diakritika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
airan
652 příspěvků 27.02.06 17:28
diakritika

Vazeni navstevnici labuznika, uz jsem se docetla jak se stavite negativne, kdyz nekdo nepouziva diakritiku.Zaprve chci podekovat tomu, kdo tu diakritiku pridal do meho preceptu na jatra k pivu. U mne neni problem jen anglicka klavesnice ale i to (priznam se bez mlaceni) ze kolikrat nevim kde presne ty carky a hacky patri Tak se prosim na mne nezlobte a mejte schovivavost. Preji vsem dobrou naladu a pohodu.

Reakce:
di
2451 příspěvků 27.02.06 17:40
Airan

Na Tebe se snad nikdo zlobit nemůže, když čeština není Tvá mateřština. Piš dál, diakritika nediakritika.

Podskalacka
109 příspěvků 27.02.06 21:57
Milá Airan,

měla jsem kolegyni z Ukrajiny a vím, jak strašný problém pro ni byly naše čárky nad samohláskami. Ona je pak raději dělala všude. Nevztahuj tyhle řeči na sebe, prosím tě, čeština je těžká. Kéž bychom uměli cizí jazyk tak dobře, jako ho umíš ty!

airan
652 příspěvků 28.02.06 09:26
...

Holky, dekuji za pochopeni.

Manana
1515 příspěvků 28.02.06 17:21
airan

i klucí!!!!!!!!!!
Masti to tam jak se ti to povede, tobě přeci rozumíme!
Horší je to s rodilejma Čechama, který tu svou mateřštinu neovládaj ani v hovorové řeči ani v mluvě dnešních mladých (ze který já sem na větvi a obdivuju tu invenci!), a pro vysvětlení toho, co chtěli říct použijou jen smajlíky. Tam pak tomu jeden nerozumí ani po jejich výkladu. O smajlících si, já starej zastánce našeho krásného a bohatého jazyka, stále myslím, že by měly sloužit jako doplněk ke sdělení nebo zdůraznění, či vyjádření citového zabarvení k tomu, o co se chce člověk podělit, a ne jako základ komunikace. A ať mě kamenujou!

airan
652 příspěvků 28.02.06 17:42
Manana,

Tobe tak dekuji Co se tyce smajliku, uplne spouhlasim, taky pouzivam jako doplnek, obzvlast kdyz nekdy veta vypada silene vazne a pritom je myslena z legrace

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz