Diabetes typu II

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 08.05.08 16:35
Diabetes typu II

Moc prosím za kamarádku Olinku, jejíž maminka má cukrovku typu II, všechny labužníky o vkládání receptů, které jsou pro cukrovku tohoto typu vhodné.

Já slíbila Olince už před měsícem, že prohledám všechny časopisy a ústřižky, co doma mám, ale protože jsem všechny časopisy o vaření nastrkala do krabic a odnosila do garáže v době, kdy jsem chystala výbavičku pro malou, nějak se prostě nemůžu dostat k tomu, abych se do té garáže dostala a bedny přinesla zpět a mohla je prohledat. Je to i tím, že tu zkrátka není dostatek místa, až budeme do půl roku ve svém, bude to o ničem jiném … :o) …

Tak moc prosím, pomožte mi. Budete to mít u mě schované, jak ve škatulce. Příležitostně to všem oplatím. Pište sem i rady, pod recepty klidně i o zkušenostech s touto nemocí diskutujte, nakonec nikdy nevíme, kdy se nám to může hodit stejně tak, jako teď Olince. Prosím ale, hlavně se pod recepty nehádejte, to nemoci určitě nepomůže …
Moc díky!

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 08.05.08 16:38
minulá diskuze na toto téma

zde

Labužník housenka02
609 příspěvků 09.05.08 08:07
jak říká Vladka...

hodně toho bylo napsáno již v minulé diskuzi, myslím si, že odkaz je dostatečně výstižný a kamarádka si určitě vybere.

Z mé zkušenosti bych chtěla jen napsat, že jsem vpodstatě využila zatím všechny dostupné recepty, nijak zvlášť jsem je neupravovala, nakonec i já to v té diskuzi píši.

Jenom jsem si osvojila pár základních pravidel:

• naprosto jednoznačně jsem vyloučila živočišné tuky a vařím zá:,–(ně na oleji nebo pokud možno i bez něho ( využívám Pomalý hrnec)
  • sladkostem se až tak zá:,–(ně nevyhýbáme, ale pokud možno používám umělé sladidlo Diachrom nebo jemu podobná sladidla ( k dostání v lékárnách), naštěstí k nám vnoučata až tak často nejezdí a tak se peče tak 1× za týden
  • díky domácí pekárně jsem se naučila péct celozrnné pečivo včetně chleba ( alespoň na ni nepadá zbůhdarma prach)
  • naštěstí konzumace tvrdého alkoholu je u nás vzácná a zcela výjimečná, takže tady problém určitě nebyl, omezili jsme pouze konzumaci piva a červeného vína - zde jsme se zaměřili víno červené a suché
  • zpočátku jsme sledovali glykemický index, ale posléze jsme od toho upustili, vzhledem k tomu, že se ustálil odpovídající typ stravování
  • velmu důležité bylo naučit se jíst minimálně 5× denně a do jídelníčku zařadit odpovídající množství ovoce a zeleniny
  • z jídelníčku jsme vyřadili smažené pokrmy ( hlavně řízky, karbanátky ap.) a ve větší míře jsme zařadili drůbeží a rybí maso

Chtěla bych tímto poděkovat zejména DaněJ za vyčerpávající odpovědi i odkazy, hlavně v začátcích nám velmi pomohly - Dano, ikdyž velmi opžděně ti děkuji ( kaji se a červenám).

Vladko, myslím si, že pokud si tvoje kamarádka přečte pečlivě onu diskuzi tak ani moc nebude potřebovat speciální recepty, ony ty klasické se dají mnohdy upravit už jen pouhou výměnou kritických surovin, ale pokud o ně bude stát můžu ti je poslat, ale asi bychom to řešily soukromou poštou nebo meilem ( mám tu k dispozici vzorový jídelníček i celkem dost receptů).

Zároveň bych chtěla podotknout, že zatímco můj partner během 18 měsíců shodil téměř 10 kg, já ani deko ( čímž nechci říci, že to nepůsobí na všechny stejně, ale u mě je to způsobené spíše tím, že chodím tajně mlsat, zejména oříšky - ale ne že to na mne prásknete! - on to ten můj samozřejmě neví, jinak by je všechny sežral sám!).

penda
4752 příspěvků 23.06.08 10:21
pár receptů ...,

které jsem vložila já … když dám totiž souhrnně do vyhledávače „(dia)“, vypadnou i recepty od babi, které ale nejsou všechny diabetické, ale jsou mezi nimi i dietní … dříve se to tady prý tak značilo … proto uvádím recepty jen ze svého soudku …

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz