dieta ze south beach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kabelka
11 příspěvků 12.03.05 20:50
dieta ze south beach

zajimalo by me jestli ji nekdo drzite nebo mate s ni nejaky zkusenosti?ja zrovna od pondelka zacinam potrebuju totiz schodit tak sest kilo na idealni vahu sice hodne sportuju ale ani to moc nezabira tak jsem se rozhodla ze vyzkousim tuhle dietu,protoze mi pride ze neni tak prisna jako ostatni

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 15.03.05 05:50
dieta ze south beach

Zrovna jsem dnes dostala z Miami pohlednici. Tak jsem si vzpomněla na tvoji South Beach dietu. Většina Labužníků ale, asi tak právě jako já, neví o jakou dietu se vlastně jedná. Možná že bys ji měla trošku popsat.

lydia
1227 příspěvků 15.03.05 10:23
kabelko

nasla jsem to jenom" v nemcine":http://www.deutschlandmed.de/…h-diaet.html . Zkousim taky ledajakou dietu, ale tuto neznam

kabelka
11 příspěvků 15.03.05 18:30
...

tak dobre zkusim to trochu popsat
je to podobny jako trochu atkinsonova dieta prvnich 14dni se smi jen maso,syry,vejce a nektere druhy zeleniny proste zadny cukry
po tech ctrnacti dnech muzu postupne pridavat sacharidy ale jde o to hlavne rozhlisit ktere jsou dobre a ktere spatne
uz jsem na tom druhej den hlad nemam ale chute na sladke jsou davam si aspon jeden ctverecek cokolady vecer to snad neni takovej hrich

gabi
551 příspěvků 15.03.05 21:21
Ahoj Kabelka,

nepoznam tu dietu, ale zda sa mi nevyvazena. Organizmus kazdy den potrebuje komplexne ziviny. Nasla som zaujimavy clanok, mozno bude pre Teba inspirativny. Prajem vela uspechov, pohybu a malo kalorii:)

Většina obézních se při snaze o kontrolu hmotnosti ke své vlastní škodě soustředí na oblast ovlivňování příjmu energie. Drží diety. Dieta znamená pokles příjmu energie. Na nízký energetický příjem se organismus adaptuje poklesem množství svalové hmoty (využitím tkáňových bílkovin pro energetické účely) a navazujícím poklesem bazálního metabolismu. Po dietě dojde k poklesu hmotnosti - ale dietující ztrácí životně důležité svaly a zůstává mu zdraví ohrožující přebytek tuku.

Charakteristickým rysem většiny diet je snaha o pokud možno co nejrychlejší pokles hmotnosti - nejlépe deset a více kilogramů za týden nebo dva. Přitom všechny seriózní zdroje udávají, že tempo poklesu hmotnosti nemá být nikdy větší jak čtvrt kilogramu za týden (ACSM, 2001). Panel expertů organizace „American Health Foundation“ se shodl na závěru, že při snaze o snížení hmotnosti má být cílem vstupní intervence pozvolný pokles maximálně o 4 - 6 kg, tento stav je nezbytné udržet po dobu nejméně 6 měsíců a teprve pak se může člověk pokusit o další mírný pokles. Osoby s vyšší nadváhou se nemusí „na první pokus“ dostat na ideální hmotnost. Signifikantní pozitivní vliv na zdraví - pokles intolerance glukosy, pokles hladiny krevního tlaku a zlepšení poměru cholesterolových frakcí - byl prokázán již při mírném snížení tělesné hmotnosti (Perri et al., 1992).

Základem dlouhodobé kontroly hmotnosti je jednoznačně ovlivnění výdeje energie. Potvrzuje to mimo jiné i studie, publikovaná v roce 1996 v časopise „Journal of the American Dietetic Association“. Dvouletý výzkum sledoval tři skupiny osob, pokoušejících se o úpravu tělesné hmotnosti. První skupina snížila svůj denní příjem energie o 500 kcal, druhá snížila příjem energie o 250 kcal a zvýšila její výdej o 250 kcal, třetí skupina vydávala denně 250 kcal posilováním bez ovlivnění příjmu energie.

Dietující skupina dosáhla během prvních několika měsíců nejrychlejšího poklesu hmotnosti, za jeden rok zaznamenal pokles hodnotu 6.8 kilogramů, pak se krátce hmotnost stabilizovala, ale za dva roky po zahájení studie vážili dietující v průměru o 0,9 kg více než na jejím zahájení. Skupina která cvičila a současně omezovala příjem energie dosáhla na konci prvního roku nejvýraznějšího poklesu hmotnosti - 8.9 kilogramů, pak však dosažený pokles nedokázali členové této skupiny udržet a po dvou letech byl pokles hmotnosti ve srovnání se vstupními hodnotami pouze 2,2 kg. Obě skupiny, omezující příjem energie tedy v druhém roce nejen neudržely nástupní slibný pokles hmotnosti, ale většina ztraceného tuku se jim vrátila zpět.

Posilující zaznamenali po jednom roce pokles hmotnosti o pouhých 2,9 kilogramu, K překvapení vědců však ve druhém roce výzkumu nedošlo ke zvratu a průměrný pokles hmotnosti představoval na konci celých 2,7 kg - tedy více než u obou kontrolních skupin. Takový pokles má i další výhodu. Je obecně známou skutečností, že fluktuace tělesné hmotnosti má na zdraví a zdatnost člověka nesmírně negativní vliv a může dokonce způsobit smrt. Cvičení tedy jednoznačně podpořilo bazální výdej energie, nezvýšilo chuť k jídlu a stabilizovalo množství svalové hmoty. Rychlá ztráta hmotnosti u skupin, omezujících příjem energie, vedla jednoznačně ke ztrátám svalstva a k poklesu hodnoty bazálního metabolismu. Snížení bazálního výdeje energie nutně muselo vést k následnému nárůstu tukových zásob ! Je to prosté !

Při omezení příjmu energie má organismus přirozenou tendenci snížit i její výdej. Lidé s nadváhou mají po několika dietách obvykle narušený metabolismus, tj. mají málo metabolicky aktivních svalů a nadbytek metabolicky inertního tuku. Na úrovni bazálního metabolismu se svalstvo podílí celými 22% zatímco tuk pouhými 4%. Omezení příjmu energie - dieta - vyvolává vždy ztráty svalové hmoty. Na ztrátu svalů reaguje tělo pocity únavy a nechuti do činnosti. Bludný kruh postupné ztráty zdatnosti je nastartován a pokud není přerušen, může vést ke smutným koncům.

Základem jakéhokoli úspěšného postupu kontroly hmotnosti musí být velmi pozvolné, řízené snižování hmotnosti pomocí pohybové aktivity.

kabelka
11 příspěvků 15.03.05 22:34
...

diky za fakt zajimavy prispevek,myslim ze je fakt pravdivy. jenze ja opravdu nevim fakt jak jinak mam zhubnout

kabelka
11 příspěvků 15.03.05 22:34
...

diky za fakt zajimavy prispevek,myslim ze je fakt pravdivy. jenze ja opravdu nevim fakt jak jinak mam zhubnout

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.05 06:55
kabelka

Ako? Uvedomiť si zákon zachovania hmoty a energie.

Ak je príjem väčší ako výdaj priberáš. A žiadne diéta s tým nič neurobí.
Tak máš dve možnosti

1. menej prijímaj (chlapovi by som povedal nežer!)
  2. viac vydávaj - hýb sa

Nič. Skutočne NIČ iné nefunguje.

gabi
551 příspěvků 16.03.05 10:14
Kabelka,

Kltko Ti vlastne napisal vsetko. Presne tak a nijako inac sa schudnut neda. Takze musis pre zaciatok zhruba vediet, ktora potravina kolko kalorii obsahuje a kolko tych kalorii potrebujes denne prijat. Zo zaciatku staci zmensit davky, obmedzit tuky a vsetky kaloricke bomby a hybat sa, hybat sa. Taky uplne najjednoduchsi a najpristupnejsi sposob ako sa daju dobre spalit kalorie je skakanie na svihadle, behanie po schodoch a stepper. K tomu par cvikov s jednorucnymi cinkami, par cvikov na spevnenie postavy a deka idu dole

barbaanek
99 příspěvků 16.03.05 12:09
Ahoj

Mělajsem podobné starosti, a věř že opravdu nejjednodušší a také nejmíň drastické je počítání kalorií. Jestli jsi navíc denně na netu, dost ti vše usnadní www.e-kalkulacka.cz, kde najdeš energetické hodnoty prakticky všech jídel, a kde ti i spočítají en. hodnotu podle množství, takže nemusíš zbytečně trýznit mozek. Jinak doporučuji držet en. příjem pod 4000kJ pokud nesportuješ, jinak do 5000kJ - to pokud chceš zhubnout, na udržení váhy můžeš nabrat denně až 7000kJ. Je to snadné, uvidíš. Jo a pro nastartování hubnutí je fakt nejlepší první týden nebo dva úplně vypustit sladkosti, slazené limonády a minerálky, a tučné pokrmy a uzeniny, spíš se ládovat zeleninou, vařeným bílým masem (u kuřete samozřejmě bez kůže), k tomu můžeš trochu tmavého pečiva, jogurty, ovoce a tak. Když kupuješ neslazené potraviny se sníženým obsahem tuku, můžeš toho kupodivu sníst docela hodně.
No uvidíš sama. Hodně štěstí.

kabelka
11 příspěvků 16.03.05 21:32
...

myslim ze pohybu mam vic nez dost delam 7hodin aerobiku tejdne taky jsem se snazila jist zdrave,ceralie s mlikem,luci­ny,jogurty ruzny zel.salaty,ovoce obcas celozrny sendvic s lososem atd opravdu nevim kde jsem delala chybu a nehuboa

barbaanek
99 příspěvků 16.03.05 22:09
Hm,

možná je chyba ve výběru - lučina je poměrně tučný sýr, a po cereáliích také rozhodně nezhubneš, naopak, jsou uzpůsobené tak, že z mála máš s energií vystačit na celý den, tzn by ti měla k jídlu stačit mistička denně
Všechno si přečteš na te www.e-kalkulacka.cz.
Držím palec.

kabelka
11 příspěvků 17.03.05 18:04
...

no tak jsem se rozhodla ze s tim skoncim a budu drzet neco rozumnyho budu jist sestkrat denne ne moc velky porce a budu se snazit jist zdrave asi zacnu nakupovat ve zdravy vyzive atak.
Ja myslela ze ceralie jsou zdravy?jim ty obecejne ovesne vlocky a davam si do toho rozinky aby to bylo aspon trochu sladky fakt nevim co jinyho bych mela k snidani jist

Vali
1326 příspěvků 17.03.05 18:28
kabelko

mohla bych ti poradit jednoduchou dietku na tři dny. Dá se to vydržet, nevím jaké budou reakce, ale jednou jsem to zkoušela a pomohlo mi to zbavit se chuti na sladkosti. Když přidáš trochu víc pohybu třeba i něco sundáš. První den - kilogram jablek rozdělit na celý den, měla jsem při tom docela hlad, ale dalo se to vydržet. Druhý den kilogram vařených brambor zase v průběhu celého dne. Třetí den kilogram kyselého zelí. Měla jsem strach jestli z toho nebudu mít běhavku, ale dopadlo to dobře. Ty vitamíny se taky docela nyní hodí. Čtvrtý den jsem automaticky sáhla po zeleninovém salátu na sladké jsem, vůbec neměla chuť. Může se to však držet tak 1× za 10 dní a mezi tím si dát to drobné časté zobání, někde jsem četla, když se tělu dá každou hodinu nějaké sousto, přestane dělat zásoby, je to lepší než hladovět. Rozhodni sama a třeba vyzkoušej, dej vědět, jak to dopadlo.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.05 18:58
kabela

zdravý a výživný sú dva pojmy, niekedy súvisiace a niekedy vôbec.

Zrnina (módne zvaná cereálie) má vyšší obsah vlákniny. Tá nám často v jedálničku chýba. Preto sú zdravé. Pokiaľ však príjem energie vďaka nim prevyšuje výdaj, mala by si sa obzrieť po inom, menej energetickom zdroji vlákniny - napríklad zelenina, kyslá kapusta (=kysané zelí), ovocie…

A stravu keď ješ vyváženú, primeranú výdaju, určite nebudeš mať problém s postavou - pokiaľ je Tvojím cieľom postava zdravá. Lebo vzhľad alá „hobľovaná doska modelka“ - ver mi - chlapov na dlho neokúzli, ženy Ti ho budú akurát tak závidieť a Tebe bude ubližovať - lebo je nezdravý.

Čiže - všetkého s mierou je správny recept.

Veľa šťastia

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.05 19:07
kabelka

ježišmarja, prepáč ten preklep, prosím!

Labužník silvie02
20 příspěvků 08.04.05 21:53
Kltko ma pravdu

Min jist a vic se hybat. Opravdu nic jineho nefunguje a kdyz, tak jen kratkodobe.
Denne beham 1,5 hodiny, kila ze me padaji a muzu se nacpat s klidnym svedomim, ze nepriberu ani deko. Jsem astmatik a na sporty ten nejlinejsi clovek pod sluncem. Jenze se taky rada nacpu dobrym jidlem, takze bud budu kynout nebo cvicit. Diety nedrzim zadne, jen obcas neco uvarim ze South Beach Diet, coz neni nic jineho, nez odlehcena italska kuchyne, mixnuta s kuchyni Dalneho Vychodu (hummus bin tahini apod.).

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz