Dokonale cisty umakart

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pampeliska191
1075 příspěvků 3.6.04 16:09
Dokonale cisty umakart

Znate postup, jak co nejlepe a nejucinneji vycistit umakartovou desku na kuchynske lince (ale tyka se to i sololitovych povrchu a plastu). Smichame v pomeru 1:1 savo s vodou, rozetreme po celem povrchu, nechame asi 20 minut pusobit a pak cistou vodou omyjeme. Bez pracneho cisteni zmizi zasedly nadech i nanosy v ryhach (treba zarezy nozem, kdyz deti nekdy ukroji neco na lince misto na prkenku). Mate-li bilou linku s bilou pracovni plochou, tak pri pouzivani teto metody mate konecne pokoj od drhnuti. Celou proceduru muzete delat podle potreby dvakrat az trikrat za mesic. Lze ji bez obav pouzit i na barevny umakart, neodbarvi se.

Reakce:
Bunter
457 příspěvků 9.6.04 00:35
...

Pam co je to savo??

Pampeliska191
1075 příspěvků 9.6.04 01:22
Tome

Savo, je cistici, dezinfekcni a taky odbarvujici prostredek s chlorem. V Evrope se prodava pod jmenem Javel (aspon u nas v Lu). Musi se s nim velmi opatrne. Pokud ho das na barevne platno, muze se stat, ze ti zustane svetly flek.
Ahoj Tome

esmeralda
4812 příspěvků 9.6.04 02:13
Tome,

u nás v Aus. a možná i u vás se to prodává pod jménem BLEACH neboli bělidlo. Je to asi 4 procentní roztok chlornanu sodného. Zajímá-li tě chemická značka, tak je to Na Cl O. Veselé čištění.

Labužník Zuzik
286 příspěvků 9.6.04 15:10
jen malé upozornění

pokud bydlíte v domku s vlastní čističkou odpadních vod, která využívá princip zpracování odpadů díky bakteriím, které ho rozloží na neškodné látky - přípravky na bázi chloru (SAVO apod.) mohou bakterie zlikvidovat a dočasně zastavit rozkladné procesy, než se ty bakterie znovu namnoží. Z toho důvodu jsem tyto přípravky musela také vypustit z domácího použití. My máme čističku ENVI PUR (Bio cleaner) a na toto jsme byli obzvláště upozorněni.

Bunter
457 příspěvků 12.6.04 20:07
...

My máme kuchyň téměř novou a nemáme umakart,ale jenom mě to zajímalo.U nás se to bude pravděpodobně jmenovat Chlorin.Děkuji za odpovědi

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz