Cottage Pilos - Lidl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taanka
107 příspěvků 26.09.11 22:43
Cottage Pilos - Lidl

Kupujete někdo? Vždycky byl super, ale poslední dobou se mi zdá, že je to jen kelímek plný vody a na dně pár hrudek sýra.. Má někdo podobný dojem? Že by nenápadná snaha zase ušetřit na zákazníkovi???

Reakce:
Wolfg
583 příspěvků 27.09.11 05:20
Težkopádná snaha

Kupuji trvanlivou smetanu Lidl, 10%, 0,5 l. Celá léta měla standardní hustotu a dala se snadno vylévat z krabice. Dnes je řídká tak, že cmrndá po škatuli a do kafe si ji můžete nalít pouze nad dřezem.
Nabývám jistotu, že se zhoršuje nejen Lidl. Všichni mají velký pokles tržeb a jsou nervózní. Vypadá to, jakou mají kliku, vždyť v Čechách lidi koupí všechno, hlavně to nejlevnější. Občas se tomu i tady někdo posmívá a hned si přisadí, jaká je bašta kupovat Toppotraviny, protože ona na to má. Zatím.
Kdo hákuje za desítku a takových je hafo, nezbývá mu skoro na nic. Je otázka času, kdy této ožebračené a hladové armádě bude všechno fuk

Taanka
107 příspěvků 27.09.11 08:38

Tak to je přesné - dřív jsem ten sýr mohla na chleba namazat - dneska ho na něj vyliju… Samozřejmě že teče po celém talíři a vůbec, připadá mi to jak výsměch :-) Já právě nejsem z těch, co koupí všechno, takže jsem jim včera i napsala na tu jejich zákaznickou linku :-D Jsem zvědavá, jestli mi někdo odpoví! Třeba se to u nás časem změní, pokud se nás ozve víc..

midla
266 příspěvků 27.09.11 09:30

Já tam kupovala Pilos 1/2kg tvaroh, takový kyblíček modrý to byl. Asi za 35 korun. Nevim jestli ho přestali dělat nebo ho právě tam kde já nakupuji nevozí, ale mrzí mě to, protože to byl dobrý tvaroh. Zatím mají slušné jogurty, ty velké 2,5% nebo 10%. Tak snad jim to vydrží.

jaga13
399 příspěvků 27.09.11 09:55

Wolfgu, nevím jestli ta výčitka o nakupování v Toppotravinách patří mně, psala jsem o nich http://www.labuznik.com/…ti-ze-sieny/#… kvůli češtině, pak poznámka o ceně oleje od Svevy a moje reakce na ni, vše máznuto od admin…mrzí mně, že moje vyjádření k Top bylo napsáno tak, že nebyla zřejmá ironie, ceny u nich uvedené jsou z mého pohledu nemorální…
s 10% smetanou z Lídlu mám stejnou zkušenost, zhoršují se :-(
Zdravím J.

Taanka
107 příspěvků 27.09.11 20:33

Tak zatím mi přišla odpověď - nejspíš automatická - ve stylu vážená paní, váš případ byl předán příslušnému oddělení k posouzení :-) Tak jsem zvědavá, co z nich nakonec vyleze (a za jak dlouho).
Se smetanou zkušenost nemám. Co se týká tvarohu, je možné, že na čas zmizel a zas se objeví - je to tam tak se spoustou výrobků (nevím proč). Já tam ale kupuji tvaroh 250 g za 8,90 - to vychází i finančně mnohem lépe, než ten co sháníte..

Wolfg
583 příspěvků 27.09.11 21:59
Výčitka nepatří nikomu, Jago

Byl to jen povzdech nad lidskou hloupostí a nenažraností na straně obchodníků. Ženský rod jsem použil záměrně, jen málo chlapů popadne posedlost zdravou a kvalitní výživou. Ty ceny nejsou nemorální, nejsou nijaké, jen odpovídají nafoukanosti lidí, jejichž životním krédem je, že za prachy dostanou všechno. Ale řekněte, z pohledu obchodníka musí bejt radost vyvětrat blbcům šrajtofle a přitom vědět, jak mají v kebulích duto. P.S. Poznámka o vymazání nevulgárního komentáře se mi nelíbí. Něco tu smrdí a pokud si chce někdo hrát na cenzora, zřejmě neví, že tohle podnikání bez účasti slušných lidí poněkud drhne, až upadne do kytek. Hloupá namyšlenost dnešního mládí je často matkou komerčního průseru. Mám jejich faktury na stole…

Admin Labužník.cz
610 příspěvků 28.09.11 11:38
jaga13 píše: … psala jsem o nich http://www.labuznik.com/…ti-ze-sieny/#… kvůli češtině, pak poznámka o ceně oleje od Svevy a moje reakce na ni, vše máznuto od admin…

V diskusi bylo napsáno - „prosím o smazání“ a ve druhém příspěvku taktéž, že bez prvního to ztrácí souvislosti, tak také prosba o smazání :think: Tak teď jsem trochu zmatená…

jaga13
399 příspěvků 28.09.11 13:43

ano Wolfgu, Terezka opravdu mazala na popud Svevy(sice jsem nepochopila, proč si Sveva přála svůj příspěvek smazat?) a následně moje reakce, vytratila se souvislost…nešlo o cenzuru ze strany admina :-), myslím, že tady to není obvyklé :-)

sveva
751 příspěvků 28.09.11 22:13

Také se omlouvám, on se mi totiž příspěvek vytisknul dvakrát. Ale myslím, že je vše jasné. Děkuji adminovi za přidání slova Chléb do názvu receptu Pan co´Santi. To sedí.
Zdravím.

neverest
2 příspěvky 22.01.12 19:28
Pilos = Lidl

Pilos je privátní značka ve vlastnictví firmy Lidl. Většina mléčných výrobků se vyrábí v Polsku, podle přímého zadání Lidlu, tj. cena dolů a kvalita ještě víc dolů.
Lidl (stejně jako Kaufland a ostatní „diskontní“ obchody) má zhruba 20% sortimentu od značkových výrobců (Coca Cola, Stock Plzeň,…). Tento sortiment prodává s minimální marží, aby vzbudili dojem, že všechno zboží prodávají s malými maržemi. Zbývajících 80% sortimentu jsou „značky“, které nikdo jiný v ČR neprodává. Ani nemůže, protože tyto „značky“ vlastní Lidl. Tento ostatní sortiment má ceny nižší, než skutečné značky, ale pořád na nich má Lidl obrovské marže, protože kvalita je zoufale nízká. Takže tváří se jako hodní podnikatelé, ale rejžujou jako o život na prodeji šuntů.

Taanka
107 příspěvků 22.01.12 20:43

Neverest, s těmi šunty bych byla opatrná. Výrobky značek z Lidlu (vzpomenu si na tuňáka, šampón, nedávno kečup) byly v řadě spotřebitelských testů nejlepší. Samozřejmě v ČR je to asi „mezi slepými jednooký králem“, zas ale nesouhlasím s tím, že se nic z lidlu nedá pozřít a podobné bláboly. Je fakt, že tenhle sýr se zhoršil, ale zajímalo by mě, jestli jiné řetězce jsou podle vás lepší a kde tedy nakupovat??? (Tím nemyslím rady jako pořídit si zahradu, skleník, krávy, slepice, domácí pekárnu,atd..)

Pink
109 příspěvků 26.01.12 18:19

Lidl patří mezi mé oblíbené supermarkety, protože jsem tam objevila některé fajn výrobky (např. 18% zakysaná smetana) a navíc u nás je to čistý obchod s čerstvou zeleninou (dneska bezvadná červená řepa) a neuvěřitelně rychlé pokladní. Jinak zhoršení kvality potkávám i u jiných značek. Třeba mě moc mrzí choceňský jogurt Max - začala jsem z něj cítit plast.

gaburiatko
740 příspěvků 27.01.12 15:45
Neverest

Ked prisiel Lidl na slovensky trh, tak som si hovorila, ze tam nepojdem nikdy nakuovat a teda musim priznat, ze niektore veci maju uzasne. Napr. cokolady vysokej kvality za super ceny, vzduchom susene sunky, mliecne vyrobky a Taanka pisala, par vyrobkov maju naozaj vysokej kvvality a vyhravaju testy, naposledy rybie prsty. Takze netvrdila by som, ze maju nizku kvalitu !!! Samozrejme, ze nie vsetko mi z tadial chuti, napr. passatu si tam uz nikdy nekupim, ale inak je to obchod, kde chodim pomerne rada a kupujem tam aj veci pre dieta, cez kvalitne pancuchy, bodyna, vetrovky.....a nehovorim o elektronike, co poznam ludi, tak si nevedia vynachvalit domace pekarnicky, ja som brachovi kupovala ponorny mixer, stale mu zatial funguje a to moj bracho znici dost veci :) A hlavne to bol ponorny mixer s kovovou hlavicou, co uz malokde zohnat, vsetky robia s umelymi, co mne hrozne vadi.....Takze netreba Lidl zatracovat.

ucitelas
328 příspěvků 28.01.12 10:08
lidl

a něco neextra......tomu bych nevěřil, ani kdyby mne mazali :D

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.12 13:04

ucitelas, nesmíš v Lidlu koukat na ceny a na to, co kupují ostatní. Já jsem si tam taky našla několik výrobků, které jinde nemají a chutnají. (např. salám Chorizo od německé fy. Dulano, červené kysané zelí, čerstvý sýr s chili).

ucitelas
328 příspěvků 28.01.12 18:33
ivo

děkuji za tip zkusím, ale nikde tu lidl nemáme.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz