Domácí pekárna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sevi
14 příspěvků 14.12.04 21:14
Domácí pekárna

V současné době jsou cenově velmi dostupné domácí pekárny chleba, tak jsme si jednu koupili a jsme z ní nadšeni. Každou neděli si pečeme nějaký druh chleba. Pár receptů v kategorii „domácí chléb“ jsem našel, ale je to málo. Neznáte další? Případně i jiné využití DP než jen na pečení chleba?

Reklama

Reklama

Reakce:

meisje
580 příspěvků 14.12.04 22:36
...

jdi na :http://sweb.cz/….h/index.htm

esk
124 příspěvků 15.12.04 12:13
...

Ještě více receptů najdeš na http://www.mybox.cz/…recepty.html .

jantar
170 příspěvků 15.12.04 19:48
zkušenosti

pekárna moje umí…
hlavně ji používám na těsta:
pizzu
kynuté knedlíky
moravské koláče

je to totiž pohoda ...... a naše babička chodí na knedlíky ke mě…

esmeralda
4813 příspěvků 15.12.04 21:23
Domácí pekárna

Jako Jantar. Nejen že peču chleba, ale také v ní zadělávám veškerá kynutá těsta. Těsto je krásně vypracované a ručky zůstanou čisté.

versla
33 příspěvků 04.06.05 19:46
...

Já jí využívám spíš jako hnětač a troubu v podstatě na všechno, co peču (neb normální troubu nevlastním). Dělám třeba krásně vlhký perník a nebo buchty (nemám rádi rohové, můj sen byla vždycky buchta s co nejmíň okrajema a teď mám uprostřed jednu, co nemá vůbec žádné!). Taky mám přímo v pekárně program na marmeládu a to je taky fajn, protože se to nemusí vůbec míchat.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.05 11:23
Moje milá ALASKA BM 2000

Mám ji týden a zatím jsem pekla 2× ze směsi a včera jsem v ní dělala těsto na Velikonoční věnec (z Labužníka). Úžasné-podle receptu se to má 3 min ručně hnětat. Tak jsem to tam všechno nandala, pustila a šla zatím dělat náplň (marcipán). V momentě, kdy jsem akorát měla všechno připravené na naplnění, pekárna zapípala, že je těsto vykynuté. Doba přípravy tedy mnohem kratší a výsledek mnohem nadýchanější. Dnes se chystám na olivovo-oreganový chléb, pokud se povede, přidám recept. A těším se na přípravu těsta na pizzu.

penda
4752 příspěvků 16.06.06 23:33
Další recepty

tady

Labužník housenka02
609 příspěvků 18.06.06 17:16
teda Vladko,

… kde jsi vyhrabala tyto recepty… a to jsem si myslela, že jsem už našla všechno co na internetu je…

Machnacanka
194 příspěvků 23.07.06 18:12
Domácí pekárna - dotaz

Prosím o radu skúsenejšie Labužnice, alebo Labužníkov, ktorí majú väčšiu prax s domácou pekárňou. Ja ju mám od minulého týždňa a nakoľko už dlho pečiem chlieb doma tak hneď som mohla porovnať. Chlieb z pekárne je lepší, vláčnejší a bez práce. Všetko by bolo OK, iba keď vyberiem formu z pekárne a chcem vyklopiť chlieb, tak sa s tým nadriem ako kôň. Nejde mi vyklopiť chlieb. To nie je ani v návode, či sa má vyklopiť hneď, alebo čakať, kým vychladne.Keď som vyberala chlieb z trúby, piekla som ho v silikonovej forme, tak som ho vyklápala hneď. Máte niekto skúsenosť, ako to mám robiť? Díky

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.06 21:59
Machnacanko,

když zapípá pekárna, že má hotovo, vypnu ji, nechávám cca 5 minut „dojít“. Pak formu i s chlebem vyndám z pekárny a nechám ležet na lince dalších cca 10 min. Pak jde krásně vyklopit, stačí jen formou trochu potřást. Před posledním kynutím ale vyndavám metličky. Takže mi zůstanou jen dírky od hřídelek. Když zapomenu nebo nestihnu metličky vyndat, nechám ležet o cca 5 min.déle a jde to také.

Machnacanka
194 příspěvků 23.07.06 23:05
Ivka

Ďakujem pekne

penda
4752 příspěvků 12.03.07 21:25
oprava již nefunkčního odkazu:

http://www.domacipekarny-recepty.wz.cz/

jau
457 příspěvků 13.03.07 07:26
...

V pekárně jde péct i sekaná, třené moučníky, dělat veškeré kynuté těsto od lívanců přes langoše až po housky apod. Ale hodně to záleží na možnosti programů u pekárny. V pekárně, která nemá program DORT nebo MARMELÁDA, tyto věci neuděláte

arny71
15 příspěvků 16.03.07 22:54
...

Aktualizovanou stránku s hromadou dobrých receptů na chleba, housky, sladké pečivo a vůbec všelijaké dobroty najdete zde . Doporučuji, je tam již téměř 500 receptů, valná většina z nich je vyzkoušených.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz