Domácí práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Labužník jandule02
1089 příspěvků 12.3.09 12:36
Milé uklízečky,

když už si tak hezky slepičíme, nemáte někdo nějakou fintu na pavouky? Bydlí s námi (samozřejmě bez našeho souhlasu) několik pavouků workholiků a pletou a pletou.....
A já pořád lítám a odpavučinuji a oni pořád pletou..... Neverending story.

HelcaK
960 příspěvků 12.3.09 13:42
Pavouci

Já občas vystříkám rohy, za skříněmi, za postelemi, rohy oken, škvíry dveří do sklepa a na půdu a pod., prostě kde se mrchy drží, sprejem na hmyz, nějaký Raid, tuším červený? Nebo modrý? Je na něm krom jiných hmyzáků nakreslený i pavouk, nebo je vzadu v seznamu potvor, na které to účinkuje… Je pak na čas pokoj.

buraci
1136 příspěvků 12.3.09 14:38
Alisko

Kdepak oprašovátko patří do zadní kapsy kalhot!!! Kam bych pak dala modrý a žlutý roztok?

Alis
2617 příspěvků 12.3.09 18:04
buraci,

pravda, veliká pravda, já málem zapomněla!!!

Labužník jandule02
1089 příspěvků 24.3.09 14:51
Prů....r

Nemám tu správnou kapsu na oprašovátko. Nehledě na to, že mám oprašovátko spíš na úzké pouzdérko. Co dělat, milé labužnice?
HelcoK: Zkusím aspoň ty rohy, kde se nepovalují pejsánkové. Pokud jsem pochopila, užíváš Raid?

HelcaK
960 příspěvků 24.3.09 15:39
Ju ju, používám Raid,

ten červený. A co oprašovátkou vetknout za tkaničku zástěry, pravděpodobně zezadu, aby nezpůsoboval ty avizované potíže při ohýbání

anickav
2904 příspěvků 24.3.09 16:47
Ten Raid

by mal mať svoje miesto v zástere tiež, nie?

Sylvie
2302 příspěvků 26.3.09 12:51
Jakpak je dnes u vás doma
Labužník jandule02
1089 příspěvků 27.3.09 08:51
Viva Amerika

Tedy, připomněla jsi mě jednu služební návštěvu bytu, kde bydlela dost „nóbl“ americká rodina. Byt byl opravdu velmi lukrativní a luxusně zařízený, ale..... madam chodila uklízečka pouze 1 x týdně, děti ve věku 15-17 let se povalovaly v postelích v botech a povlečení podle toho vypadalo, v kuchyni bych nesnědla ani rohlík a ten smrad…
No byl to zážitek, takže jsi mě ani nepřekvapila.

Labužník Rachel02
234 příspěvků 31.3.09 20:39
Inu,...

Vy už jste to více méně zamluvili příspěvky na jiné téma, ale já se tedy také přiznám.
Tak tedy já v podstatě můžu téměř všechny domácí práce, pokud toho není moc a není to ve spěchu.
Vaření třeba považuji za svého koně číslo 1, ale jakmile na to nemám čas a klid, tak mám chuť jít od toho. Žehlení mi nevadí jako takové, ale štve mě ta nekonečná hromada, která se mi tu neustále vrší.
Pro úklid jsem si našich šest místností rozdělila do jednotlivých dní, tudíž se to dá celkem zvládnout, jen to díky zájmu mého ročního broučka o mou pozornost občas nestíhám.
Luxovat a mýt podlahy se snažím obden, moc tu práci nemusím, ale dejme tomu.
Vánoční a jarní úklidy neprovádím, nemám ráda úklid na povel a před Vánoci mi to navíc přijde zbytečné, neboť během nich se pak nadělá ještě větší nepořádek než byl před nimi.
Co opravdu nemám ráda je utírání prachu, věšení prádla v zimě (sušíme na půdě, kam musím prádlo donést a navíc tam pak i mrzne) a mytí nádobí. Opravdu špatnou zprávou pro mne bylo, že v mičce se některé kusy mýt nedají

jolana
5068 příspěvků 22.4.09 08:17
A pamätaj!

Zá:,–(y dobrej gazdinky [20.4.2009]

1. Okná umývam málokedy, pretože milujem vtáky a rozhodne nechcem, aby si zbytočne rozbíjali hubu.
  2. Podlahu nevoskujem, pretože myslím na bezpečnosť svojich hostí.
  3. Hmyz mi nevadí. Každý chrobák má meno a súhlasí so všetkým, čo poviem.
  4. Jarné upratovanie nerobím. Mám rada všetky ročné obdobia a nechcem, aby tie ostatné žiarlili.
  5. Neplejem záhradu, pretože nechcem mariť Božie úsilie.
  6. Nevarím moc chutné jedlá, pretože nechcem vystresovať svojich hostí tým, čo majú uvariť oni, ak ja prídem k nim.
  7. Nevyhadzujem staré veci. Manžel aj tak nemôže nič nájsť, načo ho pliesť ešte viac.
  8. Nežehlím. Rozhodla som sa veriť cedulkám „nekrčivé“.
  9. Nestresujem sa ničím. Kto to robí - umrie mladý. A ja chcem vydržať čo najdlhšie!

A pamätaj! Uprataný dom je znakom toho, že máš priveľa voľného času !!!

..prevzate z..
http://www.mimibazar.sk/navod.php?…

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.09 08:33
já vždycky...

…říkám, že jsem se nenarodila jako uklízečka.
Uklízím, protože je to nutnost a protože nemám ráda špínu. Ale není to mou životní náplní. proto to dělám rychle a snažím si práci usnadnit jak to jde. Jsou totiž důležitější věci v životě, než bezchybně naleštěné parkety a nábytek… A na ty bych pak neměla čas. Takže je to věcí priorit a ty máme každý jiné… Odstrašujícím příkladem mi je naše sousedka z dob dětství - manžel a synové když přicházeli domů z práce a ze školy museli sedat na zem, protože by jí pomačkali načechrané lesky/imo.
Bohužel, můj muž má pocit, že uklizeno je pouze tehdy, když jsou zahlazeny veškeré stopy po tom, že místnost někdo obývá…
no, někdy je u nás veseleji…

HelcaK
960 příspěvků 22.4.09 08:38
Jolanko,

bod číslo jedna: Okna jsem umyla jak na Vánoce, tak na velikonoce. Vtáky máme obzvláště slepé, neb o vánocích jsem měla uprostřed okna mastný flek a na něm nalepená pírka. Teď na jaře jsem okna domyla, stojím v kuchyni, rána jak z děla, prásk, nevím, jestli ten samý, nebo jiný opeřenec se trefil do stejného místa. ]A to máme na oknech takové ty záclonky na firhaňkách, v půlce okna a nahoře, moc místa mezi nimi není, ale trefil se. A druhý den byl v obýváku další mastný flek s brkama. Asi se budu muset začít řídit tvými radami důsledněji

jolana
5068 příspěvků 22.4.09 22:06
Helco,

ten vtaciky si to k tebe nasteluju, nasmeruju a akurat si zobaky natlcu … neumyvaj, otvor okna dokoran

Alis
2617 příspěvků 30.5.09 21:51
Aniččina recese

Původně jsem se chtěla podělit o zážitek na srazu na Pálavě, ale nejsem dobrý bavič ani řečník a tak jsem to zavrhla.
Dnes večer cítím, že jste byli ochuzeni o krásný pohled a vyprávění:

Nocovali jsme s mým mužem a Anička s Jankem v penzionu nedaleko kempu, když jsme se přivítali, předali jsme si pár drobností. Potom mi Anička řekla:
Alí, zavři oči - do rukou mi vložila lehounký balíček. Rozbalila jsem ho a vytáhla krásnou domácí zástěru, bílo- bleděmodře pruhovanou, fakt nádhernou. Moc jsem děkovala, Anička se culila… prý, oblékni si ji.
Přehodila jsem ji přes hlavu a chtěla zavázat… koukám, že z kapes něco čučí a najednou mi vše seplo:
Anička umístila do vlastnoručně ušité zástěry vlastnoručně malované obrázky žlutého a modrého roztoku, zubního kartáčku, žiletek, přidala houbičku na nádobí a kuchyňskou utěrku. Prý jen oprašovátko si mám za pas zasunout sama
Byla jsem nesmělá a teď mě mrzí, že jsem vás ochudila o třeskutý zážitek, já snad tu zástěru příště zase přivezu

anickav
2904 příspěvků 2.6.09 14:44
Od recesistky ALIS

som ja ako darček dostala škrabku na zemiaky! (Pretože som sa tu verejne priznala, že ich často nechtiac vyhadzujem.) Jedno dieťa, keď som sa doma chválila, sa uškrnulo: „Jéj, škrabka! Koľkáta? Pätnásta?“ Ďalšie sucho utrúsilo: „Mala by byť krikľavo svietivo zelená!“

gmp
1603 příspěvků 8.10.09 14:11
záhada

Může mi někdo, z Vás domacími pracemi protřelých labužnic vysvětlit kde se ten bordel bere? Jsem v bytě třetí den a prostě mi to nejde na rozum, mám vytažený jeden talíř a jedno prkýnko, jeden čajový šálek a několik kávových šálků, ke stolu si ani nesedám … a prostě jen se otočim. Ze dřezu hledí halda nádobí, které jsem nikdá, co paměť sahá nepoužil… Nejde o nějakou klatbu Baby Jagy kostlivé nohy, železného zubu? A to nemluvim o koupelně, jen tam vlezu začnou se řítit dózy, mýdla, tuby… Miloš

Sylvie
2302 příspěvků 8.10.09 14:14
...

To Ti, Miloši, nepovím. Mrzí mě jen, že Alis nepřivezla ukázat tu zástěru!!

Alis
2617 příspěvků 8.10.09 15:56
Ach jo, Míšo...

jak jsem mohla zapomenout????? Aspoň bude důvod příště :-)

Alis

Alis
2617 příspěvků 8.10.09 16:05
Milošku,

jeden zákon, co platí vždy a všude:
Binec dělají druzí, uklízet musíme my.

A je úplně jedno, kolik vás doma je, jestli jsi sám nebo je vás patnáct. :-))

Sylvie
2302 příspěvků 8.10.09 16:16
Pre všetkých

Když mě trápí problém jako jen ten Milošův, začnu si prozpěvovat písničku Darinky Rolincové : Keby som bola princezná Arabela, nič by som doma pomáhať nemusela, prach by jej prsteň premenil na lentilky a kupu riadov na hrášok malilinký… :-) (omlouvám se na špatnou slovenštninu, ale spievam to naozaj super)

Alis
2617 příspěvků 8.10.09 16:58
Zástěrku předvedu...

jen za veřejnou produkci písně

anickav
2904 příspěvků 8.10.09 18:44
...ja na Milošovom mieste

by som sa spýtala Matesa…

Miska12
108 příspěvků 8.10.09 19:06
Miloši.

Žádna záhada.Znám to podle sebe.Co neuklidiš nemáš.

Miska12
108 příspěvků 8.10.09 19:10
???????

Proč za všechno Mates?Jaky pán takový ......

gmp
1603 příspěvků 19.10.09 19:27
přišlo mi do majlu,

ale připadám si jak bych to psal já. Zřejmě bych použil jiný rod, zas na druhou stranu vo mě se povídá lecos:

Nedávno mi byla diagnostikována následující choroba:
VPDSP - Věkem Podmíněný Deficit Soustředění Pozornosti.

Projevuje se například takto:

Rozhodnu se zalít zahradu. Když jdu k hadici na zdi garáže, všimnu si, že i auto potřebuje opláchnout. Jdu si pro klíč od auta, abych ho vyvezla na prostor před garáží.
Ovšem přitom uvidím na stolku v předsíni neotevřenou poštu.
Asi bude rozumné se podívat, jestli tam nejsou nějaké složenky k zaplacení.

Položím klíče od auta na stolek a začnu probírat poštu. Přitom vidím řadu reklamních letáků a jdu je hodit do odpadkového koše v kuchyni. Vidím, že je plný, takže letáky položím na kredenc a půjdu vyhodit odpadky z koše do kontejneru na ulici.

Přitom si uvědomím, že vedle kontejnerů je schránka na dopisy, takže by bylo dobré hned dát do schránky i ten dopis, co jsem večer psala. Jdu si tedy pro něj do pokoje.

Na stole u dopisu leží hrnek s kávou, kterou jsem před chvílí pila. Vezmu ho do ruky a cítím, že káva už vychladla. Nevadí, uvařím si nový hrnek kávy.

Vezmu hrnek a jdu do kuchyně. Cestou vidím, že kytka ve váze začíná uvadat. Tak položím hrnek na parapet a chci vzít vázu a napustit do ní čerstvou vodu. Přitom uvidím na parapetu své brýle, které jsem hledala ráno. Musím si je dát na svůj pracovní stůl, abych o nich věděla. Ale nejdříve přece jen doleju vodu do vázy.

Položím brýle, vezmu vázu do ruky a vidím, že za vázou leží dálkové ovládání od televize. Proboha, zase ho budeme večer hledat. Musím ovladač položit k televizi v obýváku. No ale to počká, napřed přece jen je nutno dolít vodu do vázy. Jdu do kuchyně a napouštím vodu. Přitom mi vyšplouchne na kuchyňskou linku. A trochu i na podlahu.

Jdu do koupelny pro hadr, abych to utřela. Pak se vracím do předsíně a přemítám, co jsem chtěla dělat.

K večeru - zahrada není zalitá, auto není umyté (a nemůžu k němu najít klíče), na okně je hrnek se studenou kávou, kytky ve váze jsou už úplně zvadlé, dopis není vhozený do schránky (a taky ho nemůžu najít), ztratily se mi brýle a televizi musíme ovládat ručně, ovladač je bůhví kde.

Divím se, že nic není hotovo, když jsem se celý den nezastavila a jsem docela utahaná. No nic, jdu zkontrolovat došlé maily.

Udělejte mi laskavost. Přepošlete to všem známým, protože si nemohu vzpomenout, komu jsem to napsala a komu ne.

Jo a nesmějte se, jestli tyhle stavy neznáte! Váš den se blíží!!

sveva
751 příspěvků 19.10.09 20:21
Konečně .... gmp

Teď mi došlo, že ty jsi jeden z adresátů, kterým jsem to poslala. Ale komu jsi poslal potvrzení o příjmu? Tak jsem mohla najít klíče a ovladač - moc děkuji.
Zdravím.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz