delena strava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

martulinka
1 příspěvek 02.07.04 08:24
delena strava

ahojky,chtela bych se zeptat,jestli pri delene strave muzu treba 2 dny po sobe jist vyrobky ze skupiny skrobu????nebo to musim stridat?

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 05.07.04 03:31
dělaná strava

Martulinko, vidím že ti nikdo neodpovídá.Je to nejspíš tím, že tvůj dotaz už zapadl a nikdo si ho nevšimnul. Poradila bych ti ale o dělené stravě nic nevím. Touto mojí odpovědí se ale tvůj původní dotaz dostane zase nahoru a snad se někdo chytí.

esmeralda
4813 příspěvků 05.07.04 03:31
dělená strava

No a ještě překlep. Strava je dělená nikoliv dělaná.

Kopretinka
565 příspěvků 05.07.04 12:00
Martulinko,

o dělené stravě ví nejvíce Pampeliška , ale ona je teď na měsíc v Kanadě , pokud vydržíš, tak jí tento dotaz pošlu na email a jakmile se vrátí, určitě ti odpoví

pavlasek
18 příspěvků 06.07.04 04:19
...

Martulinko,
pokusim se Ti to trochu vysvetlit. jeden cas jsem tuto dietu drzela.
Jedna se o to nejist dohromady skroby s bilkovinami. Ja jsem to delala tak,ze treba v poledne jsem mela zeleninovy salat treba s kuretem. Pak vecer housku s rajcetem a salatem. Ovoce se ji take uplne zvlast to jsem jedla rano. Nejdulezitejsi je casovy odstup po „skrobovem“ jidle se ma cekat 2hod. a po „bilkovem“ jidle az 4hod. Jestli jis 2 dny po sobe „skroby“ je celkem jedno. Ale zas na druhe strane tvoje telo potreboje jak „skroby' tak bilkoviny“.
Doufam ze ti to trochu pomohlo.
Jo esmeraldo mam-li tam chybu tak sorry, ziju uz 18let v kanade.

penda
4752 příspěvků 06.07.04 07:52
pavlásku,

esmeralda zase žije v Austrálii…a už pěknou řádku let…:-))

esmeralda
4813 příspěvků 07.07.04 00:50
Pavlásku,

nějak mi nedošlo v čem bych měla hledat chybu. Jak jsem už uvedla, tak o dělené stravě nic nevím, ale ráda se poučím. Napiš zda jsi po to zhubl (zhubla). Já jsem totiž zklamání pro dietáře. Jestliže je pro mě ještě nějaká naděje tak se o tom ráda dozvím.

penda
4752 příspěvků 07.07.04 01:40
esmeraldičko,

já pochopila pavlásku (je to holka) tak, že zrovna četla tvoji reakci na článek od pepíčka o tom, jak vkládat recepty, protože já to četla také tak postupně, proto jsem to z toho vyvodila..pokud se pletu, tak se omlouvám

pavlasek
18 příspěvků 07.07.04 14:58
Esmeraldo,

Jen jsem myslela, aby jsi me nehledala chyby v mem psani jako u Martulinky to byla vicemene sranda.
Co se tyka te delene diety tak jsem zhubla. Ale nejvice se me podarilo zhubnout (8kg za dva mesice) ted na jare.
Jedla jsem rano az do obeda jen ovoce, na snidani umixovat pulku grepu, banan pak treba jablo, hrusku nebo jahody, broskve, maliny apod. proste to co je doma. Pak do obeda jsem uz nic nejedla jen treba pit Zeleny caj ( ten je take dobry na hubnuti). V poledne nejake maso se zeleninou a vecer treba testoviny se salatem nebo chleba s rajskym.
Navic jsem nekde cetla, ze by se nemelo pit (nic) behem jidla, ze se tim redi zaludecni stavy. Davalo me to dosela smysl a tak jsem to take zkusila. Vzdy pul hodiny pred jidlem jsem uz nic nepila a pak jsem vzdy cekala aspon hodinu pred dalsim pitim caje nebo vody. Ze zacatku jsem uplne vy:,–(ila sladky( to bylo pro me nejtezsi, mam to hrozne rada).
Po mesici jsem si obcas neco dala a zatim se drzim. Ale stejne si myslim, ze clovek si musi sam najit co mu vyhovuje.
Tak snad Ti to pomuze hodne stesti.

esmeralda
4813 příspěvků 08.07.04 03:45
Pavlásku,

díky za informace. Snad je přeci jen pro mě naděje.

barbaanek
99 příspěvků 27.08.04 11:45
Jak to tedy vlastně je??

Ahoj, přečetla jsem si příspěvky, a narazila jsem na nesrovnalost: já o dělené stravě četla dvě knihy, a v obou se psalo, že se má skupina dodržet po celý den, tedy 24 hodin, a pak se tělo osm hodin (také během spánku) čistí a vstřebává. Podle knih od dietetiků tedy nestačí nemíchat skupiny během jednoho jídla, ale celý den! Nejsem žádný expert, ale ten rozdíl mi přijde docela markantní, takmě samotnou zajímá jak to tedy má být, a odkud pochází informace o dvou hodinách. Logicky vzato je pravda zřejmě někde uprostřed, protože trávíme okolo šesti hodin, takže dvě podle mě určitě nestačí…?Poradíte někdo?Jo, a psali že se nemusí dny pravidelně střídat, ale je tolepší kvůli vyváženému přísunu živin, vitamínů atd.

Jiřinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.05 20:04
dělená strava

Já jsem jedla dělenou stravu abych shodila a trochu se mi to dařilo. Já osobně jsem čerpala z knížek Lenkyy Kořínkové, která to popisovala a v jedné z pozdějších knížek doporučovala střídání kytiček a zvířátek po 4 hodinách, což mě docela vyhovovalo. Já osobně mám ráda sladké a tak jsem hodně jedla med. Mazala jsem si ho klidně na celozrnný chléb. Dařilo se mi hubnout asi 3-4 kg za měsíc. Ale jde to opravdu pomalu, alejakmile člověk se začne stravovat normálně tak zase kila naskakují. Chodila jsem v práci i na obědy, a vybírala jsem si buď zelenivová jídla nebo jsem jedla maso se zeleninou (třeba vepřo-zelo bez knedlíků). Držím všem palce.

LuciiK
29 příspěvků 04.03.05 13:46
Taky se snažím

dělit stravu,ale postupně narážím na různé nesrovnalosti­.Například může se v „kytičkovém“ dni pečivo namazané rostlinným tukem?Někde jsem četla,že ne,jinde,že ano…A co neutrální skupina?Jak to,že tam patří šlehačka,kuřecí šunka,sýry…???Nej­sou to náhodou „zvířátkové“ produkty??Budu moc ráda,když se najde dobrá duše,která mi to vysvětlí

DanaJ
1136 příspěvků 10.03.05 12:14
Sejry a šlehačka...

Mám doma knížku o dělené stravě a kalendář s recepty Lenky Kořínkové. Škoda, že je teď nemám u sebe. Mohla bych dělat machry. Někdy pro odlehčení podle nich vařím. Je to příjemná změna.

K tý šlehačce a sýrům jen tak všeobecně. Jde o to kolik procent šlehačka a nebo sýr obsahují tuků. Třeba 60% tuku v sýru, tak to je neutrální a jak se tučnost dostane pod určitou hranici, tak je z toho zvíře. Doufám, že s těma 60% nekecám. Jsem si jistá tou hranicí a tím, že hodně tuku neutrální a málo zvířátko.

Je dobré taky sledovat kolem dělené stravy aktuální informace. Protože třeba v jedné knize je to psané tak a v druhé osvíceně jinak. Je důležité pochopit filozofii a pak se třeba do toho pustit a vymejšlet si to sama a v knihách se jen kontrolovat. Myslím, že Lenka Kořínková to řadí taky jinak než ta paní s příjmením na U…

Chtělo by to na dělenou stavu udělat nějaký spešl kastlik, protože je to moc složité téma a když to tu budem rozebírat v jedné diskusi, tak z toho budem vědět všechno a nic.

Mě samotnou by to věchno taky zajímalo detajlně.

Eleeen
1127 příspěvků 10.03.05 15:01
KUKUŘICE

A jak je na tom podle Vás kukuřice? Všichni, co jedí dělenou stravu (či se o to pokouší) mitvrdí, že kukuřice je zelenina.
Ale mezi náma: když se podíváte na poli na rostlinu a ne na pytlík s mraženými vyloupanými zrny, nevidíte klas, tak jako já???
Podle mě by se měla řadit mezi obilí - pšenici, žito, oves atp.
A z jiného soudku:
Dlooouho jsem si myslela, že avokádo je zelenina, protože ho jím posolené a popepřené, ale ono je to ovoce!!!

LuciiK
29 příspěvků 10.03.05 16:40
Kukuřice-Eleen

Já bych taky řekla,že patří do obilnin a tudíž do „kytiček“.Doufám,že to není jinak,protože jinak moje „kytičkové“ pojídání tun neochuceného popcornu bude zase nanic…[:-|

Eleeen
1127 příspěvků 11.03.05 12:09
Raquel Welsh

No já jsem se kdysi dostala ke knize, kterou u nás kdysi dááávno vyšla od Raquel Welshové (poprvé vyšla v r. 1972). Jistě tuto půvabnou herečku, která je neustále velice krásná, všichni znáte. Kniha byla plná různých cviků, ale i stravy - nazvala bych to dělenou stravou. A byla dělená trošku jinak, než podle L. Kořínkové. Tam to nebyly žááádné „kytičky“. Obilniny byla samostatná kategorie, která se směla sloučit jen se zeleninou. Nevím teď přesně, jak je to v dietě p. Kořínkové, ale tady se nemíchalo ani ovoce a zelenina.
SNAD si to pamatuju dobře, knihu jsem měla půjčenou pouze týden a to už je víc než 10 let.
Ovšem věřte mi: potkat tuto knihu znovu, OKAMŽITĚ JI KUPUJU!!! Takže jestli ji někdo máte a nechcete ji, koupím!

palculienka
22 příspěvků 14.03.05 13:20
drzim delenu stravu

Ja taktiez drzim delenu stravu pekne dlho podla Lenky Korinkovej. Je to super zivotny styl, schudla som tak 13kg… kukurica patri do skupiny rastlinnej. Tak ako suseny hrach je skupina rastlinna, no cerstvy zeleny hrasok patri do zeleniny.....

miranda2
6 příspěvků 27.02.07 14:48
...

Jo a ještě pár otázek.
1. čím sladíte podle S.P.L.K. v den zvířátkovej?Proč se sesmí v tenhle den sladit květovým medem?a sladíte fruktozou?je vůbec mezi fuktozou a květovým medem rozdíl?
2. myslíte že ta antikoncepce může mít vliv na nefungování diety,když jim 100 procentně správně?
3. Koříková tvrdí,že na množstí snědeného jíla absolutně nezáleží…jen se nějak extra nepřejídat.Tak co znamená to tvrzení,že výdej muí mít převahu nad příjmem?To je snad kravina,ne?
4. A co si myslíte o pomazánkovém másle…na etyketě se píše,že obsahuje bramborový škrob…otázka je jestli se v produktu rozloží či ne…?

miranda2
6 příspěvků 27.02.07 14:50
...

Ahojky všem!!!!
Takže .Nechci Vás nudit,ale právě sem objevij tuto stránku a sem moc ráda,tak chci hned vyklopit co mě trápí.
Můj příběh:v létě jsem držela kilojouly,takže v praxi…počítala sem jak blázen,skoro pokaždý pak večír přerušila…výčit­ky,nervy,blbá nálada…znáte to.Pak už sem dál nemohla-deprese.Ještě k tomu sem začala brát hormonální antikoncepci,a tak přibívající kila sem měla na co svést.Celkově sem prášky brala asi 4 měsíce.
A pak sem přišla na S.P.L.K!
Byla to pro mě revoluce.Najednou sem mohla zase jíst.Už sem nebrala jídlo jako hřích a následný trest,ale potěšení a záliba.Začala sem se občas přejídat,samozřejmě sem držela ten nejpřísnější graf S.P.L.K,takže žádné výčitky.
No ale ouha.Vesele sem přibírala,a najednou při výšce 172cm sem měla 75kg.Váha se mi zastavila a nehýbala se mi nahoru ani dolu.Možná tím že sem párkrát taky dietu porušila,ale většinou jen neviným omylem.
Po přečtení jedně z nejnovějších knih Kořínkové sem ihned přestala brát antikoncepci.Je zde popsáno že to s prášky nefunguje.No a taky že ne.
Je to už dobrých 4-5 měsíců co neberu prášky,ale váha se fut nehýbe.Nevím co mám dělat…možná je to tím,že nemám absolutně žádnou motivaci,tak se přejídám…dycky si řeknu…vždyť já můžu…ale neříkejte že po 5 měsících,to furt nefunguje…PORAĎ­TE!!!!!
Odpovědí (reakce) na příspěvek:
Na tento příspěvek nebyly zatím žádné reakce.

miranda2
6 příspěvků 28.02.07 09:47
...

Jasně že můžeš…třeba 14 dní v kuse když ti to vyhovuje…taky ale mysli že by bylo fajn občas doplnit bílkoviny.Třeba já jím 6 dni sacharidy a pak si dám jeden den maso…ale je to na tobě

jau
457 příspěvků 28.02.07 13:35
...

No, já nevím, holky, ale nezdá se mi řídit svůj životní styl podle člověka, který sám má se zdravým stylem problém A i v dobách největší slávy se cpala opečenou klobásou s chlebem a přitom se snažila tvrdit, že to odpovídá té její pseudoteorii. Nevěřím lidem, kteří kážou vodu a pijou víno. To už je mi sympatičtější pan Vít Chaloupka, ten to má fakt propracovaný a sám se podle toho řídí. Zdravý životní styl není moje hobby, protože na to mám slabou vůli, ale kdybych chtěla opravdu hodně zhubnout, řídila bych se spíš radami skutečného odborníka.

rigana
6 příspěvků 06.03.07 15:21
...

CITACE:
Každý z nás má svůj osobní Vesmír s jeho zákony a nenajdete dva lidi na této zemi, jehož zákony by byly totožné. Stejně tak je tomu s metabolismem.
A tak se v současné době musíme spokojit pouze z hrubým dělením, které nám příroda nabízí.

Když se rozhlédneme po člověčích fyziologických odlišnostech, první, co nám padne do oka jsou krevní skupiny. Jsou čtyři a jednotlivé se odlišují přítomností či nepřítomností Rh-faktoru a krevní skupinu A dnes ještě dělíme na podskupiny A1 a A2. Známe tedy krevní skupiny B, 0, AB a A1 a A2. Krevní skupiny jsou dokladem o naší genetické příslušnosti, hovoří o dědičnosti po předcích. Říkají nám, že zděděným metabolismem krevní skupiny B je metabolismus méně zá:,–(itý, krevní skupiny 0 zá:,–(itý, krevní skupiny AB méně kyselý a krevní skupiny A kyselý. Zá:,–(itý metabolismus je schopen skutečně vstřebat pouze látky zá:,–(ité, které jeho organismus potřebně okyselí a kyselý metabolismus pouze látky kyselé, které jej zase příslušně alkalizují (uvedou do zá:,–(y). Jen tak je člověk schopen dosáhnout potřebné rovnováhy fyzické a duševní. Strava totiž ovlivňuje nejen naši fyzickou stránku, ale ve stejné míře i naši psychiku. Ale neděste se, úprava stravy podle krevních skupin není na celý život. Je to záležitostí přibližně 3 týdnů, až jednoho měsíce, kdy se vzpomínkou na předky nastartujeme svůj ozdravný proces. Poté je třeba přejít na úpravu, odpovídající našemu metabolickému typu, protože jsme individualita a i my jsme si do život přinesli něco svého. Ne vždy totiž skutečný metabolický typ souhlasí s metabolismem zděděným.

Nejprve je třeba se důkladně „vyčistit“ a dodat tělu tolik potřebné odpovídající energie, kolik mu jí v minulosti chybělo. Teprve pak můžeme přijmout určitou „všežravost“ člověka s tím, že již víme, kterým potravinám se musíme vyhnout bezpodmínečně, které si můžeme občas dopřát a v kterou denní dobu a které by měly tvořit převahu v našem jídelníčku. Ten, kdo je zcela zdráv, může začít od konce s tím, že jeho cesta k rovnováze se prodlouží. Ale v případě nemoci je potřeba stravovací doporučení dodržovat přísně do doby ústupu nemoci.

Nesmím přitom zapomenout ani na protiplísňovou dietu, která zpočátku ozdravného procesu hraje také velmi výraznou roli. To ona právě ze stravy vylučuje rafinovaný cukr, lepek a konzervační látky, naše současné největší nepřátele.

Krevní skupina a hlavně to, co o ní lze zjistit v laboratořích lékařských zařízení, vypovídá pouze o přímém genetickém dědictví po rodičích či prarodičích. Uveďme si příklad jednovaječných dvojčat, která jsou geneticky naprosto identická, to znamená, že mají i stejnou krevní skupinu. Stejně působí na první pohled. Jenom matka, otec a nejbližší je dokáží rozpoznat, protože vidí nepatrné rozdíly v podobě i stavbě těla.

Mnohem markantnější rozdíl je v povaze obou. Ať jsou to chlapci nebo děvčata, pokud s nimi strávíte delší dobu nebo prožijete zátěžovou situaci zjistíte, že povahově se jeví tak, jako kdyby se jedna duše rozdělila na mužskou a ženskou polovinu. Jedno z dvojčat je silné, pracovité, ochranitelské, odpovědné, milující a odolné v případě ohrožení, ale také více samotářské, uzavřené samo do sebe a velmi zranitelné.

Jeho bolest je skryta hluboko uvnitř a je velmi nesnadné mu pomoci nebo napravit křivdu, kterou jste mu nechtěně způsobili. Miluje vroucně a neokázale, stejně neokázalé jsou jeho projevy lásky. Nepoužívá vzletná slova, svou lásku se snaží prokázat činem. Sleduje život jakoby zpovzdálí. Má bohatý vnitřní život, má problémy s vnější komunikací, jeho zážitky musíte z něho „vyčíst“ a vskutku opravdově poslouchat, nastane-li okamžik, kdy je ochotno vám je sdělit

Je vážné a vážnými problémy se zabývá, čemuž by mělo odpovídat jeho zaměstnání. Velmi často píše básně, protože to je jediný způsob, jak své citově bohaté nitro alespoň trošku zbavit napětí a sdělit ostatním, co uvnitř vlastně je. Často také býváme neoprávněně nemile překvapeni, když vnímaje jeho vnější sílu, se setkáme s naprosto „slabošskou“ reakcí. Považujeme to za selhání, ale ve skutečnosti se stalo to, že jsme mu třeba nechtěně ublížili, trefili se do jeho nitra a ono se cítí buď ohroženo a začne se neadekvátně bránit nebo propadá pocitu zoufalství a marnosti. Ve vypjatých situacích se na něj můžete vždy spolehnout, vše zabezpečí a zajistí. A dokud zabezpečuje, je vše v pořádku. Ale v okamžiku, kdy jeho úloha skončila a nikdo od něho již nic nechce, dostaví se větší či menší kolaps, zhroutí se do svého nitra a propadá své nesmírné citovosti.

Většinu jeho nemocí lze zařadit jako nemoci psychosomatické, to znamená nemoci, přicházející zevnitř, nemoci, jež má na svědomí neventilovaný stres. O svých nemocích jen velmi málo mluví, jaksi se je stydí přiznat, považují je za slabost.. Žije uvnitř a o takových lidech říkáme, že jsou introverty.

Druhé z dvojčat je pravým opakem. Je slabé, nerado pracuje a práce ho velmi vyčerpává, potřebuje ochranu, nezodpovědné, jeho láska je povrchní, je ho všude stále plno, lichotí se do vaší přízně, je milé a mazlivější, téměř ve všem spoléhá na jiné, především na svůj silnější protějšek.

Je hádavé a často vyvolává spory. Bolest psychickou či fyzickou silně a viditelně prožívá, většinou máme pocit, že ho ani nedokážeme uchlácholit. A jsme překvapeni, že po krátké době se chová, jako by se vlastně nic nestalo. Vše jakoby stéká po jeho povrchu.

Můžete mu říci téměř cokoliv a ono se neuráží, bere život spíše jako hru. Jako hra vypadá i jeho milostný život. Velmi snadno pronáší vroucí slůvka lásky vždy, když se domnívá, že je to potřeba. Je milý, něžný, ale vždy je za tím skryta osobní potřeba či výhoda. Přinejmenším si tím zabezpečuje ochranu.

Nemá-li potřebu si cokoliv zbezpečit, bývá hádavé, mnohdy až agresivní, hlavně když je napadeno jeho ego nebo nejsou jeho potřeby akceptovány.. V podstatě je nespoutatelné, protože nemá vnitřní zábrany v tom, aby pod pláštíkem poslušnosti si stejně udělalo to, co chce ono. Drobné podvůdky a lži jsou jeho doménou, nepovažuje je za nesprávné.

Namísto psaní básní hodiny a hodiny propovídá s kdekým, je velmi společenské, většinou vždy středem pozornosti. Přijde-li k vám návštěva a vy jste právě zaneprázdněni, můžete si být jisti, že ji do doby, než se budete moci uvolnit, dokonale zabaví. Rádo se předvádí a také jeho povolání by tomu mělo odpovídat, protože to umí nejlépe.

Ve vypjatých situacích je to ono, které selhává a podléhá krátkodobým prudkým emocím, o kterých už ovšem za chvíli neví.

Dokud se jeho silný protějšek stará, nebrání mu, ale když přijde jeho kolaps, je zde ono, které téměř nedotčeno událostí, v poklidu vše zvládne. Ono má totiž vnitřní sílu, která se však zapojí, až když je donucena, když vedle není nikdo, kdo by pracoval za něho.

Jeho onemocnění pochází téměř vždy z vnějšku, mnohdy bývají také simulované a je potřeba o nich hodně hovořit, protože lítost okolí jim opět zabezpečí nějaké ty výhody a pohodlný život. Jeho život probíhá ve vnějším prostředí, o takových lidech říkáme, že jsou extroverti.

Obojí přináší a obsahuje jak dobré, tak zlé. Introvert prožívá více trápení a vnitřní bolesti, situace řeší mnohdy ukvapeně a rozumem. Extrovert bývá velkému trápení uchráněn, střetává se však často s odmítáním okolím, když zjistí jeho povrchnost. Toto je jeho trápením, protože to nechápe.

Toto je jen velmi zjednodušená charakteristika, protože ve skutečnosti je každý více či méně introvertem a více či méně extrovertem. Málokdo z nás je čistě vyhraněný typ.
Kombinace obou extrémů určuje náš základní metabolický typ, a tím i způsob našeho stravování.

Metabolismus daný krevní skupinou je stanoven čistě na základě genetických předpokladů (a to ne ještě zcela přesných) a úprava stravy podle krevní skupiny je pouze krátkodobá, je to pouze jakási zpráva, odeslaná po genetickém telegrafu - „Mámo, táto, bábo, dědku, něco jsem se rozhodl s tím naším dědičným hříchem udělat.“ A oni odpovídají - „Skvělé, tak začni u sebe.“

A abychom věděli jak začít u sebe, jak stanovit náš individuální metabolismus, který by nás rozlišil jako jedno z potenciálních dvojčat, potřebovali bychom se dlouze a vnímavě zahledět do svého nitra, které nám nejspolehlivěji poví, jací jsme a co bychom měli jíst.

Málokdo z nás to však umí. A tak se musíme zahledět na povrch. Na povrchu našeho těla je umístěno mnoho informací o tom, jací a čím jsme. Jde jen o to, umět je přečíst.

(toto je citace z kuchařek, které napsala M.J. Černická. Takže jsem kdysi začala s jejími recepty a dnes už více zkoumám podle svých „choutek“ protože jsem se naučila slyšet co říká mé tělíčko. Knížky resp. diety od L.Kořínkové nepovažuji za kvalitní, ale je to pouze můj osobní názor.)

Labužník handula02
634 příspěvků 06.03.07 17:43
Rigano,

jen se musím smát, sice knihu jsem nečetla, ale tu paní znám a viděla jsem jak se stravuje. A myslím, že to podle knihy není.

rigana
6 příspěvků 07.03.07 11:05
...

Handulo,
na rozdíl od tebe neznám osobně paní Černickou a tedy opravdu nevím, jak se stravuje. Ty jsi ji viděla co jíst - docela by mě to zajímalo, mohla bys mi odpovědět?
Není totiž vyloučeno, že ji budu chtít poznat
je totiž léčitelkou no a já ráda kladu všetečné otázky, které jsou podpořeny zkušenostmi

Labužník handula02
634 příspěvků 07.03.07 11:16
Rigano

jíst jsem jí neviděla, to je pravda, jen jsem viděla co nakupuje - žije sama. Já proti ní nic nemám, je to příjemná, milá ženská. Provozuje také masáže.

rigana
6 příspěvků 07.03.07 12:20
...

Díky za odpověď. Je fakt, že ve svých knížkách píše o tom, že po vyčištění a po několikatýdenním dodržování diety máš vybírat a kombinovat jídla podle toho, jestli Ti to dělá dobře a jestli na to máš chuť, a jestli se po tom cítíš, že ti energie přibude/nikoliv ubyde/.
Takže pokud neměla plný košík instantních polívek a jiných polotovarů napěchovaných glutamanem a aditivy, tak bych to viděla jako neodporující tomu, co píše.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz