Dlouhá pinzeta do kuchyně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sveva
751 příspěvků 01.12.09 14:33

Možná se vám bude hodit nápad na malý dárek.
Všimla jsem si v TV, že italský kuchař Emanuele používá dlouhou pinzetu při vaření. Je to opravdu pohodlné nářadíčko a před lety jsem jím zásobila domácnosti v příbuzenstvu. Tehdy jsem ji sehnala ve specializovaném obchodě pro zdravotnické vybavení, mezi chirurgickými nástroji.
Cenu už si nepamatuji, ale byla levnější než v Itálii.
Přeji trpělivost při shánění dárků a zdravím.

Reakce:

goralka
271 příspěvků 03.12.09 00:34
...

zabudla si nám napísať, načo ju používaš

di
2451 příspěvků 03.12.09 07:02
Goralko

Trocha inspirace od Rachada: http://www.souk.cz/?p=45

Labužník Jiti02
170 příspěvků 03.12.09 09:44
Už ji máme

koupila jsem od Tescomy (asi 109,–- Kč) a je bezvadná. Jako dárek pod stromeček jsem to nevydržela .
 J.

sveva
751 příspěvků 03.12.09 20:19
omlouvám se a děkuji

GORALKA: nějak mi to uniklo, omlouvám se, ale
DI to napravila příslušnou osvětou, hlavně se hodí k obracení na pánvi bez propíchání masa vidličkou. Ale jak ji vytáhnu tak ji používám na všechno i na to míchání. Jen upřesňuji, že nepoužívám teflonové pánve.
JITI užij si nového náčiní a dárek můžeš udělat někomu z rodiny i s návodem. Stejně by mne zajímalo kolik stojí ta chirurgická, možná je to tentýž výrobce.
Všechny moc zdravím.

martin_etzl
280 příspěvků 03.12.09 22:55
Chirugická

stála před rokem 130,– Kč s délkou branže 300mm. Žádný výrobce se k ní nehlásil.

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.09 10:21
Pinzeta

Já už delší dobu s úspěchem používám dřevěné kleště na vytahování okurek z láku. Stojí kolem dvacky a dají se používat i na ty teflonové pánve.

Jenofefa
1315 příspěvků 04.12.09 17:06
Pinzeta od Tescomy

Já používám už delší dobu
kleště - pinzetu SPACE LINE, vyrobeno z žáruvzdorného materiálu do 210 °C, vhodná pro nádobí s antiadhézním povlakem. Vypadá to jako kleště na okurky. Jsem s ní spokojená.

sveva
751 příspěvků 04.12.09 17:42

Ta, kterou obvykle kuchaři používají je nerez ocel a vypadá jako ta chirurgická, hlavně je nezničitelná. Také jsem měla kdysi dřevěnou na okurky, ale brzy se mi rozklížila. Myslím, že ta od Tescomy je vhodná i na teflonové nádobí. Tak jen si vymyslet, komu by dobře posloužila.
Všechny zdravím.

anickav
2904 příspěvků 04.12.09 20:06
Di,

som vďačná za navigáciu na Rachada.
Iba nechápem, ako som bez nej doteraz prežila…zajtra vyrážam za ňou.
Keď sa objavil príspevok od Svevy, akosi som nechápala, na čo by sa mi v kuchyni mohla pinzeta zísť…
Všetkým pekný večer!

Jenofefa
1315 příspěvků 04.12.09 21:20
Tahle by se vám líbila?

Profesionálne antikorové náradie. Vyrobené z nehrdzavejúcej ocele 18/10.
Dĺžka 30 cm
126,44 Kč/4,75€
Najdete **tady **, ale bohužel prodávají jen živnostníkům, tak kdo má živnostenský list a IČO. Ale mají tam poznámku: „Pokud jste fyzická osoba (spotřebitel) a máte zájem o zakoupení našeho výrobku, kontaktujte nás prosím a my Vám rádi poradíme, kde si můžete naše zboží zakoupit.“

di
2451 příspěvků 04.12.09 22:50
Jenoféfo,

když ne tihle, určitě to nějaký jiný obchod bude prodávat bez živnosťáku, aspoň nějaký ten prodejce zdravotnických potřeb myslím. Co by si jinak počali všichni ti studenti prvních ročníků medicíny a veteriny, kteří pinzety (a skalpely) potřebují a živnosťák určitě nemají?

goralka
271 příspěvků 08.12.09 00:40
Di i Sveva

ďakujem za poučenie. A verili by ste, že obe tu zobrazené vlastním a v kuchyni nepoužívam? Akurát tou kovovou som šprtala vo vysávači, teda jeho vrecúšku čosi vcucnuté… ale polepším sa a vďaka vám moja oranžová zylliska dostane k premiére tú naj úlohu - obracať štedrovečerné rybičky

zlata
1200 příspěvků 09.12.09 17:05
Pinzeta

Ahoj, místo pinzety celá léta používám cukrářské kleště na dorty

anickav
2904 příspěvků 02.02.10 18:13
Sveva, pekný večer!

Ježiško zrejme chodí sem na Lab., pretože mi na Vianoce doniesol hneď dve pinzety, rôzneho typu. Naozaj som prekvapená, ako som bez nej mohla žiť, v podstate denne je používaná! Takže ti ďakujem, bez teba by som dostala ktovie čo…(zas nejaký norkový kožuch alebo brilianty?)
Zdravím!

Bykos11
2 příspěvky 19.07.10 11:33
Pinzeta

Pinzeta se dá sehnat na adrese: stefbitt@seznam.cz

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz