Demižon - vyčistit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 01.07.05 07:26
Demižon - vyčistit

Mám doma starý pěkný demižon, jen nevím jak na to, abych ho po letech „zahálení“ na půdě mohla používat. Má úzké hrdlo a to naprosto znemožňuje vyčištění uvnitř jakýmkoli manuálním způsobem. Netušíte, zda existuje nějaká chemikálie či jiný způsob, a pokud ano, kde je koupitelný, jak ho zbavit vnitřní špíny a usazenin? Vlastně ani nevím, jak uvnitř vypadá, protože je pečlivě obalen krásným opletem a není možné ho prohlédnout…

Díky mnohokrát předm za rady, budou-li :-)

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 01.07.05 07:45
Demižon - vyčistit

Lucianko, v dnešní době je asi na trhu mnoho chemických čistidel. Matně si ale vzpomínám, že moje maminka naplnila jakoukoliv láhev mýdlovou vodou, nechala odmočit, pak vodu vylila, od taťky si vypůjčila hrst broků, do láhve je nasypala a pak s tím třepala tak dlouho, až se usazenina uvolnila.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 01.07.05 08:40
Esmeraldo,

chemikálií je asi opravdu spousta, jen já je nějak moc nemusím… takže raději asi půjdu shánět broky! Děkuji za radu!

esmeralda
4813 příspěvků 01.07.05 08:44
Lucianko !

A nebo kuličky z malinkých kuličkových ložisek…

babca
22 příspěvků 01.07.05 10:12
Luci !!!

Nejlepší je hrubší písek, trochu vody a kroužením kaly z demižonu „vypískujeme“. Vypláchnout a hotovo ! Pozor nerozbít, byla ba ho škoda !!!

iva  01.07.05 13:34
Demižon

můj „chemický“ manžel různé těžko přístupné nádoby čistí tak jako Babca, ale přidá i trochu jaru (chemik se přece nezapře).

kltko  01.07.05 16:17
...

Určite nechať odležať vo vode, s trochou saponátu.
pretrepať s pieskom, jemným štrkom (ideálny tzv. vodárenský piesok - kremenný s asi milimetrovou zrnitosťou) Skúsiť pozrieť proti slnku, či sú nejaké u:,–(eniny a koľko ich je - aj pri opletenom demižóne sa dá čo to vidieť..
Ak nepustia saponátovou vodou použiť

• teplý ocot, kyselinu citrónovú (nie vrelé, aby sklo neprasklo, najlepšie je mať demižón „predohriaty“ teplou vodou s postupne zvyšovanou teplotou) na vodný kameň
  • lieh na prípadné mastné u:,–(eniny

vonkajší výplet (aj plastový, aj prútený) namočiť a vydrhnúť so saponátom kefkou (kartáčom)

Zátku (špunt) - ak je korková vyvariť vo vode

Peknú zábavku

Labužník Triss
160 příspěvků 06.07.05 18:18
Ryze

nasyp do demizonu nevarenou ryzi, jar a treba i pisek na nadobi a protrepej, nemichej

DanaJ
1136 příspěvků 07.07.05 15:49
Rýže...

…je škoda. Naházej tam drobné kamínky a zalej mýdlovou nebo jarovou vodou. Chvilku „motej“, chvilku nech stát a pořád opakuj dokola, dokud to nebude.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz