Dorty z IKEA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

macaratek
24 příspěvků 28.09.04 15:14
Dorty z IKEA

Prosím,prosím,ne­máte někdo recept na ty úžasné dorty(koláče),co mají v IKEI? Připadá mi,že jsou snad nepečené.Jsou to ty hodně„placaté“a takové hutné.Měla jsem čokoládové a mandlové,ale možná jsou i jiné druhy.Moooc děkuji já i můj mlsný přítel

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 28.09.04 15:57
na stránkách Ikey

…je zmínka o švédských dezertech …doplňuji macarátčin dotaz…jestli budu mít večer chvilku, mrknu někde do svých zásob, jestli nemám něco obdobného…a mezitím se Ti třeba ozve někdo jiný přímo s receptem :-))

1irena
593 příspěvků 28.09.04 16:19
vydržte

až přjide babi, má snachu ve Śvédsku, něco možná napíše.

penda
4752 příspěvků 30.09.04 03:14
můžeš si vybrat... :-)

Tuppakaka
švédský mandlový koláč
Mazarin cake
čokoládový švédský koláč
švédský jablečný koláč
švédské koláče
švédský oříškový koláč
mandlový švédský koláč
švédský mandlový koláč
švédský mandlový koláč
čokoládový švédský koláč

Kari
545 příspěvků 30.09.04 10:45
Dotaz k odkazu

Pendo, dovolím si využít některé z těchto Tvých odkazů, protože obrázek z Ikei mě fakt nalákal. Ale mám dotázek: Nevíš, prosím, co je myšleno krémovým sýrem? Vyskytuje se např. v Oříškovém koláči. To je třeba taveňák? Nebo něco speciálního…? Mohla bych použít třeba Tvůj domací tavený sýr z tvarohu..Nebo „cream cheese“ je prostě měkký tvaroh? Díky moc za pomoc.

No, asi budou chutné všechny varianty… Tavený sýr nasladko, proč ne? hehe

glama  30.09.04 12:03
krémové sýry:

Žervé, Lučina, Cottage, Mascarpone, Ricotta…
Když použiješ tvaroh, nic tragického se nestane.

Kari
545 příspěvků 30.09.04 13:35
.......

Glamo, děkuji Ti

penda
4752 příspěvků 30.09.04 15:38
Glamo,

děkuji…jsem zabraná do práce, tak, Kari, promiň, že jsem Ti neodpověděla…sou­hlasím s Glamou…a to jsem, Kari, našla ještě krásnější obrázky, počkej, vyhrabu odkaz…mrkni :-)

Kari
545 příspěvků 30.09.04 16:34
Pendooo,

dík, to je bombicee. Mňam..Nejdřív si možná zajdu do IKEA a ochutnám…Ale zřejmě to nebude složité vyrobit

penda
4752 příspěvků 30.09.04 19:40
tuppakaka...

už je přeložená na labužníku , v originálním odkazu si můžete i přepočítat šálky na gramy a změnit počet porcí, též máte k dispozici nutriční hodnotu koláče :-))

mahroch
1 příspěvek 23.03.07 21:42
skusal niekto?

ahojte, tieto veci sa tu riesili dost davno :-))))

skusal ste niekto urobit ten cokoladovy kolac ako maju v ikea? krasny obrazok toho je na http://www.almondy.com/eng/index.html . Ja som hladal ten recpet ale nikde nie je s obrazkom a tak neviem ci je to to co chcem. poradite niekto? dakujem :-)

Labužník marianne02
297 příspěvků 24.03.07 11:34
Dorty z IKEA,

taky mi moc chutnají, hlavně ten mandlový. Všimla jsem si, že je v Brně u nich napsané, že jsou BEZLEPKOVÉ. Předpokládám, že budou asi přirozeně bezlepkové, tedy že neobsahují mouku spíš než že jsou upečené z bezlepkové mouky. Možná jsou opravdu nepečené, sama nevím, ale moc by mě to zajímalo. Sice máme příbuzné ve Švédsku, můžu se zeptat… možná je to výrobní tajemství IKEA :-))

Eleeen
1127 příspěvků 26.03.07 17:05
bezlepkové...

mám recept na bezlepkový koláč (myslím, že je i tady na Labu, je to recept od N. Lawson) a místo mouky se tam používají mleté mandle. U mandlového koláče by to i připadalo v úvahu, ne?

Labužník marianne02
297 příspěvků 26.03.07 19:42
Dorty z IKEA, Eleeen,

přesně tak, proto jsem napsala přirozeně bezlepkové, tj. např. z mletých mandlí než z bezlepkové mouky.
Já jsem reagovala na recepty v odkazech od Vlaďky, u kterých je právě uvedena mouka…
Příště se podívám na krabici, jaké je složení, tyto dorty/koláče se dají i koupit balené ve švédském obchůdku u východu z IKEA. M.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz