Dieta podle Štefana Margity aneb 9 kg za 14 dní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kopretinka
565 příspěvků 3.6.02 14:46
Dieta podle Štefana Margity aneb 9 kg za 14 dní

Milé labužnice, budu se teď snažit přispět špetkou k dietám… Zveřejňuji zde dietu, kterou asi mnohé znáte, ale mě třeba dalo hodně práce ji sehnat a tak chci ulehčit práci Vám, které nevíte přesně o co se jedná, nebo máte tušení, ale hledáte, jako já kdysi…

Tato dieta je známá vzhledem k tomu, že Štefan Margita (manžel Hanky Zagorové) je známý operní pěvec. Osobně jsem si ji vyzkoušela, nepodařilo se mi zhubnout 9 ale alespoň 8 kg šlo v pohodě dolů. Neměla jsem hlad, což pro mě bylo důležité. Zvažte, pročtěte si a klidně posílejte i negativní reakce. Vzhledem k tomu, že si u této diety (pokud není uvedeno jinak) určujete sami množství snězené stravy. nepociťujete hlad. Důležité je hodně pít vodu nebo neslazené minerálky. Omezit sůl, koření, vynechat alkohol a cukr. Kila se mi zpátky nevrátila, to mi věřte, faktem ale zůstává, že svíčkovou už nepapám tak jako kdysi :o)

První den
Ráno černá káva
Odpoledne 2 vařená vejce a špenát
Večer grilovaný steak, hlávkový salát a ovoce

Druhý den
Ráno 1 rohlík a černá káva
Odpoledne grilovaný steak, hlávkový salát a ovoce
Večer šunka

Třetí den
Ráno 1 rohlík a černá káva
Odpoledne 2 vařená vejce, hlávkový salát a rajčata
Večer šunka

Čtvrtý den
Ráno 1 rohlík a černá káva
Odpoledne 1 vařejné vejce a tvrdý sýr, vařená syrová mrkev
Večer 1 bílý jogurt a ovoce

Pátý den
Ráno strouhaná mrkev s citronovou šťávou a černá káva
Odpoledne dušená nebo vařená ryba a rajčata
Večer grilovaný steak, hlávkový salát

Šestý den
Ráno 1 rohlík a černá káva
Odpoledne grilované kuře
Večer 2 vařená vejce, hlávkový salát a rajčata

Sedmý den
Ráno čaj s citrónem
Odpoledne ovoce
Večer libovolný pokrm, který Vám nejvíce zachutnal

Celý jídelníček se znovu opakuje. Pokud není uvedeno konkrétní množství, znamená to, že je zcela libovolné, výběr ovoce je rovněž na Vás.

Z Institutu Maxe Planka

Všem labužnicím přeji hodně štěstíčka a pevnou vůli :o))))))))

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Labužník Sarka
433 příspěvků 7.8.02 05:41
Moc pekna dieta

Ja sundavat vahu nemusim, ale pokud budu muset tak stejkova dieta neni spatna. Muj muz uz ted tvrde vyzaduje tuto dietu drzet aniz by to taky potreboval. Casteji takove diety.

gourmet
11 příspěvků 21.3.03 17:33
Máte zkušenosti?

Tahle dieta zní dobře a že dietu potřebuju jako sůl. Ale máte s tím někdo zkušenosti? Mně připadá třeba naprosto hrozný cpát se při dietě pečivem, natož bílejma rohlíkama.

Kopretinka
565 příspěvků 22.3.03 06:19
...

Zkušenosti mám, zkoušela jsem ji, shodila jsem 8 kg … Takže kecají, nebylo to devět ale osm. Zkus ji a uvidíš. Tady jsou rohlíky, v jiné dietě bůček. Tak si vyber :o)

dag
546 příspěvků 10.2.09 14:53
pro kopretinku

rohlíky v této dietě nejsou malér. Malér jsou vajíčka. Vzhledem k vysokému cholesteru se doporučuje sníst maximálně 3 velce za týden /počítáno třeba i v těstě/

esmeralda
4812 příspěvků 10.2.09 22:25
Hodně štěstíčka a pevnou vůli....

…to je co potřebujete ke každé nesmyslné dietě.
Ona totiž funguje k a ž d á dieta, když s drží dostatečně dlouho.

Filip84
4 příspěvky 28.3.09 15:34
legrace?:)

Kdo vymyslel tuto dietu, nemohl byti zdraveho rozumu. Minimalni prisun energie, pro telo bude takova dieta naprostym sokem a opravdu bych rad videl cloveka, co toto muceni podstoupi:)
Jelikoz v podstate neprijmate zadnou energii, jiste zhubnete, ta dieta je obycejna „hladovka“, ne dieta, proste jednoduse skoro nezerete. Zadny div, ze zhubnete, ale na jak dlouho a s jakym efektem? Navic nestaci hubnout, ale vzdy se ot musi kombinovat se zmenou ziv. stylu, tedy pohyb, dbat na prisun proteinu a zaroven kontolovat mnozstvi prijmaneho tuku, sacharidu a vypocitat si mnozstvi KJ v potrave a mojo denni spotrebu atd.
Vzdycky, kdyz vidim nejakou podobnou dietu, silne pochybuji o zdravem selskem rozumu kohokoliv, kdo se necemu podobnemu muze kladne vyjardit.

Filip84
4 příspěvky 28.3.09 15:47
...

ted se na to jeste cele jednou divam a maso tam je, i kdyz 3. a 4. den je prisun proteinu temer nula. Paty den pak z neznameho duvodu odpoledne varena ryba a vecer steak, tedy 2× maso. A porad se opakuje steak.

Filip84
4 příspěvky 28.3.09 16:01
...

A 9 kg za 14 dnu znamena 18kg za mesic. Rozumne je zhubnout max. 4-5kg za mesic a i to je dost. 18 kg je 100% jojo efekt.

Labužník jandule02
1099 příspěvků 30.3.09 14:57
Dieta

Kdo chce opravdu zhubnout a pak si váhu udržet, stačí dodržet následující zá:,–(y:

  1. nepít sladké nápoje, maximálně sladit čaj 1 lžičkou medu
  2. nepít pivo ani tvrdý alkohol
  3. místo bílého pečiva tmavé, nejlépe celozrnné
  4. omezit drasticky tuky (hlavně živočišné)
  5. převrátit hmotu z večera na ráno, tj. nejvydatnější snídaně, pak k svačině ovoce, oběd (ale omezit množství) a k večeři pouze zeleninový salát
  6. vynechat dorty, sladké kynuté pečivo a pokud možno knedlíky
  7. doplnit pohybem - třeba 20 min denně orbitrek nebo jízda na kole a pod, kdo může, tak je ideální se proběhnout - začít třeba indiánským během.
    Při dodržení těchto zá:,–( jde váha spolehlivě - i když pomaleji dolů a vede to ke změně stravovacích návyků. V podstatě se naučíme jinak jíst.
bocianka
528 příspěvků 30.3.09 16:56
Hubnutí.

Každý má svou vlastní, ověřenou metodu. Někdo říká nežr.t, ale to nepomáhá. Mě se osvědčilo jíst to,na co mám chuť, ale jen málo a častěji, ale hlavně pít. Tím myslím vodu, čaj, minerálku a pod. Rozhodně ne pivo a alkohol. I když si občas dám taky sklenku vína. U mě to funguje

Sylvie
2302 příspěvků 12.4.09 21:12
Ani náhodou

A když nebudu mít žádnou energii, kdo mi bude lítat kolem dětí??

dietkabetka
7 příspěvků 16.4.09 16:38
Štefan Margita?

Stačí se podívat, jak tento pán nezdravě a obtloustle vypadá. Ještě se chlubí tím, jak často tuto „dietu“ opakuje.

bonbona
27 příspěvků 4.5.09 15:34
Funguje.

Alkohol jsem nevynechala - tedy pokud je bílé víno alkohol a zhubla 8 kilo. Jestli si to udržím, je jiná otázka, ale brala jsem to jako start rozsáhlejší úpravy stravovacích zvyků.

Sylvie
2302 příspěvků 4.5.09 17:43
...

Neumím si představit, že by nefungovala. :-)

bonbona
27 příspěvků 4.5.09 21:33
Sylvie,

klidně do ní jdi - energii na děti Ti nevezme, jen ta nadbytečná kila. Určitě se Ti to bude líbit!! A 14 dní není zase tak dlouhá doba…

Sylvie
2302 příspěvků 5.5.09 10:38
Bono

Hele, nenahlodávej, joo? :-) Já asi začnu od šestého dne odpoledne…
Asi bych tohle nezvládla, ale něco si z té diety vzít můžu.
A napiš, rošťáku!

bonbona
27 příspěvků 5.5.09 10:57
Míšo,

když to zvládnul někdo tak mlsný a slušně řečeno rozpapaný jako já, zvládne to každý. První den je nejhorší, to se těšíš jen na večeři, ale pak už to jde.
Dobré je, že tam, kde není uvedeno množství, toho můžeš sníst neomezeně a stejně zhubneš.
Ale Ty, jestli vypadáš pořád tak, jak si Tě pamatuju, tak dietu vlastně ani nepotřebuješ…

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.09 22:00
DIETY ...

děvčata pro každou z nás platí něco jiného: pokud mohu, omezte tuky … denní přísun v jakékoliv pochutině by měl být 50 g … počítejte. Ovšem něco jiného je jedinec, který fyzicky pracuje a jedinec, který se povaluje doma u počítače. Ahoj Jana

janyha
1 příspěvek 20.4.13 20:40

U každé diety je zásada odkyselení těla. Určitě by se mělo jíst po trochách alespoň 5-6 krát denně. Doporučuje se pitný režim jako neslazené vody a čaje ale určitě by strava měla být rozmanitá co se týče vitamínů a jiných složek pro tělo důležité. Pečivo určitě ne bílé ale spíš se zaměřit na pečivo s větším obsahem žitné mouky.Na pečivu by mělo být uvedeno žitno-pšeničné a ne opačně. Nejlépe je čistě žitné a nebo sojový rohlíky. Oběd jím z dezertního talíře protože je to o nastavení v hlavě. Dám si jeden zmrzlinový kopeček rýže a hodně zeleniny a maso, rybu…už jen tím že jsem se naučila jíst pravidelně tak jsem během 20ceti dnů zhubla 2kg a to ještě ani nezačínám s dietou ale jen s odkyselením těla. Nedoporučuje se zhubnout víc jak 5kg za měsíc aby tělo neutrpělo šok. Takže tady ty diety kde se píše že jen trochu a málokrát za den je blbost, teda alespoň tak to vnímám. Taky to konzultuji s odborníky. Margita a ostatní sním co tady ten nesmysl drží si zakládá na tom že si naruší zdraví…

Teush
1 příspěvek 12.5.13 21:09

Mě tahle dieta dává smysl - omezení sacharidů a větší příjem bílkovin vede k tomu, že nemáme hlad a zároveň se hubne. Já se do toho jdu pustit od zítra, tak uvidíme :-) chci vydržet 14 dní a zapojit i můj orbitrek do akce. mám měsíc bezmléčnou a bezlaktozovou dietu (samosebou vyměním jogurt za přesnídávku neslazenou) a trpím už tak dost :D (milovník pečiva a sušenek).. tak hodně štěstí všem přeji :-)

Romy2677
3 příspěvky 24.1.14 10:21
Romy

Souhlasím s váma dieta je o vuli nepřežírat jse a podobně necha jse hubnout všelijak jo jo efekt je prevýt skušenost jsem vášnivej jedlík doporučuji hubnout pomalu a hlavně pohym, zhubnout zvládam a nepotřebuju radit ani sestavovat jidelniček a platit za to, proboha lidi žerte a hubněte s rozumem :lol:
Přeji hezký den.

Romy2677
3 příspěvky 24.1.14 10:26
Romy

Dost dobrá hladovka nestačilo by 100g tvrdýho hleba 2dcl vody
Toto je šílený
přeji hezký den :zed:

mein
10 příspěvků 29.1.14 20:08

Tak to se přiznám, že se mi zdá ujeté jako dieta. Co to kafe každé ráno? Nářez bílkovin na večer?? Nechápu… Co takhle trocha více pohybu? A omezení přísunu energie. To je základ každého shazování kg. No a jinak toho tu bylo napsáno v diskuzi dost jiného s čím by se dalo souhlasit. ;)

felin
1 příspěvek 30.3.16 11:59

Tak jsem si tu včera vše přečetla a musím konstatovat, že nechápu jak někdo může říct že i tohoto zvěrstva nemá hlad? Zkusila jsem vynechat snídani jak je psané v 1 dni a už v 8.00 mi bylo na umření :mrgreen:,motání hlavy a pocení..
Je to nesmysl a navíc nezdravé, myslím že jojo efekt se už programuje v těle hned na začátku..A také se nic nepíše o pohybu, takže neveřím že to jde z tuků, tělo si nastaví ůsporný režim a spaluje ze svalstva, a kde není svalstvo nemá kdo spalovat!
Sice jsou ty velká kg dolů lákavá, ale nemá přece smysl když je to na chvilku..Ráno je potřeba energie do těla, nebo taky startujete auto bez paliva?
Přeji všem aby našli lepší, zdravější a trvající formu se zbavit tuku navíc :)

MarekMa
2 příspěvky 20.7.16 21:00
Toto je celkem šílená dieta :)

Tak tuto dietu bych nedoporučoval ani svému nepříteli :D Znám mnohem pohodlnější způsoby, jak zhubnout. Mezi mé nejoblíbenější patří si dát pár dní či týdnů na RAW stravě, tělo se trochu vyčistí a samo shodí několik kilogramů.

Edit admin - odkaz

marušemoruše
1 příspěvek 2.10.16 21:20
To raději nee

Hele hledala jsem na netu, co to vlastně jako je ta jeho dieta a kdyz jsem viděla ten jeho jídelníček :nevim: no asi bych umřela hlady… Tohle se nemůže podařit nikomu trvale udržet. Není to snad ani zdravé. :cert:

Edit admin - odkaz

Frei123
4 příspěvky 17.12.16 13:39
dieta

No mě to moc dobré nepřipadá - http://zdravi-hubnuti.cz/…itova-dieta/ tady je taky negativní diskuze. Minimálně jíst 5 jídel denně přece.

Magdulkaa
29 příspěvků 24.1.17 09:10

@marušemoruše no, myslím si to same…Jezisi, vzdyt tam je prakticky zarucenej jojo…nehlede na to, ze on to drzi celej zivot…to neni o tom, ze si proste tady budu chvili drzet jeho dietku a pak pohoda…

Zuzka1973
2375 příspěvků 24.1.17 10:20

@Magdulkaa - JO-JO efekt hrozí u VŠECH diet…
Jediné, co funguje, je změnit od podlahy svůj stravovací režim tak, aby člověk ani neměl hlad, ani se nepřejídal a vše bylo v rovnováze a nejlépe bez polotovarů - vše jen ze základních surovin, nic si neodpírat, jen se naučit kolik čeho a kdy.

Tahle dieta je totálně na nic… navíc ať je to jak chce, chlapi mají jinak nastartovaný metabolismus, takže co jde chlapovi snáz, na to my ženské musíme vynaložit úsilí o dost vyšší…

Už jsme se ti pokoušeli radit u jiného vlákna, jak na to, ale to, že stále ještě hledáš „zaručenou“ dietu (ta neexistuje), tak v podstatě hledáš jen možnost zhubnout a pak se vrátit k normálu - ale o tom je právě ten JO-JO efekt - jakmile nějakou dietu ukončíš, následuje pokaždé…
Mohla bych o tom pomalu sepsat knihu, kolik diet jsem zkoušela a všechny byly „zaručené“ a jak jsem pak vždy dopadla…
Ale bohužel jsem správnou cestu našla až po čtyřicítce, ale i tak jsem ráda, že přeci jen ano…
Za rok a necelý měsíc mám dole 26 kilo, bez omezování, pouze s přirozeným pohybem, jídelníčky si chystám sama vždy večer pomocí bezplatné aplikace KalorickéTabulky, a to z věcí, které běžně najdu v lednici nebo ve špajzu.
Postupem času to mám stále více a více „v oku“, takže to zabere minimum času, neleze to do peněz…

Tak třeba tento komentář pomůže někomu, kdo se nebojí začít a ne jen bezcílně hledat něco, co neexistuje…

Kateřina Říhová
9 příspěvků 14.2.17 09:25
No to snad...

Taková dieta porušuje snad všechno, co o hubnutí říkají opravdoví odborníci. Černá káva na lačný žaludek, bílé pečivo samotné bez bílkovin, sladké k večeři (ovoce, jogurt). Myslím, že bych umřela hladem a byla přitom ještě tučnější, než teď.

Žádná dieta na světě nezpůsobí zázračné zhubnutí, které by vydrželo přechod k normální stravě. Trvale zhubnout jde jenom trvalou změnou životosprávy. Všechny zázračné pěti, osmi, nebo čtrnáctidenní diety jsou dobré tak maximálně do plesových šatů s tím, že za pár dní to máte zpátky.

Mně spolehlivě pomohl stepper, čili takové ty šlapátka na zemi. Vydržím na nich pomalu šlapat večer během zpráv, každý den. A za 14 dní mi padaly rifle!

Magdulkaa
29 příspěvků 7.3.17 22:45

Pravda pravda…Znám osobně pár lidí, kteří tuto dietu drželi…Když už vydrželi tento drastak tak dlouho, aby byli videt vysledky, tak to měli za chvíli zase nahoře…

Sona.K8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.17 21:17

Ježiši, takový složení jídla by mě akorát tak zabetonovalo :/

Loveme
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.3.17 16:17

:-O no, tohle bych asi nezvladla…taky to spis vypada tak, že bych pak měla problém jit na velkou :D

VěrkaVe
29 příspěvků 7.4.17 18:42

Přijde mi to strašně nevyvážené. Jedla jsem podle dietního poradce a podle jeho jídelníčku se dalo normálně žít bez hladovění. Vydržela bych to takto jíst asi den dva a pak bych chytla takový záchvat hladu že bych snědla i ledničku :lol: :)

di
2453 příspěvků 7.4.17 19:32

@VěrkaVe No, pokud jsem to z nedávného rozhovoru s ŠM v Magazínu LN pochopila dobře, sám ŠM už tuhle dietu rozhodně nedrží.

Kaculka10
27 příspěvků 9.4.17 18:10

A víte že se to temu vůbec nedivím? tohle je fakt celkem hloupost pro tělo, nejsu žádná štíhlá krasavice ale do tohodle bych nešla ani kdybych měla vyměnit celý šatník a změnit velikost

VěrkaVe
29 příspěvků 11.4.17 18:45

Di: ono se to asi nedá držet dlouho, jak se tělo vyhladoví tak se neuhlídá
Kaculka10: máte pravdu, ono je lepší se svěřit nějakému odborníkovi který vám udělá dietu na míru ale někdy v životě je lepší se vykašlat na dietu a vyměnit malé oblečení za větší, přece jenom my ženy rosteme do krásy a do šířky :D na druhou stranu vyvážený zdravý jídelníček má taky něco do sebe :nevim: :mavam:

RitaKa
22 příspěvků 12.4.17 11:41

U téhle diety bych už druhý den umřela hlady, navíc to složení mi nedává smysl :? černá káva na prázdný žaludek? :nevim:

VěrkaVe
29 příspěvků 13.4.17 09:33

No sice se může jíst kolik chce ale i tak :D černou kávu piju taky někdy, ale pak lítám pořád na záchod, možná to funguje na principu že se člověk hned pěkně pročistí :D

RitaKa
22 příspěvků 13.4.17 20:22

@VěrkaVe No právě, po kávě na prázdný žaludek člověk nemůže ani chvilku posedět (na jednom místě) :D je pravda, že panu Margitovi to asi mohlo být tehdy vcelku jedno :D

Kaculka10
27 příspěvků 14.4.17 20:45

Nemáte vyzkoušeno někdo nějakého poradce? po dvou dnech této diety jsem vyžrala ledničku a efekt nic moc
kafíčko po ránu je na denním pořádku a nic to se mnou nedělá, tak nevim co dělám špatně

VěrkaVe
29 příspěvků 16.4.17 09:43
@Kaculka10 píše:
Nemáte vyzkoušeno někdo nějakého poradce? po dvou dnech této diety jsem vyžrala ledničku a efekt nic moc
kafíčko po ránu je na denním pořádku a nic to se mnou nedělá, tak nevim co dělám špatně

takové stavy znám moc dobře, ono jak se tělo vyhladoví tak taky vysaju všechno, zkus se mrknout na poradce na internetu co máš nejblíž, já jsem chodila do světa zdraví, poboček mají celkem dost a byli tam fajn
samozřejmě pokud nepojedeš podle jídelníčku tak to nepůjde :lol:

Loveme
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.4.17 20:19

Máte někdo zkušenosti se zácpou po změně stravy?

Zuzka1973
2375 příspěvků 17.4.17 17:22

@Loveme - ano, je to ale normální, tělo si zvyká na vyšší příjem vlákniny. Pomohlo mi důsledné dodržování pitného režimu a nástup vlákniny zvolnit, nehnat to hned na doporučenou hranici… takže teď už mi nedělá problém cca 30 g vlákniny ze stravy na den, více se prý také nedoporučuje…

VěrkaVe
29 příspěvků 18.4.17 18:40

To je fakt, taky jsem s tím měla problém, ale hlavně proto že jsem do sebe začala ládovat vločky po hrstích a všechny ty celozrnný věci.. pomohlo mě jabkové smoothie které splnilo svůj účel dokonale :D
ale jak říká zuzka… pít pít pít (vodu) :D

RitaKa
22 příspěvků 19.4.17 15:45

@VěrkaVe Teď jsi mě rozesmála, protože úplně stejný zážitek jsem měla s jabkovým smoothiem já a krásně jsem si na to vzpomněla :D
litry vody jsou třeba. vážně litry. Podle mě můj dietní plán by vůbec nefungoval bez toho abych pila tolik vody.
@Kaculka10 mrkni po netu jak píše Věrka a popřemýšlej co je pro tebe lepší (na mě třeba takovéhle hladově+ní fakt nefungovalo :D)

Kaculka10
27 příspěvků 20.4.17 18:43

Tak jablek mám haba kuk to by mohlo vyjít jako očista střev
tak jsem tak koukala a ceny jsou různé
kolik se za toho poradce tak normálně dává?
a co říkáte na jemně perlivé nebo perlivé vody (neochucené)? myslíte že to můžu?

Zuzka1973
2375 příspěvků 20.4.17 19:45

@Kaculka10 - vodu raději spíš neperlivou, ale jemně perlivá občas nezaškodí…
Já mám nejraději obyčejnou z kohoutku a do ní si dávám citron, nebo pomeranč, kousek máty, nebo pár plátků jablka nebo zázvoru: fantazii se meze nekladou :D

Ceny poradců neznám, já hubnu sama za pomoci webu KalorickéTabulky.
Za rok a čtvrt mám dole bez hladu už 29 kilo a bez nutnosti někomu platit… ;)
Tam je to zadarmo…
Ale člověk nesmí být pohodlný… kdo chce zhubnout, vydrží to i bez dohledu poradce, kdo to nevydrží, tomu ani poradce nepomůže…
Ale kdo má nějaké zdravotní problémy, musí brát na ně ohled a pokud jde o vážnější - tak bych změny v jídelníčku řešila se svým lékařem…

Loveme
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.17 11:37

Jak se tváříte na proteinvou dietu? Prý je fakt účinna…?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz