cukinové placky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alena45
588 příspěvků 20.07.09 21:44
cukinové placky

Ahojte, dnes som sa konečne odhodlala robiť cukinové placky a k nim tzatziki. Lenže tie placky nedržali tvar, prihárali a bolo z nich čudo sčernaté. Veľmi som sa na ne tešila a veľmi som aj bola sklamaná. Inak boli chutné, len neviem, kde som spravila chybu. Môžete mi poradiť, ak je na ne nejaká finta ?

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 22.07.09 00:54
Cukinové placky - Aleno

Nikdy jsem je sama nedělala.
Jsou ale oblíbené i tady, tak jsem prozkoumala pár receptů.
Tady je poměr ingrediencí.

* 500 gr nastrouhaných cukín (cukínů?)
Promiň nevím podle kterého vzoru se to skloňuje.

* 2 vejce * 50 gr hladké mouky * 50 gr strouhanky * sůl a pepř podle chuti * olej na smažení

Ta mouka a strouhanka je asi důležitá, neboť funguje jako pojivo.

Máš-li nadúrodu cukín zkus můj rychlý, mnohokrát vyzkoušený a osvědčený recept: .

alena45
588 příspěvků 22.07.09 07:43
...

Ďakujem, Esme, aj za recept. Všimla som si, že nemáš v recepte cesnak a ja som ho tam dala požehnane. Možno je to on, čo tak horel. Fakt boli dobre chuťovo, ale čierne. Zjedli sa, ale bolo to na hanbu. Akurát som mala na návšteve nevlastné dcéry, tak mi to bolo veľmi blbé. Ja mám na cukinových plackách mám najradšej tie tzaziki. Aj Tvoj druhý recept je výborný, možno vyskúšam.
Pekný deň.

esmeralda
4813 příspěvků 22.07.09 08:35
Cukinové placky - Alenko,

kdo nic nedělá nic nezkazí. Nic si z neúspěchu nedělej, i mistr tesař se někdy utne.

Já bych do toho také dala česnek. Možná že to potřebuje smažit pomalu aby se propekly ale nespálily.

Dalas mě tímto námět co vařit až budu zase hlídat vnučku. Ráda vaří a hlavně se v jídle ráda patlá. Nechám jí to pěkně promíchat. Bude to sice až na stropě, ale ona bude šťastná.

Přeji hodně úspěchů.

anickav
2904 příspěvků 22.07.09 11:47
Ahoj Alenka,

ja robím cuketové placky takto: na dve malé cukety asi 2 tenké krajce chleba -namočený, vyžmýkaný, cesnak, majoránka, 1 vajce, trochu múky. Relatívne husté cestíčko. Smažím menšie, asi ako dolky, hrúbka si 1 cm, na teflónovej panvici. Teraz som dosmažila, tiež som spravila tzatziky.
Mňa napadá, či si tie placky nemala veľmi „mokré“, keď som robievala bez toho chleba, zvykla som z cukety mierne vytlačiť vodu.
Pekný deň!

Jenofefa
1315 příspěvků 22.07.09 12:07
Doporučuji

udělat těstíčko hustější, jak píše Anička: vymačkat vodu, přidat mouku i strouhanku a nedělat moc velké a tenké placky. Dělám asi jako dlaň. Moc velké se špatně otáčejí a trhají se. Kořením jako bramboráky, ale příště nedám majoránku, ani česnek dovnitř a k tomu zkusím tzatziky, to je báječný nápad.

alena45
588 příspěvků 22.07.09 12:26
...

No postupne prídeme spoločne na to, prečo sa mi tak nedarili. Cesto bolo fakt riedke, len som ho trochu zasypala múkou, ale velmi vodové. Robila som na teflonovej panvici malé, po tri kusy a pomaly, ale aj tak sčernali. S tým chlebom Anička to nemusí byť zlý nápad a cukiny som mala po strúhaní asi vymačkať. Ešte by ich malo byť na záhrade dosť, tak skúsim znovu. Hoci ešte mám aj tekvicu, tak možno z toho. Ďakujem za rady a dúfam, Jenofefa, že ti to s tzaziki bude chutiť.

alena45
588 příspěvků 22.07.09 12:33
...

A teraz ma napadlo, nedali by sa robiť v rúre na pečiacom papieri ? Skúsil to niekto takto ?

anickav
2904 příspěvků 22.07.09 13:47
Alenka,

v rúre na peč. papieri robím také cuketové „nákypy“ neviem to presne nazvať. A placky v rúre si myslela? Neviem, páliť rúru, či má zmysel, ak to ide na panvici…
Som presvedčená, aj po názore Jenoféfky, že si mala veľa vody z cukety v cestíčku. Prvýkrát v živote keď som robila cuk. placky tak sa mi trhali a nerváčila som o dušu…

Jenoféfka, ja som cesnakom a majoránkou nešetrila do placiek a tzatziky mi k tomu napriek tomu :,-(lo. Aspoň mám pokoj od upírov.

Jenofefa
1315 příspěvků 22.07.09 14:44
Anička,

u nás je zá:,–(ou, že česnek se dává všude tam, kam se nedává vanilkový cukr

lydia
1227 příspěvků 23.07.09 13:16
Aleno,

cukety taky vymačkám a přidávám kromě mouky ovesné vločky. Ale raději dělám štrůdl, mám jeden velmi dobrý ve svých receptech.

Jeno

alena45
588 příspěvků 23.07.09 15:23
...

Ahoj, Lydia, s tými vločkami to je dobré, vždy ich mám doma, ale zabúdam ich používať a všimnem si ich, až keď začnú po kuchyni lietať mole. A štrúdl som prečítala, skúsim ho urobiť z listového cesta. V sobotu idem na chalupu a zasa donesiem aspoň 4 velké cukiny, tak sa mi dobrý recept zíde. Ďakujem. Alena

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.09 19:45
Cukinové placky ...

děvčata všechny vás obdivuji, cukiny jsou, patizony také, brokolice také čeká spolu s květákem a já nestačím vyrábět meruňkové marmelády a ve frotě jsou okurky.
Až to všechno zvládnu, ty placky snad budou také. Mějte se a kdyby někdo jel náhodou kolem, nepohrdla bych ani studenými …

Labužník jandule02
1089 příspěvků 24.07.09 09:38
...

Cukety dělám na všemožné způsoby, a placky dělám jako bramboráky. Poměr cuket a brambor tak odhadem 1:1 jinak všechno normálně. Jen když nastrouhám cukety, tak je trochu vyždímám z vody. aby se nemuselo dávat moc mouky. A dál už normoš, vejce, sůl, majoránka, česnek a šup na pánev.

alena45
588 příspěvků 27.07.09 08:03
...

Lydia, z chalupy som doniesla len dve cukiny a tie som dala susede, ktorá nad nimi viac slintá ako ja. A zostal mi patizón. Robila som obmenu Tvojho cukinového štrúdlu a síce v tortovej forme, z lístkového cesta, a plnku som robila tak, že som na masle podusila červenú cibuľu, pridala na kocky nakrájanú polovicu patizónu, soľ, korenie a šunku a keď zmäkol, tak som tam prihodila asi 10 nakrájaných listov cvikly, trochu petržlenovej vňate. Potom som to zaliala vajíčkami so syrom a bolo to veľmi dobré.

alena45
588 příspěvků 27.07.09 08:09
...

chcela som povedať, že na studenú plnku som dala vajíčka so syrom a prikryla znovu lístkovým cestom. Ešte som nedopila kávu a tak mi to nepáli… Pekný deň.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz