cukiny v oleji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alena45
588 příspěvků 02.08.09 21:48
cukiny v oleji

Pekný večer labužníci. Asi pred rokom som dostala kupovany pohar s nakladanou cukinou. Bol to zahraničný výrobok a ja si už nepamatám zloženie. Viem, že to boli tenké plátky zelenej cukiny, asi opečenej, bolo to v oleji, dosť slané a boli tam nejaké bylinky. Dávala som si tie plátky na maslový chlieb, cukina krasne chrumkala, fakt lahôdka. A tak vás prosím, nepoznáte recept na túto dobrotu ?

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 03.08.09 00:55
Cukiny v oleji - Aleno,

jenom mě napadlo jestli by se tento "výborný recept od Jenofefy"":http://recepty.labuznik.com/recipe.php?… nedal aplikovat na cukiny.
Místo vaření bych je ale opekla na suché pánvi.

Tvůj dotaz mě inspiroval, zkusím to.

alena45
588 příspěvků 03.08.09 07:39
...

Ahoj, Esme, ten recept od Jenofefy mam medzi oblubenymi, tiež som si myslela, že by to mohlo byť niečo podobné, len ja nie som taky odborník, aby som vedela bez presného receptu uhádnuť tú chuť cukín, ktoré som mala. Ale aj tak ďakujem za ochotu. Možno má niekto ten výrobok doma, u nás v obchode som ho nevidela, a pozrie sa, čo tam vlastne patrí.

mirecek
35 příspěvků 03.08.09 12:41
a čo takto baklažány v oleji?

http://www.kimlo.szm.sk/…_v_oleji.htm

alena45
588 příspěvků 03.08.09 14:43
...

Mirko, tak to by mohlo byť ono. A bolo to sterilizované. Dnes s tým začnem, hoci mám len žltú cukinu. Baklažány budú na budúci týždeň, je sucho, tak pomaly rastú… Už sa teším. Ďakujem veľmi pekne za recept. Ale bazalku mám už len sušenú. Alena

alena45
588 příspěvků 06.07.09 08:11
...

Mirko, neviem, či si to niekedy robil, a tak neviem ako pri baklažánoch, ale pri cukine je treba premyť po tom octovom kúpeli aj dvakrát. Okrem sušenej bazalky som použila aj svoje slovenské pesto, cesnak, trochu bylinkovej soli, kúsok chilli a dnes som si to zobrala do práce na maslový chlieb. Podobá sa veľmi na pôvodný výrobok, len je to trošku kyslejšie, takže chyby som si vychytala a v nedeľu po chalupe môžem pokračovať tentokrát so zelenými.

Jenofefa
1315 příspěvků 06.08.09 14:26
Posun v čase na správné datum

Posouvám v pořadí na správné datum

alena45
588 příspěvků 06.08.09 15:09
...

Huráááá. Ďakujem.

klozarka
27 příspěvků 12.08.09 17:52
...

PProsím, jest-li již máš recept na ty nakládané cukíny, jest-li by jsi se mohla podělit se mnou. Myslím ale, že by to zajímalo i ostatní labužníky. Děkuji a přeji krásný večer packa

alena45
588 příspěvků 12.08.09 18:52
...

Klozárka, použila som recept ktorý mi poslal Mireček - baklažány v oleji, už ich konzumujem a dnes som urobila druhú dávku.

alena45
588 příspěvků 19.08.09 13:55
...

http://muj.labuznik.com/…/ine-042.jpg /> Pre Klozárku, Esme a Mirka - pepíček mi pripravil link na obrázky cukiny v oleji, neviem, ako to však dopadne. Pekný deň Alena

alena45
588 příspěvků 19.08.09 13:57
...

alebo toto ?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz