Deko? co obsahuje a ma nekdo recept?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuchla
40 příspěvků 01.09.07 05:58
Deko? co obsahuje a ma nekdo recept?

Ve spouste receptu se pouziva Deko. Ja ho pouzival taky kdyz jsem zil doma, ale tady nic podobnyho nemaj. Mozna nekdo z vas vi co v tom Deku je, nebude to moc odlisnyho od podobnejch receptu bez Deka, ale jen tak ze zajimovsti bych rad vedel co vsechno se skovava v tom balicku.
Tak dopredu diky,
 Jan

Reakce:

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.07 08:13
Deko

Jendo našla:
složení Deka … 89% jedlá sůl, konzervant E 210, hořčice bílá semínka, koriandr semínka, jedlá sůl ochucená. Do tohoto složení se přidává cukr a umělé sladidlo podle chuti.

Složení Nako od Avokáda novodobější přípravek:
sůl max. 92%, semínka hořčice bílé, semínka koriandru, mletý černý pepř, mletý jalovec, mletý hřebíček, mleté nové koření, bobkový list, zázvor …tento výrobek neobsahuje cukr.

Tak snad Ti to pomůže. Měj se.

esmeralda
4813 příspěvků 01.09.07 09:20
E210

je kyselina benzoová - C7H6O2 (snad je to všude stejné).

zuchla
40 příspěvků 01.09.07 09:28
Obrovske diky

Takze to zkusim, jestli to bude fungovat na jedny flasce, ten zbytek udelam po svym, ale priste uz budu mit predstavu co tam mam dat. Diky holky za radu. OK, moje chyba , Diky vsem za radu, nekdo treba nerad holky? Takze diky este jednou, rek bych devcata, paninky, damy a dalsich tisic podobnejch, jezis ta cestina je pekna a bohata. V ty anglictine to holt moc nejde, ale to je jiny tema, nee vokurky a Deko.
Tak se mejte a kdyz neco nekdo potrebuje, ja taky naky veci vim a muzu sehnat.
Tak cauec,
 Jan

esmeralda
4813 příspěvků 01.09.07 10:29
Ahoj Jeníku,

to máš tedy pravdu.
V angličtině když chceme říct holka, tak se musíme spokojit jenom s tímhle: girl, lass, lassie, chick, broad, sheila, babe, bird, colleen, tart, maid, maiden, wench, gal, doll, dame, damsel, bint, woman, lady, fluff, belle, bimbo, skirt, miss, missy…
Moc toho není.
Přeji úspěšné zaváření.

jolana
5065 příspěvků 01.09.07 15:42
zuchlo-Jeniku

… recept ako sa zavaruje bez deka(mozno sa ti hodi ):
Priprave sladkokyseleho nalevu:

Na 1 l nalevu :
8 % ocot - 0,25 l
sol - 20 gr
cukor-60 gr
voda-0,72 l
sacharin T110 -10 tabletiek( pre dia)

Na 5l nalevu:
8%ocot-1,2 l
sol- 100 gr
cukor- 300 gr
voda 3,6 l
sacharin T 110 -50 tabletiek (pre dia)

Davka soli:
Vrchovata PL- 10 gr
1 dl poharik - 100 gr

Davka cukru:
zarovnana PL - 10 gr

koreniny a bylinky do litrovej flase:
horccove semeno - 1/2 KL
cele nove korenie- 1/4 KL
cele cierne korenie - 1/4 KL
bobkovy list - 1 az 2 kusky
cesnak- 1 strucik
cibula -1/2 alebo 1 mala
kopor sukvetie- 1
estragon - 1KL
koriander - 1/4 KL
listie(vinic, dub, cierne ribezle)- 1 list
feferonka - 1 az 2 kusy
mozeme pridavat mrkvu, chren … mas to uvedene ako je v tabulkach ..samozrejme korenis podla chuti a podla toho co sa k comu hodi…

Nalev pripravujeme v nadobach z nehrdzavejucej ocele alebo smaltovanych nadobach.
Najprv odmeriame davku vody a nechame ju zovriet, potom pridame odvazene mnozstvo soli a cukru a nechame rozpustit a nakoniec ocot - to uz len nechame prevriet a hotovo.
Uhorky zalievame este horucim nalevom a hned tak hned mozeme ponorit do teplej vody( asi tak 70 st) na sterilizaciu.
Litrove flase sterilizujeme 20 min pri 85 st., dvojlitrove 25 az 30 minut. V podstate to plati pre skoro vsetku zeleninu, ak nie je napisane inac.

Ako konzervovat zeleninu:Jan S. Kascak.
Takto zavaram dlhe roky chutne (aspon si myslim)a s uspechom a bez deka.
Dobru chut

zuchla
40 příspěvků 02.09.07 09:02
Vsem...

..... girl, lass, lassie, chick, broad, sheila, babe, bird, colleen, tart, maid, maiden, wench, gal, doll, dame, damsel, bint, woman, lady, fluff, belle, bimbo, skirt, miss, missy…
DIKY!
BTW, tohle neni Anglie, hodne z nich tu plati jako nadavka. Kdyz ti reknu bimbo tak me das pesti do nosu. Ale diky za recepty a za pouceni.
 Jan

zuchla
40 příspěvků 02.09.07 09:26
Sorry, preklep

Ne Anglie ale Aussie.
Tak jsem dneska dokoncil 10 dvoulitrovejch flasek, delal jsem to podle myho staryho receptu coz mel byt primo ze Znojemske Fruty nebo jak se to tenkrat jmenovalo, ale nemam sacharin a byl jsem linej jit nastudovat ktery z tech umelejch sladidel ma v sobe sacharin, tak jsem pouzil zasejc Splendu, minule vysli OK, ale nebyly moc krupavy. Reknu deckam at mi ho prista dovezou. Tak jeste jednou diky vsem za pomoc, sem to natisk a zalozil.
 Jan

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz