Dieta podle Štefana Margity aneb 9 kg za 14 dní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
birkana
1716 příspěvků 22.4.17 13:44

@Loveme, Jako každá dieta, která se odlišuje od přirozené skladby stravování, může i proteinová dieta poškodit zdraví!

Proteinová (paleo) dieta je účinná, ale udržet tělo ve stavu ketózy může být zpočátku nepříjemné a mnohý to nezvládne. Hlavně ale nekupuj žádné „hotové“ diety se spoustou speciálních preparátů za nehorázný peníz. Tento typ diety se dá připravit z docela obyčejných surovin, jen je třeba pečlivěji vybírat a uvážit, co je vhodné a co ne.

Jestli máš vážný zájem o tento typ stravování, prostuduj stránky s tématem paleolifestyle, ketogenní dieta, bezsacharidová dieta. Pozorně uvaž všechna pro i proti. A poslední upozornění - návrat (po zhubnutí) k běžné stravě musí být velmi pomalý. Podobně jako u diety Dr. Středy. Jinak hrozí velký jo-jo efekt :twisted:.

birkana
1716 příspěvků 22.4.17 13:50

Příspěvek odešel 2× :roll:.

RitaKa
22 příspěvků 11.5.17 18:40

Tak kamarádka zkoušela paleo stravu se svou sestrou a ani jedna neměly moc dobré výsledky. je to strašně drastická změna pokud ses do té doby stravovala normálně.

birkana
1716 příspěvků 12.5.17 09:54
@RitaKa píše:
…pokud ses do té doby stravovala normálně

Co je to vlastně „stravovat se normálně“? Někdo žije na tucích a sacharidech (typicky k snídani a svačině kobliha nebo chléb pomazaný čokoládovou pomazánkou :cert: ) a třeba já jsem od mala odmítala sladké zákusky, čokolády a bonbony.

Zato flák dobrého masa opečený jen „na kůrku“ (tedy uvnitř téměř syrový), domácí uzené, tatarák (dobré mleté hovězí klidně i bez přísad a i nesolené, prostě jen tak), jakákoli grilovaná masa - to je pro mne pochoutka, víc, než ledasjaký dort :hug:. Na játrovou zavářku musím koupit nejméně dvojnásobek jater, protože průběžně uštipuji.

A k tomu masu mi stačí už jen kopec zeleniny s jednoduchým dresinkem. Mám vyzkoušeno, že po masitém jídle se zasytím lépe a na delší dobu, než třeba po těstovinách upravených bez masa a nebo po rýži jen se zeleninou - i když jsou ty pokrmy relativně dost omaštěny. Samozřejmě, že sacharidové přílohy také jím, ale jen „dětské porce“, abych neurazila kuchaře :lol:. Dávám přednost luštěninám.

Podle mého názoru záleží dost na tom, jak jsme naučeni od dětství. Takže pro milovníky buchet a koláčů bude přechod na paleo stravování určitě problematičtější a „bolestnější“, než pro masožravce. Ono zbavit se závislosti na sladkou chuť bude asi podobně svízelné, jako zbavit se jiných závislostí :nevim:.

Magdulkaa
29 příspěvků 20.5.17 17:46

@RitaKa navic je to pomerne narocny na pripravu, ne?

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz