COLORANTE ALIMENTARIO

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Mahony02
39 příspěvků 19.11.04 15:11
COLORANTE ALIMENTARIO

Před rokem jsem koupil ve Španělsku výše uvedené koření, či spíše barvivo do pokrmů. Dá se Vážení Labužníci sehnat i u nás a ví někdo, co je to za barvivo nebo z čeho se skládá? Na rozdíl od kurkumy má barvu pomeranče a více barví! Díky za odpovědi.

Reklama

Reklama

Reakce:

ajta
590 příspěvků 19.11.04 15:47
za tím bude šafrán...

podle tvého popisu i podle toho, co se ve Španělsku používá se jedná o potravinářské barvivo na bázi šafránu…
kde se dá v ČR sehnat bohužel nevím, ale třeba to pro tebe důvod aby jsi se so Španěl vypravil zas… je tam hezky…

Bunter
457 příspěvků 19.11.04 23:09
Mahony

Také jsem ve Španělsku před lety zakoupil COLORANTE ALIMENTARIO(food yellow colouring) a používám ho občas k barvení rýže nebo na paelu.Skleničku mám před sebou a je od firmy TORERO.Na zadní straně je napsané složení a je to jasné.Tatracina(E-102),kukuřičná mouka a sůl.COLORANTE ALIMENTARIO lze s úspěchem nahradit normálním potravinářským barvivem,které by měli mít v každé drogerii.Já jsem s ním kdysi barvil těsto na ryby a pytlíček stál tehdy(1980) 20 haléřů.Výsledný barevný efekt je naprosto totožný.Hodně štěs­tí

esmeralda
4813 příspěvků 20.11.04 01:00
COLORANTE ALIMENTARIO - Mahony a Tome

Pozor na TARTRAZINE . V Norsku a Rakousku je zakázaný.

di
2451 příspěvků 20.11.04 13:54
...

Trošku jsem koukala na ten tartazin, povolený myslím je. Další info najdete třeba na následující stránce: www.uzpi.cz/…/barviva.htm
Hlavně z toho nemějte strach, těmi Éčky se pořád straší, ale nic škodlivého to není, kdyby bylo, nebylo by to přece povoleno.
A Colorante alimentario je jen v překladu Potravinářské barvivo, asi je to nějaká obchodní značka.

Eleeen
1127 příspěvků 25.11.04 13:10
...

Colorante doma používám často, taky ho mám přímo ze Španělska. Na rozdíl od našeho českého potravinářského barviva NEBARVÍ lžíce ani kastroly. Já ho občas přidám i špetičku k bramborám anebo do bramborových knedlíků. Ale opravdu maličko, protože jinak bych měla brambory oranžové. Také s ním barvím těstoviny!!!!

Labužník Mahony02
39 příspěvků 28.11.04 05:33
...

Děkuji za odpovědi, budu se muset vypravit znovu do Španělska. Doplňuji, že toto barvivo používám velmi často např. do polévek, na brambory, na rýži apod., mohu jen doporučit.

Jirka H
1 příspěvek 28.12.13 11:27
Colorante

Nenahraditelné barvivo. Já ho používám na bramboráky. Taky už mě dochází a tak se budu muset vypravit do Španělska

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz