Dieta po vytržených madlích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Jiti02
170 příspěvků 09.08.06 08:27
Dieta po vytržených madlích

příští týden hlídám - blbost, zabezpečuji krmivovou základnu - pro 17-ti letého syna mého přítele, který je po operaci, po vytržených mandlích. Nesmí smažené, pečené, kořeněné … poraďte prosím co vařit..... zatím jsem vymyslela pouze těstoviny s tomatovou omáčkou (maso namelu) a my ostatní si to dochutímě až na talíři
Jasně, to je ono, prostě jsem si myslela na jídelníček, který by mohl jíst i on i my jenom s drobnou úpravou. Napadá vás něco???
Díky moc na pomoc.
 J.

Reklama

Reklama

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 09.08.06 11:18
Pokud si pamatuji...

je to už hodně dlouho, co mi vyndavali krční mandle, ale pamatuji si: kaše (rýžová, ovesná, krupičná), bramborovou kaši s jakýmkoliv masem jemně usekaným, haše, květák s vajíčkem, dušená mrkev nebo jiná zelenina spíše kašovitá. Myslím, že lze udělat třeba hovězí s rajskou (nebo jinou) omáčkou, pro pacienta maso jemně usekat. Pacientovi bych dávala přílohu takovou, aby v krku „nedřela“ (asi tu bramborovou kaši nejspíš nebo rýži, hodně uvařené brambory), ostatním ty brambory uvařit méně. Určitě pudingy, ale to je spíš dezert než hlavní jídlo, ze sladkých jídel rýžový nákyp apod. (to ale asi sedmnáctiletý muž moc nemusí…). Když udeláš přírodní řízky s bramborovou kaší, jemu maso jemně nasekáš, tak si pochutnáte všichni.

Eleeen
1127 příspěvků 09.08.06 13:27
...

Vypadá to na měkkou stravu, což je logické, já bych asi nejraději byla na vajíčkách (cholesterol-necholesterol), třeba vajíčka na měkko, volská oka apod., Takový špenátek, brambory (marodovi pošťouchat) a volské oko… Anebo míchaná vajíčka s cibulkou a kousky slaniny…

Labužník Jiti02
170 příspěvků 09.08.06 14:15
Jo vajíčka

o těch bych taky mohla být živa, ale musím se přiznat, že jsem ho snad nikdy vejce jíst neviděla ..... ale možná „nouze naučila i Dalibora housti“. A na sladké, to ho taky nedostanu … jogurty a pudingy jsem si myslela ke snídani a to bude ze sladkého všechno - možná tak, ještě jako zákusek po večeři krupičnou kaši.
Asi budeme obden mít přírodní řízek (asi spíš dušený) s bramborovou kaší a těstoviny s omajdou. Taky mě ještě napadl buřtguláš, čočková kaše nebo polévka .....
Asi mě nejvíc děsí to nekořenění, protože jsem zvyklá vařit pro dospěláky, kteří pepř, česnek a chilli můžou snad ve všem (cituji některého labužníka: do všech jídel, kde není vanilkový cukr patří alespoň jeden stroužek česneku).
Moc děkuji, myslím, že základ mám a pak už se domluvíme, na co bude mít chuť a jak se to bude hojit
Hezká den. J:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz