také být duplikáty…Ale ty komentáře pod nimi jsou přínosné.
Abychom s vaničkou nevylili i dítě…

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz