Dort Princezna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dasule
1 příspěvek 30.10.05 15:05
Dort Princezna

Prosííííííím, najde se někdo, kdo by věděl recept na dort Princezna?

Reakce:

marmelada
1643 příspěvků 30.10.05 16:17
dort

A nebyla to pohádka?

marmelada
1643 příspěvků 30.10.05 16:25
Pohádka

CHtěla jsem dát odkaz na tuhle stránku, ale nějak mi to zas nejde, ach ta hlava! ::: www.labuznik.com/recipe.php?… - je to dort pohádka, nemyslelas tenhle. Ale i kdyby ne, zkus ho¨, je móóóc dobrý.

Alice_G
505 příspěvků 30.10.05 17:04
Dort

sama ho neznám, tak nevím, je-li to ten správný, ale našla jsem tohle: Čokoládový dort „Princezna“
150 g hořké čokolády, 200 g polohrubé mouky, půl sáčku kypřícího prášku, 60 g tuku, 150 g pískového cukru, 4 žloutky, 4 bílky, tuk a polohrubá mouka na formu, rybízová marmeláda
Oříšková náplň: 600 ml smetany ke šlehání, 3 sáčky ztužovače šlehačky, 2 sáčky vanilinového cukru, moučkový cukr na přislazení, 50 g nahrubo nakrájených oříšků
Na ozdobu: 200 g růžové mandlové hmoty (marcipánu), moučkový cukr, 3 růžové růže s lístečky Čokoládu rozlámeme do misky a v horké vodní lázni ji necháme rozehřát. Mouku prosejeme s kypřicím práškem. Změklý tuk utřeme s polovinou cukru, postupně přidáváme žloutky a našleháme. Z bílků ušleháme tuhý sníh a vešleháme zbylý cukr. Do žloutkové hmoty po částech přidáváme mouku střídavě s částí bílkového sněhu, zbylý sníh do těsta už jen lehce obracíme. Těsto naplníme do tukem vytřené a moukou vysypané dortové formy, vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C a upečeme je. Prochladlý korpus vyklopíme na podložku. Den předem šlehačku převaříme a necháme ji vychladnout, potom ji se ztužovačem a vanilinovým cukrem ušleháme dotuha, podle chuti dosladíme prosetým moučkovým cukrem. Vychladlý korpus od krajů doprostřed seřízneme tak, abychom neprořízli střed. Vykrojenou část rozdrobíme a necháme v mírně vyhřáté troubě i s oříšky prosušit. Potom drobečky promícháme do šlehačky. Vykrojený korpus potřeme marmeládou a naplníme šlehačkou tak, aby měl podobu polokoule. Mandlovou hmotu rozválíme na tenkou placku (nejlépe mezi dvěma fóliemi) a překryjeme jí šlehačku i korpus. Dort přes sítko poprášíme moučkovým cukrem a ozdobíme růžemi.
 AG

marmelada
1643 příspěvků 30.10.05 17:56
Recept

Ahoj alice, vložila jsem tvůj recept na princeznu do receptů. ale vloudila se chybička a nazval se jako čokoládový dort. Já už to teď nemůžu opravit, tak tam změň ten název.
Opravdu je lepší, když recepty i z diskuse ukládají labužníci přímo do receptů, lépe se pak hledají: Kdo si má pamatovat v tom množství, že dort na Princeznu jsem viděla v diskusi a ne v receptech.

Alice_G
505 příspěvků 30.10.05 18:27
Marmeládko, probohajeho, ;-)

já tu nelezu do psaní receptů, anžto jsem tu tři roky nová a vůbec to neumím. A teď jsi mne dostala na opravení MÉHO PRVNÍHO VLASTNÍHO RECEPTU (mám pocit pyšné matky, i když není důvod, recept jsem bagrovala na i-netu a nikdy nepekla, tož mě nazabte…) AG

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz