Dieta bez kulhydrátu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lindaa
114 příspěvků 18.04.05 13:03
Dieta bez kulhydrátu

Potrebuju shodit zhruba 20kg a byla mi doporucena dieta bez kulhydrátu zato s vysokým obsahem proteinu. Myslím ze se jmenuje Atkinsova. Máte s ní nekdo zkusenosti, poprípade nejaké zajímavé recepty? Není to dieta v pravém slova smyslu spís zmena zivotního stylu a docela bych to i zkusila, ale ráda bych si precetla názory jiných nez se pustím do jídelnícku bez testovin, rýze, brambor, lustenin a peciva. Dekuji

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 18.04.05 13:37
to Lindaa

ke všem dietám doporučuji přečíst poradnu na iDnes - je právě tady

penda
4752 příspěvků 18.04.05 14:11
Lindoo ;-)

mám doma celou knihu věnovanou této dietě. Babi měla chuť to asi před rokem vyzkoušet, ale dlouho u toho nevydržela, jako u žádné z diet ;-). A jedním z důvodů, proč nevydržela byl i ten fakt, že autor knihy a diety vůbec umřel na selhání srdce z důvodu nadměrné obezity!!! (povídala jedna labužnice.., snad jsem si to zapamatovala dobře; jestli ne, chery ;-) se určitě ozve a upřesní jeho úmrtí).......
Nevím, odkud jsi, pokud od nás (ČR), kniha vyšla v r. 2000 pod názvem Nová revoluční dieta (Robert C. Atkins), cena 199,– Kč. Pokud jsi zahraniční, originál nese název Dr. Atkin's New Diet Revolution, vydaný nakladatelstvím M. Evans & Company, Inc. v roce 1992.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.05 14:05
Lindaa

určite odstránenie časti cukrov v strave je najmenej rizikové pre telo (cukry=sachari­dy=uhľohydráty = kuhlhydraten=kar­bohydráty…), pokiaľ ho neochudobňuješ o bielkoviny a primerané množstvo tukov.
Len nezabudni, že cukry sú aj v nealkonápojoch, džúsoch, niektorých ovocinách (banán…)

v skratke a VEĽMI zjednodušene
cukry - pohotovostné, krátko a strednedobé zdroje energie (obilniny, zemiaky, strukoviny, jednoduché cukry - repný, ovocné, zeleninové, med…)
tuky - dlhodobé, zásobné energetické zdroje, nutné pre funkciu mnohých vecí, napríklad aj dostupnosť vitamínov (živočíšne aj rastlinné)
bielkoviny - základné a nenahraditeľné pre obnovu a tvorbu svalstva

a potom ďalšie nemenej dôležité ako minerály, vláknina, vitamíny, … ale tie už z pohľadu opimalizácie hmotnosti nie sú až tak dôležité

Labužník Triss
160 příspěvků 19.04.05 13:24
...

jakakoli jednostrana dieta je hazard se zdravim

trikolka
383 příspěvků 22.04.05 07:44
Lindo

skoda casu, co stravis u Atkinsovo knizky (nebo nejake jine). vic pohybu, mene jidla, aby se energeticka rovnice prevazila na tu spravnou stranu. zkus si najit nejakeho noveho kone - sport, pokud te to bude bavit, pujdou kila dolu jako po masle. A navic, abys vedela, jestli jis dostatecne malo a hybes se dostatecne moc, tady odkaz na vybornou stranku, kde si to muzes sama sledovat. (v anglictine)
 www.fitday.com

penda
4752 příspěvků 22.04.05 07:50
..a na stránce...

flora.cz to máš dokonce i v češtině ;-)

Eja
3820 příspěvků 22.04.05 14:48
Atkinsova dieta

je jedna z nejméně zdravých diet, kterou vůbec někdo vymyslel - pokud mluvíš o změně životního stylu, tak jednoznačně k horšímu. Rozhodně je zdravější krajíc chleba bez plátku slaniny než plátek slaniny bez krajíčku chleba. Při této dietě všechny cévy přímo chrochtají blahem a už si plánují, která se ucpe první.....

Manana
1515 příspěvků 28.04.05 23:58
Lindoo

kdybych mohl zjistit, co jsou to kulhydráty, tak bych ti i poradil, bohužel nevím, co to vlastně je. Můžeš mi poradit?

penda
4752 příspěvků 29.04.05 06:55
Maňánku,

koukni sem , třeba Ti to někdo z té dánštiny i přeloží ;-)

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.05 09:20
Manana

18.04.2005 - 14:05 v tomto fore

• inak cukry

Jaara
25 příspěvků 03.08.05 14:11
Pendo, nevěř všemu, co se povídá!!!

Dr. Atkins zemřel po náhodném uklouznutí na zledovatělém chodníku před svojí kanceláří v New Yorku. Viz článek v CNN zde:
http://www.cnn.com/…obit.atkins/ , to jen na okraj. JInak bezuhlovodanové diety mají ještě další svoje guru. Kromě Atkinse (dožil se 73 let) je zde Optimální dieta Dr. Kwaśniewskiego (nar. 1937), který ji sám na sobě i své rodině praktikuje od roku 1966 a konečně Dr. Lutz (nar. 1913), který s ní začal v roce 1957.
Principy diety jsou velmi jednoduché a navíc netrpíte nikdy hladem. Já sám jsem před časem začal s Optimální dietou Dr. Kwaśniewskiego a nemám nejmenší problémy. Naopak, tato dieta se zove optimální proto, že tlustý zhubne a hubený přibere na optimální váhu. O principech těchto diet se nejvíc dozvíte zde: http://www.dobradieta.pl/
Můžu jen říci, že jsem plný energie a cítím se jako nikdy dřív

esmeralda
4813 příspěvků 03.08.05 22:33
Jaaro,

nevěř všemu, co se povídá!!!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz