drůbeží pařáty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bohdan
4 příspěvky 15.04.06 21:45
drůbeží pařáty

Dobrý den,
zná někdo kde se dají koupit drůbeží pařáty? Kdo to neochutnal ve vývaru neví co je dobré.
 Děkuji

Reakce:
marmelada
1643 příspěvků 16.04.06 07:57
Pařáty

Bohužel nevím, kde se dají koupit. Ale vím, že jsou dobré. Občas se mi poštěstí koupit celou krůtu a pak si je vařím a jím je mimo zrak rodiny, neboť ta nechápe a obrací oči a žaludek.
Mimo domov jsem je naposledy viděla v kontejnerech v továrně na psí granule. Kontejner byl plný slepičích zobáčků a pařátků. - to jsou pak asi ty granule s kuřecím masem. Takže předpokládám, že velkozpracovatelé to prodávají tímto směrem a my pařátožravci máme šanci jen na vesnici z domácích chovů. Ale pospěš si, řádí ptačí chřipka a jestli dojde k vybíjení chovů…

kamilio
551 příspěvků 16.04.06 08:01
drůbeží pařáty - jak na ně?

To, že se dávají vyvařit do vývaru, to vím, Ale neznám tu závěrečnou fintu, co se s nimi pak dělá tak, aby se daly pozřít. To se jí přímo vytažené z vývaru nebo se to nějak ještě upravuje? Zaučtu neználka, prosím.

marmelada
1643 příspěvků 17.04.06 08:54
Kamilio

Ano, já je tedy konzumuji právě tak, jak píšeš, vytažené z vývaru, teplé a hlavně dobře uvařené.

Jenofefa
1315 příspěvků 27.04.06 14:41
U nás se to taky jedlo...

Je ale nutno před vařením svléknout vrchní kůžičku. Babička ještě u husy nebo kachny omotávala pařátek pečlivě vyčištěnými střívky z oné husy nebo kachny. ALE - dodatečně jsem se po letech dozvěděla, že právě tyhle pařátky, hřebínky a lalůčky (např. u kohouta) jsou plné škodlivých látek. Nevím, zda je tato informace správná, ale to varování bylo velmi důrazné.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz