Dotaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elanka
4 příspěvky 20.02.06 06:15
Dotaz

Ahojtr všichni, chcem se zeptat či Vám nekdy při vaření chytla, nebo shořela utěrka? Mne se to stáva často. Chci vědet či senm tak nešikovná jen já Děkuju Pavla

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 20.02.06 07:00
Dotaz - Elanko,

ano, často mi uhoří utěrka. Nejsi sama.

Jenofefa
1315 příspěvků 20.02.06 09:18
Používám chňapky,

ale vždy jsou v určitém stádiu ohořenosti…

alca
148 příspěvků 20.02.06 09:58
Nejsi sama

Bohuzel, taky se mi to stavalo, ale od te doby, co jsem investovala do silikonove „chnapky“ jsem v pohode

possum
464 příspěvků 20.02.06 13:42
...

ja chnapky nerada, mam v nich malo citu, takze pouzivam uterku.
Nastesti varim hodne v mikro :-))) Nejhorsi je trouba. To horim skoro pokazdy.

elanka
4 příspěvky 20.02.06 14:41
...

Sem ráda že v tom nejsem sama. Mohli by ste neco popisať ješte otom? Jak se Vám to stalo, jak často pořípade nejakou příhodu. Nech este o tom trochu popiseme . Děkuji Vám

Vali
1326 příspěvků 20.02.06 17:11
utěrky nepřipaluji...

…protože je na hrnce nepotřebuji. Mám akutermické nádobí, ale popíšu vám co jsem provedla. Vařila jsem na velké pánvi a měla přiklopeno velkou poklicí s teploměrem. Plamen byl nasporo, na zadním hořáku. Chtěla jsem pokrm zkontrolovat, přitáhla si pánev blíže a odložila poklici dozadu, ale nevšimla si, že tam hoří plamen nasporo. Tak se stalo, že jsem nahřívala odloženou poklici, až do té doby, než jsem ucítila smrad z plastu co je pod teploměrem. V tom mi došlo, co jsem provedla a moc dobře mi z toho nebylo. Rychle jsem poklici dala pryč. Ručička na teploměru byla v nenávratnu v červeném políčku. Po zchladnutí jsem zkoumala, jaké škody vznikly a světe div se. Celkem se nic nestalo, na nerezu jen dvě menší skvrnky, plastové těsnění trochu seškvařené a teploměr ? - kupodivu funkční dodnes. Asi to nádobí je opravdu kvalitní a poučení pro mě - při práci přemýšlet.

penda
4752 příspěvků 20.02.06 18:35
Taky...

mi v pár utěrkách prohořely dírky, i olej mi už párkrát chytl, ale linku 155 jsem ještě volat nemusela ;o). Jednou, ještě v době, kdy jsme tady neznaly rychlovarky, si kamarád u nás doma stavěl vodu na kafe a omylem zapnul plotýnku, na které stála plynová bomba, naštěstí ještě na silném dřevěném prkýnku. Prkýnko to nepřežilo, bomba naštěstí ano.
A když už jsme u těch domácích katastrof. Také se mi podařilo pračkou vyplavit tři byty pode mnou. Dala jsem prát prádlo a odešla, ještě s malým Dádou v kočárku za naší babi. Byla jsem pryč asi tři hodiny…pračka doprala a v přívodní hadici se udělala dírka velikosti špendlíkové hlavičky. Stačilo to na to, že z mé pojistky jsem hradila vymalování tří bytů pode mnou plus nějaké opravy elektriky. Sousedi mne opravdu milovali! ;o)))

sim
293 příspěvků 20.02.06 20:15
re Dotaz

Ahoj
myslim, ze som uz tiez zapalil utierku a hlavne som to uz viackrat videl u mamy a u zeny, takze si na to davam velky pozor.
Moje katastrofy su skor pri pripeceni niecoho, co je potom velky problem vycistit.
Ale videl som uz, ako ked sme minuli :,-(lo, tak otec skusal pouzit nejake umele maslo a zhorelo mu na panvici aj s obsahom :-)))
A pocul som uz o dvoch vybuchnutych papinakoch, jeden z nich sa dokonca ukazal ako neefektivny a drahy sposob vykostenia kurata a rozotretia ho po strope.

elanka
4 příspěvky 21.02.06 05:25
...

A v jakem rozsahu se vám podažilo spálit utěrku mne vecsinou tak ze ji pak musim vyhodit.

Kulik
132 příspěvků 23.02.06 16:54
To nic není

Mně se jednou povedlo spálit utěrku skoro z poloviny a k tomu část umělohmotné misky, která byla tou utěrkou přikrytá a upéct v ní těsto na knedlíky. Od té doby nedávám kynout těsto do blízkosti plynového hořáku.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz