Dá se v Česku nebo na Internetu koupit Ruská hořčice v prášku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Liva02
31 příspěvků 10.04.05 02:08
Dá se v Česku nebo na Internetu koupit Ruská hořčice v prášku?

Kamarád mi přivezl trochu hořčičného prášku z Ukrajiny, té hořčici se nic nevyrovná. Francouzká je slabý odvar.

Reklama

Reklama

Reakce:

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.05 14:29
asi to bude problém,

lebo pred týždňom som v Rusku v obchodoch už takú nenašiel - možno treba naozaj dôkladne hľadať, ale voľakedy bola skutočne v každých potravinách. Ako vidno, Ukrajina ju ešte používa.

Inak rozmýšľam, že až budem mať chuť, vyrobím si prášok z obyčajného horčičného semena - predávaného ako korenina.

Hej, hej, urobená podľa návodu, zmiešaná 1:1 s obyčajnou plnotučnou a stále o triedu štiplavejšia ako dijonská … :o)

Labužník Liva02
31 příspěvků 11.04.05 00:30
Z obyčejného hořčičného semena to nejde.

To je hořčice bílá. Ta správná se jmenuje hořčice černá./Brukev černá./

penda
4752 příspěvků 11.04.05 01:06
a co zkusit...

japonskou? (otevře se v novém okně)

ota
4 příspěvky 11.04.05 10:54
ruská hořčice

Práškovou hořčici jsem nedávno koupil v Pavlově. To je pár kilometrů za Prahou směrem na Karlovy Vary. Na konci obce po pravé straně směrem od Prahy je malý nenápadný krámek s ruským zbožím. Mají i takové věci ja Chatka (samozřejmě za velmi vysokou cenu). Ale ostatní zboží je poměrně levné.
Kromě toho jsem se včera dověděl, že další obchod s potravinanmi z Ruska je u stanice Hradčanská kousek pod sokolovnou.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.05 17:57
Obchůdek v Pavlově

Ostrou hořčici v tomhle obchodě mají v malém al-balení s uzávěrem. Ale „ta píše!“…francouzská hořčice je proti tomu dětská výživa.....

Sasa
34 příspěvků 20.04.05 14:55

V praze je ruský obchod Arbat… a tam ji mají, kupovala jsem ji na podzim bez problémů

Sasa
34 příspěvků 20.04.05 14:56

V Praze je ruský obchod Arbat… a tam ji mají, kupovala jsem ji na podzim bez problémů

kosik
43 příspěvků 20.04.05 17:21
Kde ten obchod Arbat je?

jura-p
1 příspěvek 06.09.18 16:27
Skoro v každém větším městě.

V ČB je na ulici Dvořákově, z Lannovky k autobusáku, napravo, druhý barák cestou z té Lannovky. Jméno si nepamatuji, možná Kalinka nebo tak nějak. Kamarád našel dokonce několik možností v Brně. Sehnat se dá. Já dnes koupil 200 g za asi tak 40 Kč.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz