Dealkoholizované víno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PITRYS
86 příspěvků 25.09.04 20:21
Dealkoholizované víno

Možná, třeba v souvislosti s pěknou kachničkou nebo kouskem hovězího, máte pocit, že nějaká sladká voda, obohacená o bublinky a komplex pří:,–(, které pracovně nazývám E55, nepohrdnete něčím, co vzniklo jako víno a poté bylo zbaveno alkoholu. Není to tedy pro labužníka, aby to „slopal“ denně po litrech, ale já třeba ze zá:,–(y nikdy nepiju cokoliv alkoholického, mám-li jet autem.
Takže - TESCO - oddělení pitíčka, kde jsou dětské tzv.„Rychlé špunty“ a hned vedle je tohle vínko pro dospělé. Já viděl bílý Muller-Thurgau a červený Merlot. Výrobce německý Carl Jung. Cena za flaštičku tak kolem kila :-))

Reklama

Reklama

Reakce:

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.05 10:56
Moselské víno bez alkoholu

lahvička za cca 60,– Kč. Kontakt na dodavatele - http://www.mosel.cz/?…
Je to prověřený zdroj, ale pravda je, že v obchodní síti jsem na ně nenarazila. Pan Dutý je ale nesmírně ochotný, vozí nám objednaná vína na smluvené místo. Teď plánujeme dovolenou na Mosele a dokonce nám hledá kontakty na ubytování.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.05 08:41
...

citace z http://www.carljung.cz/index.php?…

Riesling
Dealkoholizované víno Čisté, ovocné bílé víno z tradiční německé odrůdy. Je velmi čisté na patře a má dlouhý závěr. Na nosu připomíná zelené jablka a citrus.

Tak z čeho tedy je?

kamilio
551 příspěvků 09.04.05 09:32
Dealkoholizované víno - pro Ivu

Vinaři jsou lidé, kteří popisují své produkty pro nás laiky dosti složitým způsobem a využívají všech možných i nemožných příměrů. A to jak při popisu barvy, chuti, pocitu z pití a pod. Pro pochopení různých názvosloví se podívej např. tady target=?blank .

Jenofefa
1315 příspěvků 09.04.05 10:24
No, jo...

ale je to ze známé odrůdy vinné révy nebo ovoce??? Když je to ovocné víno???

kamilio
551 příspěvků 09.04.05 12:09
Dealkoholizované víno - pro Jenofefu

Jestli je řečeno víno, znamená to, že je to z vinné révy. To, co náš český človíček vyrábí z různého nespotřebovatelného ovoce, dokonce z nepovedených kompotů není víno, ale zkvašený alkoholový nápoj. Pokud někdo vyrobí pálenku ze zkvašených brambor, tak se tomu také přece neříká bramborová slivovice.

Carl_Jung
13 příspěvků 11.04.05 15:06
Carl Jung dealkoholizovane vino je skutecne vino bez alkoholu

To znamena, ze je to vino z ovoce (hrozny), ktere rostou na vinne reve :-). Kdyz piseme, ze to je ovocne, tak tim sdelujeme spotrebitelum, ze tam mohou ochutnat jak chut samotnych hroznu, tak i to, co je pritomno v ruznych odrudach. Obecne, casto se napriklad pise, ze chardonnay ma chut po zlutych melounech atd.

Richardec
22 příspěvků 08.03.17 11:22
sudové víno

Zajímalo by mě, teď jsem se dočetl na ****, že bude nějaká úprava s vínem, hlavně se sudovými. Víte o tom někdo něco? že to bude nějak zaplombované, atd? Asi to navazuje na nějaký nový zákon? Mimochodem, když je tu víno bez alkoholu, je to stále legislativně bráno jako víno?

edit admin - odstraněn odkaz

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz