Drozdi stale po ruce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pampeliska191
1075 příspěvků 05.06.04 15:03
Drozdi stale po ruce

Obcas se nam prihodi, ze kdyz nutne potrebujeme drozdi, tak ho doma nemame. V obchode je zrovna zavreno, nebo jsme na chalupe, odkud je na nakup daleko a casu malo. Abychom se vyhnuli takovymto situacim, jelepe si koupit drozdi radeji predem do zasoby.. Ale jak ho udrzet dlouho cerstve?
Natlacime drozdi do sklenicky tak, abychom vyplnili vsechny vzduchove mezery. Do vetsi sklenice nalijeme vodu do vysky asi 3-4 cm a sklenicku s drozdim vlozime dnem vzhuru do vodu. Pokazde, kdyz drozdi odebirame, vodu ve sklenici vymenime. Takto ulozene drozdi skladujeme ve studene mistnosti, nejlepe ve spizi na zemi, kde nam vydrzi dele nez mesic.

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 05.06.04 15:56
podobným způsobem..

jsme uchovávali švestky…a pamatuji si udivený výraz babičky, když jsem jí na Štědrý den donesla ze sklepa čerstvé švestky…:-))

bety
60 příspěvků 05.06.04 21:11
Pampeliško,

to je výborné, ale nemám v létě doma studenou místnost, myslíš že droždí můžu uskladnit ve spodní části lednice?

kokoska
97 příspěvků 05.06.04 21:18
...

Když chci mít doma zásoby droždí, tak si je prostě dám do mrazničky a vydrží mi měsíce.

Pampeliska191
1075 příspěvků 05.06.04 22:10
bety

Ano, ja timto zpusobem drozdi taky uskladnuji v lednicce.
Mej se pekne.

2malasisi2
51 příspěvků 29.01.08 21:44
Droždí

Čerstvé droždí bez problému zmrazím a když potřebuji,šup-mám ho.Zdravím

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz